Týmy byly rozděleny do dvou skupin po sedmi. Slezan narazil na Trenčín, Martin, Dubnicu, na německý tým z Berlína a na české výběry Ostrava select a Wings 49 CZ (výběr talentů vedený trenér Ladislavem Lubinou).

Ve druhé skupině bojovala slovenská mužstva ze Žiliny, Popradu a Bratislavy, polský výběr Prorink Stars, rakouský reprezentační výběr Austria select a čeští zástupci AZ Havířov a domácí IS SPORTS TEAM. První zápas ve skupině vyšel opavským na výbornou. Rozstříleli Ostrava Select vysoko 12:2.

Do druhého zápasu nastoupili proti Lubinovým klukům, i tento duel sehráli skvěle a soupeře porazili 6:3. Druhý den ráno čekal na Opavské jeden z favoritů turnaje Eisbären Berlin. Střetnutí bylo do posledních minut vyrovnané a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu malých Němců.

V dalších zápasech ve skupině porazili Opaváci MHC Martin 7:0 a Dubnicu 4:2 a zajistili si postup do finálových bojů.

V prvním finálovém zápase nastoupili proti rakouskému reprezentačnímu výběru. I když zápas prohráli 6:2, rozhodně nedali soupeři nic zadarmo. V boji o medaile se opavskému výběru postavil do cesty opět německý tým. Hrál se strhující hokej od první minuty až do závěrečného hvizdu. Pro oba týmy to byl osmý duel během čtyř dnů, Eisbären splnili roli favorita a zápas vyhráli 3:0.

Zlato získal IS SPORTS TEAM, stříbro si odvezla Austria Select a bronz putuje do Berlína. Čtvrté místo opavského výběru je však obrovským úspěchem, vždyť do turnaje vstupoval s předsevzetím umístit se kolem 10. místa. Úspěch tohoto výběru byl navíc korunován individuální cenou pro nejlepšího gólmana turnaje, tu si odnesl opavský borec Jakub Urbisch.

Sestava Opavy: Jakub Urbisch, Lukáš Klapetek, Kryštof Beneš, Matěj Ondruch, Jakub Dudek, Marcel Zbytek, Ondřej Hartmann, David Borunský, David Nardelli, Tomáš Černý, Lukáš Monzmann, Zdeněk Ostřanský, Petr Krupa, Jan Hlista, Lukáš Blaževič, Přemysl Dostál.