VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.8.2016

Sádek u Velkých Heraltic hostí druhý ročník metalového festivalu

/POZVÁNKA/ Podruhé se sjedou příznivci metalu na jednodenní festival zvaný Sádekfest, který proběhne v sobotu 27. srpna v místním parku. Ten bude návštěvníkům otevřen již od pátku.

25.8.2016

Bezručova Opava - Člověk mezi uměním a vědou

/POZVÁNKA/ Člověk mezi uměním a vědou. To je téma letošního již 59. ročníku multižánrového festivalu Bezručova Opava, který začíná 1. září v kostele sv. Václava.

24.8.2016

Nová divadelní sezona už klepe na dveře

Koncem srpna se do budovy Slezského divadla v Opavě znovu vrátí život. Kromě „oprašovaček" už uváděných titulů začíná příprava nových.

22.8.2016

Festivalové Hrady bavily tisíce lidí. Vrcholem byli Kabáti

/FOTOGALERIE/ Z Veveří se kulturní festival Hrady CZ přesunul na dva dny do Hradce nad Moravicí. Návštěvníci si tak mohli užít dvoudenní hudební nálož.

18.8.2016

Kravařský odpust začíná ve čtvrtek

/POZVÁNKA/ Stejně jako během každého srpna se i letos Kravaře ponoří do odpustového veselí. Tradičně se začíná už ve čtvrtek. Tentokrát program zahájí DJ Mirek Komárek. Na pondělí bude nachystán také velký ohňostroj, který kravařský odpust zakončí.

18.8.2016

Hrady se vracejí do Hradce nad Moravicí v čele s kapelou Kabát

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Tradiční festival začíná v Hradci nad Moravicí už v pátek a návštěvníkům nabídne Pražský výběr, Rytmuse či rockovou kapelu Kabát.

15.8.2016

Zdeněk Troška v Cinestaru uvedl film Strašidla

Nový snímek z dílny známého českého režiséra Zdeňka Trošky měl v pátek slavnostní předpremiéru v Cinestaru Obchodního centra Breda&Weinstein.

11.8.2016

Zapojte se do soutěže o Moravské hrady.cz

/SOUTĚŽ DENÍKU/ Festivalová sezona na Opavsku nabízí jeden hit za druhým. Před několika týdny zaplnila prostor kylešovického letiště Holba Rock na Grilu a vyprodáno hlásili také pořadatelé letošního ročníku Štěrkobna Open Music u Hlučínského jezera. Ta dost možná největší akce však teprve přijde.

5.8.2016

Soutěž o Vítkovský komín zná své vítěze

Rodinný multižánrový festival Vítkovský komín proběhne v areálu Insportlinu na Wolkrově ulici ve Vítkově už v sobotu.

31.7.2016

Dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music: Bylo vyprodáno!

/FOTOGALERIE/ Atraktivní víkendový program (například Horkýže Slíže, Precedens, Mig 21 nebo Jelen) byl tak nabitý, že nedošlo ani na dražbu sochy festivalového motýla. Závěr nedělního programu patřil především kapele Slza.

28.7.2016

Štěrkovna Open Music odstartuje už v pátek. Nabídne i "balkánskou bitvu"

Tento pátek vypukne dvanáctý ročník třídenního festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Pro návštěvníky připravil několik hudebních lahůdek. Jednou z nich je mimořádný projekt založený na živém souboji dvou kapel hrajících balkánskou hudbu.

28.7.2016

Přednáška představí lidem oblíbené Řecko

/POZVÁNKA/ Expedice občanského sdružení Natura Opava do Řecka se zúčastnili i dva pracovníci Slezského zemského muzea Pavel Petr a Michal Jakubec. Snažili se poznat kulturní i přírodní rozmanitost země, která položila základ moderní evropské kultuře.

24.7.2016

Na kylešovické letiště dorazily tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Další ročník Holba Rock na Grilu se podruhé za sebou uskutečnil na letišti v Kylešovicích. Organizátoři už s několikadenním předstihem ohlásili, že vstupenky jsou vyprodány. Do Kylešovic dorazily tisíce lidí, a to nejen z Opavska, ale i z jiných částí kraje či republiky.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

23.7.2016

Tomáš Thon: Hudba je mou přítelkyní

/ROZHOVOR/ „Jsem něco mezi vydavatelem a interpretem," tvrdí mezinárodně známý opavský varhaník a vydavatel staré varhanní hudby Tomáš Thon. V jeho rodině sice nebyl žádný profesionální hudebník, ale otec hrál amatérsky na varhany, což se na synovi zřejmě podepsalo.

22.7.2016

Deník hledá největší osobnost kraje - OSOBNOSTI KULTURY

/HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM/ Zanechali v historii našeho regionu výraznou stopu nebo dělají dobré jméno našemu kraji svou činností i dnes. Výrazných osobností spojených se severní Moravou a Slezskem najdeme v historii i současnosti celou řadu. Které z nich jsou ale ty „NEJ"?

22.7.2016

Prohlídku doplní pohádka

/POZVÁNKA/ Nevšední akce se během nadcházející soboty 23. července uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí.

20.7.2016

Soutěžte o vstupenky na Vítkovský komín

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Rodinný multižánrový hudební festival s názvem Vítkovský komín se během soboty 
6. srpna uskuteční podruhé v historii. V loňském roce se největším tahákem stala kapela Lake Malawi a ani letos v line-upu nemusíme nejblyštivější hvězdu hledat nějak dlouho. Jedná se totiž o českou legendu Buty.

14.7.2016

Hlučínský ateliér vystavuje svá umělecká díla v Ostravě

Účastníci kurzů hlučínského ateliéru Viridian vystavují v těchto dnech svá výtvarná díla v Kulturním domě města Ostravy. Návštěvníci si mohou prohlédnout kolekci obrázků od celkem šedesáti různých autorů, kteří svá díla tvořili pomocí různých technik.

11.7.2016

Hříšní i slušní lidé válečných let na Opavsku

/POZVÁNKA/ Které zločiny patřily v dobách okupace mezi nejčastější a jaká byla úspěšnost jejich vyřešení? Jaké metody kriminalisté tehdy používali? Tyto i další informace o kriminalitě a kriminalistice na Opavsku v letech 1938 až 1945 poskytne zájemcům přednáška historika a vedoucího Oddělení historického výzkumu Slezského zemského muzea Ondřeje Koláře.

8.7.2016

Kulturní léto bude pestré

Pravidelný prázdninový program Opavské kulturní léto také letos znovu obohatí život města. Zahrnuje sérii koncertů, filmů a zábavy na Dolním náměstí, na Ptačím vrchu i na koupališti.

4.7.2016

Rozloučení se sezonou ve Slezském divadle bylo spontánní

Opernímu souboru Slezského divadla se „poslední zvonění" před koncem sezony vydařilo. Premiérové uvedení Kálmánovy operety Hraběnka Marica hlediště zcela zaplnilo a očekávání diváků bylo naplněno.

3.7.2016

Opavsko plné festivalů

/POZVÁNKA/ Také letošní léto na Opavsku bude plné hudebních festivalů. Hradecký slunovrat a Budišovské letnice sice proběhly uplynulý víkend, největší festivalové nálože jsou ovšem před námi.

2.7.2016

Výtěžek z benefice poputuje na pomoc dvěma dívkám. Vystoupí Neckář či Ztracený

/POZVÁNKA/ Vystoupení celkem třech interpretů čeká na návštěvníky Benefičních koncertů, které se uskuteční v neděli ve sportovním areálu ve Vítkově.

30.6.2016

Další ročník Beethovenova Hradce je minulostí

Klavír ve Velké dvoraně zmlkl a letošní ročník proslulého festivalu se připojil k jeho historii.

25.6.2016

Divadelní sezonu v Opavě uzavře uherská šlechtična

/POZVÁNKA/ Letošní divadelní sezonu zakončí proslulá Kálmánova opereta Hraběnka Marica, jejíž premiéru uvede operní soubor Slezského divadla v neděli 26. června od 19 hodin.

22.6.2016

Výstava nazvaná Tension

V Galerii Cella na Matiční ulici 4 bude od 27. června vystavovat svá díla Darina Alster. Patří mezi umělkyně, které o sobě dávají vědět zřetelně formulovanou výpovědí o hranicích a limitech dnešního světa.

17.6.2016

V Píšti v pátek oslaví léto, v Háji ve Slezsku v neděli i Vladislava Vančuru

/POZVÁNKY/ Spolek Vladislava Vančury Háj ve Slezsku bude tuto neděli 19. června pořádat Rozmarné léto 2016.

15.6.2016

Nový zákon by měl pomoci také divadlu

Senátoři zhotovili návrh zákona o veřejných kulturních institucích a po schválení ho poslali kolegům do Poslanecké sněmovny. Návrh se týká i nové divadelní legislativy s možností vícezdrojového financování. Byl by pro statutární město Opava jako zřizovatele divadla vítaným pomocníkem nebo jen bouří ve sklenici vody?

15.6.2016

ON-LINE rozhovor s šéfkou festivalu Colours of Ostrava Zlatou Holušovou

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová ve středu 15. června jako host ON-LINE rozhovoru Deníku, odpovídala na dotazy týkající se největší události léta v Ostravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies