VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.4.2016

Poznejte osudy tří holandských královen

/POZVÁNKA/ Památník Petra Bezruče bude ve středu od 17 hodin hostit zajímavou přednášku. Návštěvníci se v jejím rámci mohou seznámit s nelehkými osudy trojice nizozemských královen. Jejich život byl totiž protkán řadou nečekaných událostí a zvratů.

4.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Zbrusu Nový zákon

Opavský filmový klub se přidává na plavbu na Další břehy a prvním mezipřistáním bude úspěšná belgická komedie Zbrusu Nový zákon.

30.3.2016

Spící kráska se v neděli probudí

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo pozve v neděli 3. dubna do hlediště děti, pro které uvede baletní pohádku Šípková Růženka. V režii Adély Kvochové v ní vystoupí drobotina i dorost z Baletní školičky při Slezském divadle.

29.3.2016

Mnohé prohřešky se nepromíjejí

Inscenace Rodinná oslava je adaptací filmu z roku 1998, který získal řadu cen. Nevýhoda divadelního zpracování spočívá v nedostatku takových možností, jaké má film. Režisér se přesto snažil rozdíl překlenout, což se mu v podstatě podařilo. Výsledkem je dobře udělané představení o jedné honosné oslavě narozenin s nečekaným rozuzlením.

28.3.2016

Známý entomolog začal vystavovat v muzeu

/POZVÁNKA/ Znáte práci celosvětově uznávaného odborníka na některé skupiny dvoukřídlého hmyzu a entomologa Slezského zemského muzea (SZM) Jindřicha Roháčka? Pokud ne, od minulého týdne máte možnost se s ní seznámit. V Historické výstavní budově totiž probíhá výstava jeho souboru surrealistických a ilustračních kreseb.

22.3.2016

Hlučínský festival má nové logo a bude trvat o den déle

Hudební festival Štěrkovna Open Music se mění, a to jak svým zaměřením, tak vizuálně. Ve znaku festivalu, jehož dvanáctý ročník se uskuteční v závěru července, bude motýl modrásek bahenní, který obývá louky u Hlučínského jezera, tradičního dějiště festivalu. Hudební maraton se navíc letos rozrůstá ze dvou na tři dny.

21.3.2016

FILMOVÝ KLUB: O patro níž

/POZVÁNKA/ Než se Opavský filmový klub vydá na Další břehy, nabídne ještě jeden rumunský snímek, tentokrát na rozdíl od poněkud úchylného retrowesternu Aferim! půjde o typický produkt tamější tzv. nové vlny O patro níž.

19.3.2016

Slezské divadlo uvede premiéru inscenace Rodinná slavnost

/POZVÁNKA/ Velmi zajímavou premiéru v neděli 20. března se začátkem v 19 hodin uvede Slezské divadlo v Opavě. Jedná se o činoherní inscenaci s názvem Rodinná slavnost autorů Thomase Vinterberga a Mogense Rukova v překladu Františka Fröhlicha.

17.3.2016

Letošní Další břehy budou jubilejní

/POZVÁNKA, PROGRAM/ Letos podvacáté naplní kulturní život po celý duben program Dalších břehů. Tradiční festival nese titul XX. řeka a klade si za úkol provést rekapitulaci témat, kterými se jednotlivé ročníky od roku 1997 zabývaly.

15.3.2016

Vyhrajte vstupenky na sobotní koncert Lenky Dusilové

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Lenka Dusilová zve fanoušky na Narozeninové turné, v jehož rámci proběhnou i tři speciální koncerty s názvem Oslava života.

15.3.2016

Raduňský zámek se připravuje na sezonu

Zámek otevře v pátek 25. března dveře dokořán nejenom blížícím se Velikonocím, ale i návštěvníkům. Nastartuje tím letošní prohlídkovou sezonu.

14.3.2016

FILMOVÝ KLUB: Divoká stvoření jižních krajin

Na programu Opavského filmového klubu se americké filmy neobjevují často. Ale některé si to věru zaslouží a může jít nejen o nejnovější a skvělou komedii ověřeného dua bratří Coenů Ave, Caesar!, ale klidně také o starší a nečekaně úspěšný debut mladého režiséra Bena Zeitlina Divoká stvoření jižních krajin.

8.3.2016

V Muzeu Hlučínska i nadále probíhá výstava o středověku

/POZVÁNKA/ Až do 5. května v Muzeu Hlučínska budete moci navštívit zajímavou výstavu s názvem Středověk. Už dnes, v úterý 8. března odpoledne začíná první ze série doprovodných programů k expozici, který bude mít na starosti historička a hlučínská rodačka Hana Miketová. Od 17 hodin bude v zámeckém klubu vyprávět o středověké kuchyni a stravovacích návycích.

2.3.2016

Soutěž o lístky na koncert Radůzy

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Nejen fanoušci a příznivci zpěvačky Radůzy mohou získat vstupenky na její koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 10. března v opavském Kině Mír.

1.3.2016

Premiéroví diváci odcházeli spokojení

Soubor baletu spojil síly s operním a vytvořil dvě jednoaktovky, které měly premiéru v neděli 21. února. První část ovládlo Faurého Requiem v baletním provedení souboru Slezského divadla.

1.3.2016

Ve Slezském muzeu zahájí novou výstavu

/POZVÁNKA/ V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea (SZM) v Opavě bude v úterý 1. března večer zahájena výstava s názvem Čas dětství a her. Návštěvníci během ní nahlédnou do života dětí v minulých staletích a například také zjistí, jak se chovat k nalezeným mláďatům.

25.2.2016

Ke kinu Orion v Hradci nad Moravicí se sjedou trabantisté

/POZVÁNKA/ Několik týdnů bylo kino Orion v Hradci nad Moravicí ve hře o absolutní prvenství v soutěži o uvedení slavnostní předpremiéry filmu cestovatele Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu. V absolutním pořadí skončilo třetí, v žebříčku s nejvíce hlasy v přepočtu na počet obyvatel daného města pak zvítězilo.

23.2.2016

Štěrkovna Open Music chystá souboj kapel

Letošní dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music si pro své návštěvníky připravil netradiční projekt. Jedná se o souboj dvou kapel hrajících balkánskou hudbu.

22.2.2016

FILMOVÝ KLUB: Aferim!

/POZVÁNKA/ Že western jako žánr není časově a geograficky omezen Divokým západem pionýrských dob jeho osidlování, to vědí jistě nejen filmoví znalci. Skvělé možná ty nejlepší westerny natáčel Ital Sergio Leone a nedostižnou poctou žánru je Limonádový Joe.

20.2.2016

Večer v divadle s operou a baletem

/POZVÁNKA/ Operní a baletní soubor Slezského divadla uvede v neděli 21. února od 19 hodin premiérově v operním a baletním duchu dvě jednoaktovky.

18.2.2016

Bludný kámen připravil dva koncerty a výstavu

/POZVÁNKA/ Spolek Bludný kámen připravil na čtvrtek 18. února v Galerii Cella od 17 hodin vernisáž výstavy Archiv XXBK, netradičním způsobem prezentující letitou aktivitu Bludného kamene.

17.2.2016

Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena

V říjnu se Opava znovu rozezní varhanní hudbou v rámci Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena Opava 2016. Otevřená je pro mladé varhaníky, jejichž věk nepřesáhne ke dni zahájení 24. října třicet let.

17.2.2016

MAOK vystoupí v Loutkovém divadle

/POZVÁNKA/ Slovenský hudebník, zpěvák, improvizátor, multiinstrumentalista a skladatel MAOK se ve čtvrtek 3. března představí v Loutkovém divadle v Opavě. Začátek celé akce byl organizátory naplánován na 18.30.

11.2.2016

Deník Anny Frankové v podání Divadla Gafa

/POZVÁNKA/ Členové Divadla Gafa uvedou v neděli 14. února v kavárně Jazz Café Club Evžen v Beethovenově ulici v premiéře Deník Anny Frankové.

9.2.2016

Porota zvolila vítěze prestižní soutěže

Odborná porota osmého ročníku soutěže Můj svět měla hodně komplikovaný úkol. Z kolekce zhruba tří set zaslaných snímků musela vybrat pro každou kategorii ty nejlepší.

9.2.2016

Komedie o tom, jak se (ne)oženit

Dramaturgie Slezského divadla v Opavě sáhla do šuplíku klasické ruské komedie a vytáhla z něj dílo Nikolaje Vasiljeviče Gogola s názvem Ženitba. Činoherní soubor ji před nedávnem divákům nabídl v premiéře a účinkující se snažili vytáhnout z komedie o podivných námluvách co nejvíc.

8.2.2016

FILMOVÝ KLUB: Ejzenštejn v Guanajuatu

/POZVÁNKA/ Anglický režisér Peter Greenaway byl často na programu filmových klubů, včetně toho opavského. Je to filmař bezesporu zajímavý a je dobře, že můžeme vidět jeho nový snímek Ejzenštejn v Guanajuatu.

4.2.2016

FILMOVÝ KLUB: Room

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub v hradeckém kině opět uvede jeden ze snímků, které se objevily v distribuci teprve nedávno. Bude to film irského režiséra Lenny Abrahamsona s (bůhvíproč nepřeloženým originálním) názvem Room.

2.2.2016

Slezské divadlo pořádá festival DiFeO

/POZVÁNKA/ Letošní únor má devětadvacet dnů a Slezské divadlo to využívá k nabídce divadelního festivalu Opava (DiFeO).

30.1.2016

Do divadla se vrací klasická ruská komedie

/POZVÁNKA/ Oženit se, nebo ne? Beru si toho skutečně pravého? Přesně o to jde nejenom v životě, ale i v satirické komedii Nikolaje Vasiljeviče Gogola z roku 1842. Činohra Slezského divadla ji po třiceti letech v premiéře znovu uvede v neděli 31. ledna od 19 hodin v překladu Leoše Suchařípy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies