VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.2.2016

Večer v divadle s operou a baletem

/POZVÁNKA/ Operní a baletní soubor Slezského divadla uvede v neděli 21. února od 19 hodin premiérově v operním a baletním duchu dvě jednoaktovky.

18.2.2016

Bludný kámen připravil dva koncerty a výstavu

/POZVÁNKA/ Spolek Bludný kámen připravil na čtvrtek 18. února v Galerii Cella od 17 hodin vernisáž výstavy Archiv XXBK, netradičním způsobem prezentující letitou aktivitu Bludného kamene.

17.2.2016

Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena

V říjnu se Opava znovu rozezní varhanní hudbou v rámci Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena Opava 2016. Otevřená je pro mladé varhaníky, jejichž věk nepřesáhne ke dni zahájení 24. října třicet let.

17.2.2016

MAOK vystoupí v Loutkovém divadle

/POZVÁNKA/ Slovenský hudebník, zpěvák, improvizátor, multiinstrumentalista a skladatel MAOK se ve čtvrtek 3. března představí v Loutkovém divadle v Opavě. Začátek celé akce byl organizátory naplánován na 18.30.

11.2.2016

Deník Anny Frankové v podání Divadla Gafa

/POZVÁNKA/ Členové Divadla Gafa uvedou v neděli 14. února v kavárně Jazz Café Club Evžen v Beethovenově ulici v premiéře Deník Anny Frankové.

9.2.2016

Porota zvolila vítěze prestižní soutěže

Odborná porota osmého ročníku soutěže Můj svět měla hodně komplikovaný úkol. Z kolekce zhruba tří set zaslaných snímků musela vybrat pro každou kategorii ty nejlepší.

9.2.2016

Komedie o tom, jak se (ne)oženit

Dramaturgie Slezského divadla v Opavě sáhla do šuplíku klasické ruské komedie a vytáhla z něj dílo Nikolaje Vasiljeviče Gogola s názvem Ženitba. Činoherní soubor ji před nedávnem divákům nabídl v premiéře a účinkující se snažili vytáhnout z komedie o podivných námluvách co nejvíc.

8.2.2016

FILMOVÝ KLUB: Ejzenštejn v Guanajuatu

/POZVÁNKA/ Anglický režisér Peter Greenaway byl často na programu filmových klubů, včetně toho opavského. Je to filmař bezesporu zajímavý a je dobře, že můžeme vidět jeho nový snímek Ejzenštejn v Guanajuatu.

4.2.2016

FILMOVÝ KLUB: Room

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub v hradeckém kině opět uvede jeden ze snímků, které se objevily v distribuci teprve nedávno. Bude to film irského režiséra Lenny Abrahamsona s (bůhvíproč nepřeloženým originálním) názvem Room.

2.2.2016

Slezské divadlo pořádá festival DiFeO

/POZVÁNKA/ Letošní únor má devětadvacet dnů a Slezské divadlo to využívá k nabídce divadelního festivalu Opava (DiFeO).

30.1.2016

Do divadla se vrací klasická ruská komedie

/POZVÁNKA/ Oženit se, nebo ne? Beru si toho skutečně pravého? Přesně o to jde nejenom v životě, ale i v satirické komedii Nikolaje Vasiljeviče Gogola z roku 1842. Činohra Slezského divadla ji po třiceti letech v premiéře znovu uvede v neděli 31. ledna od 19 hodin v překladu Leoše Suchařípy.

27.1.2016

Bláznivá ložnicová komedie

/POZVÁNKA/ V kině Mír ve středu 27. ledna od 19 hodin vystřídají filmové herce členové pražských divadel pod názvem Háta. V režii Antonína Procházky uvedou komedii Raye Cooneyho a Johna Chapmana s názvem Do ložnice vstupujte jednotlivě.

25.1.2016

FILMOVÝ KLUB: Tři vzpomínky

/POZVÁNKA/ Pro milovníky francouzské kinematografie má Opavský filmový klub dobrou zprávu nedlouho po Pěně dní má na programu psychologicko-romantické drama Tři vzpomínky.

24.1.2016

Hradecké kino soutěží o předpremiéru nového filmu

Fanoušci hradeckého kina Orion se nově mohou zasadit o to, aby se v jeho útrobách promítala celostátní předpremiéra filmu s názvem Trabantem až do posledního dechu.

24.1.2016

Spisovatelka Jana Richterová posouvá své hrdiny dál

Na knižních pultech se v listopadu objevil už třetí díl pentalogie Jany Richterové Zahrada, tentokrát s podtitulem Návrat. V něm nechává přátelství, žárlivost i lásku mísit a proměňovat, na scénu znovu vstupuje zmizelé a pohřbené, aby zpochybnilo všechny předchozí dohody a rozumné plány.

23.1.2016

Jan Kunze: Tento rok bude ve znamení jubileí

/ROZHOVOR/ Jednoho z členů nakladatelství Perplex, dramaturga Opavské kulturní organizace a také frontmana skupiny KOFE-
-IN Jana Kunzeho čeká perný rok. V plánu je totiž celá řada projektů. Vzhledem k tomu, že jeho velkou vášní je cestování, nebude chybět ani odlet do vzdálených krajin.

23.1.2016

Rozloučení s vánočním časem má ve Stěbořicích velkou tradici

/POZVÁNKA/ Už třicet let stěbořický sbormistr Karel Kostera pořádá akci s názvem Rozloučení s vánočním časem, která se letos uskuteční v neděli 24. ledna v kostele Narození Panny Marie. Začátek byl naplánován na 15. hodinu.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2016

Víkend ve znamení retra v muzeu

/POZVÁNKA/ Tento týden je tím posledním, během něhož návštěvníci mohou v útrobách Historické výstavní budovy Slezského zemského muzea zhlédnout výstavu Neklidné století.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2016

Zemřel Emanuel Křenek

Při pohledu na černou vlajku pokaždé zamrazí. Ta na budově Slezského divadla oznamuje kolemjdoucím zprávu, které se mnozí kulturně zaměření Opavané už nějakou dobu obávali: Ve středu město ztratilo významnou kulturní osobnost nadregionálního formátu.

18.1.2016

FILMOVÝ KLUB: Pátrání po Sugar Manovi

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub tentokrát sáhl po snímku Pátrání po Sugar Manovi, který byl natočen před třemi lety, ale jako dokumentu se mu nedostalo potřebné reklamy, což je určitě škoda. Natočil jej jako svůj celovečerní debut švédský režisér Malik Bendjelloul a získal za něj velké uznání na festivalu Sundance a také Oscara za nejlepší dokument.

15.1.2016

Přehlídka pro milovníky baroka

Církevní konzervatoř připravuje devátý ročník festivalu Máme rádi baroko. Nesoutěžní koncertní přehlídka se uskuteční 31. března v den 331. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha. Je určená žákům a pedagogům základních a středních uměleckých škol, kteří mají skladby barokních mistrů v oblibě.

12.1.2016

V úterý večer dojde k zahájení výstavy Magičtí Lucemburkové

/POZVÁNKA/ Dům umění a přilehlé prostory kostela svatého Václava se od úterka 12. ledna stanou dějištěm výstavy s názvem Magičtí Lucemburkové. Vernisáž odstartuje přesně v 17 hodin. Expozice potrvá až do konce února.

11.1.2016

FILMOVÝ KLUB: Pěna dní

/POZVÁNKA/ Jako první film nového roku, promítaný v kině Mír, nabídne Opavský filmový klub určitě zajímavý počin francouzského režiséra Michela Gondryho Pěna dní.

8.1.2016

Dům umění opět vystaví fotografie studentů opavské Slezské univerzity

/POZVÁNKA/ Stejně jako v minulém roce, i letos budou Dům umění v Opavě zdobit díla z Institutu tvůrčí fotografie (ITF). Na jaře 2015 zde byla premiéra velké přehlídky nejlepších děl z posledních pěti let, která vznikla jako oslava 25. výročí existence ITF.

8.1.2016

Kde se zdraví Goeidag a T.N.T. v klubu Art

/2 x POZVÁNKA/ Zájemci o studium v Belgii mohou ve středu 13. ledna zavítat do Klubu Art na přednášku s názvem Kde se zdraví Goeidag aneb Český student v Belgii. 


7.1.2016

FILMOVÝ KLUB: Osm hrozných

/POZVÁNKA/ Chcete-li být mezi prvními, kteří zhlédnou nový film Quentina Tarantina Osm hrozných, vydejte se do nově upraveného a digitalizovaného kina v Hradci nad Moravicí, kde bude Opavský filmový klub opět promítat každý první čtvrtek v měsíci.

6.1.2016

Dobrodružné divadelní cestování

/POZVÁNKA/ Do Slezského divadla v Opavě přijedou v neděli 10. ledna za opavskými dětmi členové brněnského Divadla Polárka. Přivezou jim totiž divadelní inscenaci s názvem Pět báječných strýčků, kterou představí od 14 a 16.30 hodin.

29.12.2015

Jiří Sonnek vydal knihu objasňující záhady

Netradiční kniha s názvem Od knoflíkové dírky k rozluštění záhady Nazca se tento měsíc objevila na pultech knihkupectví a zasloužil se o to Jiří Sonnek z Hlučína.

27.12.2015

Štěrkovnu Open Music navštíví také Michal Horáček

Více než tři stovky vstupenek už se prodalo na chystaný dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music.

26.12.2015

Každý v sobě nosíme svou Pandořinu skříňku

Deset let trvalo Spisovatelce Evě Tvrdé dopsala novou knihu s názvem Pandořina skříňka, navazující na příběh Agnes z jejího bestselleru Dědictví. Protagonistku Agátu přivádí snaha dohledat rodinnou historii z Prahy do Slezska k rodině jejího otce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies