VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.6.2016

ON-LINE rozhovor s šéfkou festivalu Colours of Ostrava Zlatou Holušovou

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová ve středu 15. června jako host ON-LINE rozhovoru Deníku, odpovídala na dotazy týkající se největší události léta v Ostravě.

14.6.2016

Galerie pod širým nebem na Štěrkovně Open Music

Hlučín - Letos poprvé bude součástí festivalu Štěrkovna Open Music na březích Hlučínského jezera také Galerie pod širým nebem. Přípravy velké výstavy výtvarných prací dětí se ujala Základní škola Rovniny v Hlučíně, zapojit se do ní může každé dítě s výtvarným talentem.

11.6.2016

Beethovenův Hradec začne už brzy

/POZVÁNKA/ S červnem přichází mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec se střídajícími se hudebními nástroji. Letošní ročník se bude od 16. do 19. června týkat ve Velké dvoraně Červeného zámku klavíru.

10.6.2016

Landscape baví a inspiruje

Veřejný prostor, krajina a život ve městě. Základní témata, na která z různých úhlů nahlíží umělci a architekti v rámci festivalu Landscape.

8.6.2016

V Opavě vystoupí uznávaní čeští hornisté

/POZVÁNKA/ Chtěli byste si naživo poslechnout vynikající kvarteto lesních rohů Kaemika corni, které vzniklo v roce 1978? V pondělí 13. června budete mít možnost. Ve velkém sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě se uskuteční vystoupení s názvem Horny se vrací. Začátek byl organizátory naplánován na 19. hodinu.

7.6.2016

Historii Slezské univerzity lidem přiblíží pojízdná galerie

Oslavy 25. výročí Slezské univerzity probíhají celý rok a jejich součástí je také galerie v trolejbusu číslo 307, kterou v pondělí odpoledne rektor univerzity slavnostně zahájil.

5.6.2016

Adam Harazim: Kapela překonala mé představy

/ROZHOVOR, VIDEO/ Opavská kapela Cocaine Party funguje už několik let, během nichž řádně změnila i svou sestavu. Momentálně se ustálila na garage-rock'n'rollovém zvuku a fanoušci si ji mimo jiné mohli poslechnout například i na letošním majálesu před víceúčelovou halou v Opavě. „Název je možná poněkud stupidní, ale nehodláme ho měnit," mínil bubeník kapely Adam Harazim, který poskytl naší redakci krátký rozhovor.

3.6.2016

Klavírista Lukáš Vondráček ovládl nejnáročnější soutěž světa

Rodák z Opavy Lukáš Vondráček v Bruselu před nedávnem opanoval Mezinárodní hudební soutěž královny Alžběty.

2.6.2016

V loutkovém divadle proběhne Opavská dětská píseň

/POZVÁNKA/ Loutkové divadlo v Opavě se během úterý 7. června stane dějištěm Opavské dětské písně, což je jubilejní festival dětských souborů.

2.6.2016

FILMOVÝ KLUB: Komuna

Opavský filmový klub uzavře tuto sezónu v hradeckém kině premiérovým uvedením dánského snímku Komuna, který režíroval známý Thomas Vinterberg.

31.5.2016

Místo Lukáše Vondráčka vystoupí na Janáčkově máji Juliana Avdějeva

Lukáš Vondráček, zázračné dítě z Opavy, který vyhrál v minulých dnech Mezinárodní soutěž královny Alžběty v Bruselu měl už ve čtvrtek 2. června účinkovat v klavírním recitálu na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Janáčkův máj v Ostravě.

31.5.2016

Gazdina roba: knižní klasika 
v moderním divadelním hávu

Vzdor téměř tropickým teplotám si většina premiérových abonentů Gazdinu robu ujít nenechala.

30.5.2016

Festival Landscape byl zahájen vernisáží ve Slezance

/FOOGALERIE/ Prostory opavské Slezanky na Horním náměstí během pátečního podvečera posloužily k oficiálnímu zahájení Landscape Festivalu Opava 2016, jehož předešlé dva ročníky proběhly v Praze a přilákaly desetitisíce lidí.

30.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Mlčení jehňátek

/POZVÁNKA/ Letošní Projekt 100 vrací po čtvrtstoletí (!) na plátno přelomový psychothriller Mlčení jehňátek. Ač byla natočena jeho pokračování i televizní seriál, nic z toho se nevyrovná prvnímu setkání s uhrančivým psychopatem dr. Hannibalem Lecterem, jak jej prezentuje režisér Jonathan Demme a tentokrát také Opavský filmový klub.

29.5.2016

Věhlas slavného rodáka překročil náš region

Letos by hudební skladatel, dirigent, pedagog, sborový zpěvák, expert na hudební nástroje a opavský rodák Arnošt Rychlý oslavil 115 let.

24.5.2016

Ilja Racek mladší: Opavské divadlo za pozornost stojí

/ROZHOVOR/ Slezské divadlo povede od 1. června Ilja Racek ml.a nebude mít jednoduchý úděl. Po nedávném skandálu s předchozím ředitelem jsou zaměstnanci divadla i diváci stále ještě ostražití. Pro získání důvěry bude mít nový ředitel situaci zkraje poněkud ztíženou.

21.5.2016

Hudební jaro na Hlučínsku zaznamená svůj šestadvacátý ročník

/POZVÁNKA/ Kulturní dům Dolní Benešov pod záštitou města pořádá 26. ročník akce Hudební jaro na Hlučínsku. Jde 
o mezinárodní přehlídku mládežnických dechových orchestrů a mažoretek. Proběhne o víkendu 28. a 29. května, a to hned na několika místech.

21.5.2016

Premiéra tragického příběhu
 ze Slovácka ve Slezském divadle

/POZVÁNKA/ Dramaturgie Slezského divadla sáhla do šuplíku klasiky a vytáhla z něj drama Gabriely Preissové s názvem Gazdina roba.

18.5.2016

Dvojvernisáž v režii Bludného kamene

/POZVÁNKA/ Společným faktorem je středa 18. května a spolek Bludný kámen, rozdílným je čas a místo vernisáže.

16.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Líza, liščí víla

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub má pestřejší nabídku než běžná multikina, v nichž vidět třeba maďarský film je téměř nemožné. I v případě, že je tak zajímavý a originální jako Líza, liščí víla.

14.5.2016

Štěrkovna Open Music představí stage pro seniory

/POZVÁNKA/ Poprvé v celé dvanáctileté historii festivalu Štěrkovna Open Music vznikne senior stage. Ta ovšem nebude u Hlučínského jezera, ale na zahradě Domova pod Vinnou horou.

14.5.2016

Nová sezona Slezského divadla je připravena

Umělci Slezského divadla už vědí, co divákům v nové sezoně předvedou.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2016

Slezské divadlo povede Ilja Racek mladší

Nový konkurz na ředitele Slezského divadla se odehrál v pondělí a komise v něm hledala hlavní postavu. Na její obsazení doporučila Ilju Racka ml. a radní její výběr na svém středečním jednání akceptovali.

10.5.2016

Na festivalu nejvíce bodoval animovaný film

Vyhlášením nejlepších snímků se loučil třetí ročník studentského festivalu Opavský páv. Festival organizačně připravili studenti oboru audiovizuální tvorba na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.

9.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Sedm statečných

Asociace českých filmových klubů už řadu let připravuje tzv. Projekt 100, v němž nabízí jak snímky nově uváděné do distribuce, tak starší klasické. Většinu z nich promítá také Opavský filmový klub, prvním letošním filmem této přehlídky bude klasický western Sedm statečných.

8.5.2016

Soutěž o lístky na opavské představení Zdeňka Izera

/POZVÁNKA/ Do opavského Kina Mír zavítá známý herec, bavič a moderátor Zdeněk Izer. Do Opavy přijede z programem Zdeněk Izer a autokolektiv, který publiku představí 25. května v 19 hodin.

5.5.2016

V pátek a sobotu se koná multižánrový festival FreiPlatz

/POZVÁNKA/ Dva dny, několik klubů a hospod a řada interpretů. Tak je ve zkratce koncipovaný květnový multižánrový festival FreiPlatz.

5.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Rodinka Belierových

/POZVÁNKA/ Že ve francouzské kinematografii stále vznikají skvělé komedie, to dokáže další snímek, který Opavský filmový klub nabídne v hradeckém kině a který se jmenuje Rodinka Belierových.

2.5.2016

Festival Další břehy letos navštívilo přes šest tisíc lidí

Dvacet let Opavanům zpestřuje kulturní život festival Další břehy. Jeho program letos připomněl témata uplynulých ročníků.

30.4.2016

Nově uvedená opera Carmen splnila očekávání diváků

Operní soubor Slezského divadla uvedl 24. dubna v premiéře Carmen George Bizeta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies