VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.1.2017

Jana Richterová přečte Velmistra

/POZVÁNKA/ Knihovna Petra Bezruče uvítá v úterý 17. ledna autorku pentalogie Zahrada Janu Richterovou.

16.1.2017

Do Vítkova se svou show zavítá herečka Uršula Kluková

/POZVÁNKA/ Kulturní dům ve Vítkově se v úterý 17. ledna stane dějištěm zajímavé akce. Budou se zde totiž konat takzvané Uršuloviny.

16.1.2017

FILMOVÝ KLUB: Naše poslední tango

/POZVÁNKA/ Svého času byly úspěšné nejen mezi diváky Opavského filmového klubu tzv. taneční snímky slavného španělského režiséra Carlose Saury, připomeňme Krvavou svatbu nebo Carmen.

14.1.2017

Jan Kunze a Dan Jedlička: Zaměřujeme se na současnou českou poezii

/ROZHOVOR/ V loňském roce Perplex oslavil jubilejní desáté narozeniny. Trojice zakladatelů – Jan Kunze, Dan Jedlička a Martin Kubík – tehdy založila nakladatelství, do jehož hlavního záběru patřili regionální autoři.

13.1.2017

Rozloučení s vánočním časem

/POZVÁNKA/ Ve stěbořickém kostele Narození Panny Marie se během nadcházející neděle 15. ledna uskuteční tradiční hudební akce s názvem Rozloučení s vánočním časem.

12.1.2017

Kino Mír nabídne koncert kapely Rammstein

/POZVÁNKA/ Rammstein in Amerika. Tak se jmenuje projekt, který v jediný den a jediný večer mohou lidé sledovat na různých místech v celé České republice.

11.1.2017

Ta moje lolita v klubu Evžen

/POZVÁNKA/ Na činohru opavského divadla GAFA mohou přijít všichni zájemci ve čtvrtek 12. ledna do jazz klubu Evžen.

10.1.2017

Vyšla kniha o konci války v Opavě

Tým historiků pod vedením Františka Švábenického zmapoval bílá místa v opavských dějinách.

10.1.2017

Ve Vítkově se bude hrát komedie s detektivní zápletkou

/POZVÁNKA/ Pokud se dnes, v úterý 10. ledna, budete chtít pobavit, nenechte si ujít Ligu proti nevěře, která se odehraje ve Vítkově.

7.1.2017

Markéta Martiníková: S manželem jsme se seznámili ve sboru

/ROZHOVOR/ Pro Markétu Martiníkovou začaly vánoční svátky s předstihem. Ve své rodné Opavě a také dalších městech totiž organizovala druhý ročník koncertu s názvem Doteky Vánoc.

5.1.2017

FILMOVÝ KLUB: Paterson

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub promítá poprvé v novém roce v hradeckém kině Orion a opět půjde o významnou premiéru na českých plátnech, konkrétně o nejnovější snímek Jima Jarmusche Paterson.

5.1.2017

Vojtěch Dyk jednou z hvězd Štěrkovny

Byť jeden z letošních největších hudebních festivalů na Opavsku Štěrkovna Open Music proběhne až na konci července, už byla zveřejněna první jména interpretů, kteří se u Hlučínského jezera představí.

4.1.2017

Galerie KUPE začala promítat filmy

/POZVÁNKA/ Multifukční kulturní prostor Galerie KUPE, který vznikl ve vodárenské věži na Východním nádraží v Opavě, se nově využívá také k promítání filmů.

3.1.2017

Vánoční koncerty zpěvačky Genny Ciatti byly spojeny s charitou

Letošní pásmo vánočních duetů v podání opavské rodačky Genny Ciatti a zpěváka Tomáše Löbla s sebou kromě zážitků z vystoupení přineslo také pomoc dobré věci. Na koncertech v Opavě a v Hněvošicích se totiž vybíraly peníze na podporu malé Emmičky Plačkové z Bolatic, která trpí dětskou mozkovou obrnou.

28.12.2016

Klavírista Lukáš Vondráček vystoupí ve Slezském divadle

/POZVÁNKA/ Do Slezského divadla zavítá ve čtvrtek 12. ledna po letech znovu klavírista Lukáš Vondráček, jehož jméno je stále na špici mezinárodního klavírního světa.

27.12.2016

Noc na Karlštejně není vůbec ospalá

Slezské divadlo má za sebou premiéru nové hry.

27.12.2016

Jak vypadaly zámecké Vánoce?

/POZVÁNKA/ Jaký průběh mívaly vánoční svátky v podzámčí, je dost známé. Do jaké míry se od nich lišily Vánoce šlechty? Odpověď na tuto otázku dá letos návštěva raduňského zámku při akci Vánoce na zámku.

27.12.2016

Opavou jezdil trolejbus, v jehož útrobách se nacházel živý betlém

/FOTOGALERIE/ Tak to tady ještě nebylo. Opavou během minulého čtvrtku jezdil trolejbus, v jehož útrobách se nacházel živý betlém.

24.12.2016

Karel Kostera musel o vánoční koncert bojovat

/POZVÁNKA/ Známý sbormistr původem ze Slavkova Karel Kostera (na snímku) neúnavně organizuje vánoční koncert v Opavě už více než pětatřicet let. Především za dob minulého režimu o něj musel hodně bojovat a akce se některým komunistickým hodnostářům znelíbila natolik, že ji načas na území města úplně zakázali.

24.12.2016

Vánoční koncert v Marianu

/POZVÁNKA/ Operní pěvec z Opavy Petr Urbánek připravil tradiční vánoční koncert, který se v neděli 25. prosince od 16 hodin uskuteční v kapli Božského srdce Páně v Marianu.

22.12.2016

Divadlo Gafa chystá další činoherní akci v trolejbuse

/POZVÁNKA/ Členové opavského Divadla Gafa dělají divadlo trochu jinak. Abyste se mohli zúčastnit jeho her, nemusíte volit formální oděv, naopak se dostavíte třeba do Jazz Café Club Evžen, Kavárny Alternativa nebo trolejbusu 201. Ano, čtete správně, nejde o tiskovou chybu, některá představení skutečně probíhají v prostředcích městské hromadné dopravy. Zrovna dnes, ve čtvrtek 22.prosince, se uskuteční další.

22.12.2016

Yellow Sisters vystoupí na Dolním náměstí

/POZVÁNKA/ Pražské vokální kvarteto vystoupí v rámci programu vánočních trhů na Dolním náměstí.

22.12.2016

Mladého výtvarníka ovládá fantazie

Žák Základní školy Vrchní Arden Alexander Zadrick nejen ve slezské metropoli udivuje svým výtvarným talentem.

21.12.2016

Genny Ciatti v Hněvošicích

/POZVÁNKA/ Vánoční koncert opavské rodačky, herečky a zpěvačky Genny Ciatti se uskuteční ve čtvrtek 22. prosince od 19 hodin v obecním sále.

17.12.2016

Premiéra známého českého muzikálu

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo nedělní premiérou uvede muzikál s názvem Noc na Karlštejně.

16.12.2016

Dotkněte se Vánoc v Kulturním domě Na Rybníčku

Na koncertu zazní písně vánoční, popové a také ty muzikálové. Představení začíná v 19 hodin.

15.12.2016

Přijďte se naučit hereckému řemeslu

Divadlo Gafa je v Opavě čím dál tím zavedenější. Nefunguje na klasické bázi, představení se konají například v Evžen Jazz Cafe Clubu nebo Kavárně Alternativa, kam nemusíte přijít ve formálním oblečení a během vystoupení si můžete dopřát třeba skleničku vína.

14.12.2016

Tomáš Kočko to rozjede v Artu

/POZVÁNKA/ Do města zavítá písničkář Tomáš Kočko s Orchestrem.

12.12.2016

Štědrý den můžete ve Slezském divadle zahájit Popelkou

/POZVÁNKA/ Štědrý den mohou děti zahájit s Popelkou, která za nimi v 10 hodin přijde do Slezského divadla v muzikálovém kabátku.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies