Domácí začali derby dobře a již po třech minutách otevře skóre Chalupa. Neuběhlo ani sedm minut a skóre bylo srovnáno, rychlý brejk zakončil Vrána. Opavou vyrovnání ale neotřáslo, hrála agresivně a v 16. minutě se dostal k nastřelenému puku Tošenovjan – 2:1.

Ve druhé části měli domácí navrch a v polovině zápasu se dočkali třetí branky, a když vzápětí přidal čtvrtý gól Mlýnek, nebylo o vítězi pochyb, ve třetí třetině si pak vítězství již vzít nenechali. „Odehráli jsme velmi dobré utkání. Téměř po celý jeho průběh jsme byli jasně lepším mužstvem a Vítkovice jsme přehráli,“ řekl po zápase trenér Opavy Karel Suchánek.

Slezan Opava vers. Vítkovice 6:1 (2:1, 2:0, 2:0) Branky: 3. Chalupa (Plánovský, Herman), 16. Tošenovjan (Šafár, Grofek), 32. Tošenovjan (Grofek, Mlýnek), 38. Mlýnek (Herman), 44. Grofek (Tošenovjan , Plachký), 52. Plánovský (Herman, Chalupa) – 10. Hlinka (Vrána, Šedivý). Opava: Trenčan – Plánovský, Tichý, T. Gulda, Plachký, Kukla, Vitásek – Herman, Chalupa, Wolf – Tošenovjan, Grofek, Božilov – Blaga, Mlýnek, Šafár.

Ani o den později v Třinci nehráli mladí Opaváci druhé housle, i když vstup do zápasu jim podle představ nevyšel. Trenčan totiž kapituloval již po dvanácti vteřinách z hole Pánika. Naštěstí opavská odpověď přišla bleskově. Ve 4. minutě prostřelil Boška Grofek. Poté se nadechli znovu Oceláři. Hampl našel na modré Hoďu, který prostřelil úplně vše i včetně Trenčana – 2:1.

Opavský tým se snažil co nejrychleji vyrovnat, po několika šancích se nakonec ujalo až nahození Plánovského, kdy puk nečekaně skončil za zády překvapeného gólmana Boška – 2:2. Druhá třetina přinesla vcelku nudný hokej. Jiskřit se začalo až ve třetím dějství, kdy nejdříve Trenčana zachránila tyč.

Následně udeřili hosté. V oslabení ujel Blaga s Mlýnkem a posledně jmenovaný se trefil. Tato branka jako by Oceláře srazila do kolen. Navíc v 54. minutě zvýšil na 2:4 Grofek a Slezan si vezl domů důležité tři body. „Třinec nastoupil v nejsilnějším možném složení, o to je naše vítězství cennější. Musím ale přiznat, že jsme měli v některých fázích duelu i štěstí,“ podotkl opavský trenér. „Ze dvou zápasů máme šest bodů, vyhráno ale zdaleka ještě není, stále patříme k týmům ohroženým sestupem,“ zakončil Suchánek.

Oceláři Třinec vers. Slezan Opava 2:4 (2:2, 0:0, 0:2) Branky: 1. Pánik (Hampl, Hoďa), 7. Hoďa (Hampl) – 4. Grofek, 13. Plánovský (Herman), 55. Mlýnek (Blaga, Gulda), 57. Grofek (Tošenovjan, Plánovský). Opava: Trenčan – Plánovský, Tichý, T. Gulda, Plachký, Kukla, Vitásek – Herman, Chalupa, Wolf – Tošenovjan, Grofek, Božilov – Blaga, Mlýnek, Šafár.