VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.12.2015

Každý v sobě nosíme svou Pandořinu skříňku

Deset let trvalo Spisovatelce Evě Tvrdé dopsala novou knihu s názvem Pandořina skříňka, navazující na příběh Agnes z jejího bestselleru Dědictví. Protagonistku Agátu přivádí snaha dohledat rodinnou historii z Prahy do Slezska k rodině jejího otce.

24.12.2015

Vánoční koncert v kostele Božského srdce Páně zaznamená pátý ročník

/POZVÁNKA/ V pořadí už pátý ročník tradičního vánočního koncertu se uskuteční v kostele Božského srdce Páně v opavském Marianu. Připadá na pátek 25. prosince se začátkem v 17 hodin. Společně s Maticí slezskou ho organizuje Petr Urbánek, jenž je i jedním z účinkujících.

22.12.2015

Svátky tradičně umocní hudba

/3 x POZVÁNKA/ Milovníky hudby pozve dnes, v úterý 22. prosince od 17 a 19 hodin do Slezského divadla koncert Bou – Bandu. Hosty budou Smyčcový orchestr ZUŠ V. Kálika a Pěvecký sbor Grygeriánek.

19.12.2015

Petra Mlýnková: V repertoáru máme hlavně anglické moderní písně

/ROZHOVOR/ Studentský pěvecký sbor Key to Happiness vznikl před dvěma lety na půdě Mendelova gymnázia jako moderní alternativa k již zavedenému sboru Luscinia, který má spíše klasický repertoár. Tento třicetičlenný soubor spadá pod křesťanské sdružení Ten Sing.

18.12.2015

Dědictví uzavřela Pandořina skříňka

Deset let trvalo spisovatelce Evě Tvrdé, než dokončila svou další beletristickou knihu. Nese název Pandořina skříňka a navazuje na příběh Agnes z dnes už téměř legendárního autorčina bestselleru Dědictví.

17.12.2015

Studenti Slezské univerzity navážou na tradici literárním kabaretem

/POZVÁNKA/ Je to téměř sto let, co ve Slezsku vznikl první literární kabaret. Dnes, ve čtvrtek 17. prosince v 18 hodin na jeho tradici navážou studenti se svým Literárním kabaretem posluchačů a pedagogů Slezské univerzity v Opavě, který se odehraje v kavárně AlterNativa v ulici Na Valech 5.

16.12.2015

Slavný pistolník souboj s diváky neprohrál

/RECENZE/ Premiéroví diváci, znejistělí mediálně zveřejňovanou „divadelní válkou", se zájmem očekávali návrat Slezského divadla do normálu. Nebyli zklamaní.

15.12.2015

Do ložnice vstupujte jednotlivě v kině Mír

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ V kině Mír uvedou 27. ledna herci z pražských divadel komedii Raye Cooneyho s názvem Do ložnice vstupujte jednotlivě.

14.12.2015

Diváci poznají současný tanec

/POZVÁNKA/ Matiční dům přivítá v úterý 15. prosince od 19 hodin zájemce o výjimečný projekt soudobého tance s názvem Dream States. Představí ho tři mladé polské performerky Anna Nowicka, Aleksandra Osowicz a Weronika Pelczyńska s německým kolegou Burkhardem Körnerem.

14.12.2015

FILMOVÝ KLUB: Hugo a jeho velký objev

/POZVÁNKA/ Martin Scorsese patří k nejlepším světovým režisérům. Natáčet začal už v sedmdesátých letech a jeho filmy, ač různých žánrů, byly takřka vždy vysoce ceněny, připomeňme tragikomedii Alice už tady nebydlí, drama vietnamského veterána Taxikář, gangsterku Mafiáni nebo kontroverzní Poslední pokušení Krista.

11.12.2015

Skupina Krausberry vystoupí v Music Clubu 13

/POZVÁNKA/ Zpívající bubeník a bluesrocker Martin Kraus se ve formaci Krausberry vrací do Opavy. Kapela vystoupí 12. prosince o půl deváté večer 
v Music Clubu 13. Lístky je možné koupit s předstihem v klubu za 270 korun, na místě budou o třicet korun dražší.

7.12.2015

FILMOVÝ KLUB: Slow West

/POZVÁNKA/ Komu se zamlouval Michael Fassbender jako protagonista snímku Stud, který uvedl nedávno Opavský filmový klub, bude moci tohoto zajímavého herce obdivovat také v osobitém westernu Slow West.

5.12.2015

Do Slezského divadla vtrhne Divoký západ

/POZVÁNKA/ Premiéroví diváci dostanou v neděli 6. prosince v 19 hodin příležitost poznat ve Slezském divadle na vlastní oči proslulého pistolníka. Limonádový Joe přijde do baru, kde houstne dým, se svým obvyklým šarmem, s kolty proklatě nízko a s lahví Kolaloky v ruce.

4.12.2015

Vánoce na zámku v Kravařích

/POZVÁNKA/ Během soboty a neděle se v Kravařích uskuteční tradiční prodejně-výstavní akce s názvem Vánoce na zámku.

3.12.2015

FILMOVÝ KLUB: Iracionální muž

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub se snímkem Iracionální muž nejen vrací po čase ke snímkům Woodyho Allena, ale chce jím také připomenout Mistrovy osmdesátiny, které oslavil první prosincový den.

1.12.2015

Hudební drama ve Slezském divadle

/POZVÁNKA/ Návštěvníci Slezského divadla budou v sobotu 19. prosince sledovat od 19.30 hodin originální jevištní adaptaci Schubertova slavného písňového cyklu Winterreise, v překladu Zimní cesta.

30.11.2015

FILMOVÝ KLUB: Stud

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub nedávno uvedl snímek Requiem za sen, který se zabýval závislostí na drogách. O závislosti na sexu pojednává film Stud.

AKTUALIZOVÁNO
26.11.2015

Koledy s Deníkem letos zazní na více místech než loni

Už přes třicet měst a obcí z Moravskoslezského kraje se přihlásilo do celorepublikové akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem. Ta se uskuteční ve středu 9. prosince od 18 hodin. V Ostravě si lidé zazpívají s Martinem Chodúrem.

25.11.2015

Soutěžte o lístky na představení Monology vagíny

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Kino Mír v Opavě se už 10. prosince od 19. hodiny stane dějištěm divadelní hry s názvem Monology vagíny, o jejíž produkci se postaralo intimní divadlo Dagmar Bláhové. Ta je mimochodem jednou z účinkujících v této inscenaci.

24.11.2015

Student pokřtí svou novou knihu

/POZVÁNKA/ V ostravském klubu Fiducia se už dnes, v úterý 24. listopadu od 
18 hodin bude křtít kniha nesoucí název Ostrava v důchodu. Jejím autorem je student Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Ondřej Durczak, který na ní pracoval tři roky.

24.11.2015

Zajímavá přednáška v památníku Petra Bezruče

/POZVÁNKA/ Pro milovníky jak literatury, tak přírody je připravena přednáška v Památníku Petra Bezruče. V něm se představí Martin Tomášek, který bude mluvit o tom, jak se spisovatelům z přelomu 19. a 20. století podařilo zachytit pohled na slezskou krajinu, a také o tom, zda se tento obraz regionu postupem času vyvíjel a proměňoval.

20.11.2015

Skupina Monogram vystoupí v klubu Art

/POZVÁNKA, VIDEO, SOUTĚŽ/ Jedna z nejlepších evropských bluegrassových kapel, Monogram, vyráží na turné k prezentaci svého nejnovějšího alba Take it Easy.

20.11.2015

Jana Richterová vydala třetí knihu

Na knižních pultech se objevuje už třetí díl pentalogie Zahrada, kterému dala autorka Jana Richterová podtitul Návrat.

18.11.2015

Olga Procházková: Ráda se vracím do minulosti

Sopranistka Olga Procházková si letos připomíná pětatřicet let svého pobytu v Opavě. V těchto dnech věnovala tomuto výročí koncert v zaplněném sále Knihovny Petra Bezruče.

17.11.2015

Hrabyňský památník nabízí poslední akce letošního roku

Národní památník II. světové války se rozloučí s výstavní sezonou minivýstavou a přednáškou.

17.11.2015

Vzpomínka na Josefa Veselého

/POZVÁNKA/ Vzpomínkový večer s názvem Stále o sobě víme, otče Josefe pořádá opavská Charita v neděli 22. listopadu v 19.30 hodin v kapli Marianum.

16.11.2015

FILMOVÝ KLUB: Requiem za sen

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub nabízí také snímky, kterým tzv. končí monopol, a které tak nebude možné napříště zhlédnout v kině. K nim patří také vynikající film Darrena Aronofského Requiem za sen.

10.11.2015

Fiktivní setkání ve Slezském divadle

/POZVÁNKA/ Na jevišti Slezského divadla se v pondělí 16. listopadu sejdou v 19 hodin dvě známé osobnosti – Hitlerova dvorní filmařka Leni Riefenstahl (Vilma Cibulková) a slavný moderátor Johnny Carson (Ondřej Kavan), jehož talkshow The Tonight Show Starring Johnny Carson patřila třicet let k nejsledovanějším v Americe.

10.11.2015

Opavu oživí nový multižánrový festival

/POZVÁNKA/ Oživit klubovou scénu a nabídnout kvalitnější vyžití má nový multižánrový festival FreiPlatz. Jeho pilotní díl se uskuteční v pátek a sobotu 20. a 21. listopadu.

9.11.2015

FILMOVÝ KLUB: Zvuk hluku

Opavský filmový klub v rámci „severského podzimu" zařazuje ještě jeden snímek skandinávské provenience, ale na rozdíl od dramatu Hon půjde o zajímavý experimentální úsměvný počin s názvem Zvuk hluku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies