VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.5.2016

Dvojvernisáž v režii Bludného kamene

/POZVÁNKA/ Společným faktorem je středa 18. května a spolek Bludný kámen, rozdílným je čas a místo vernisáže.

16.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Líza, liščí víla

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub má pestřejší nabídku než běžná multikina, v nichž vidět třeba maďarský film je téměř nemožné. I v případě, že je tak zajímavý a originální jako Líza, liščí víla.

14.5.2016

Štěrkovna Open Music představí stage pro seniory

/POZVÁNKA/ Poprvé v celé dvanáctileté historii festivalu Štěrkovna Open Music vznikne senior stage. Ta ovšem nebude u Hlučínského jezera, ale na zahradě Domova pod Vinnou horou.

14.5.2016

Nová sezona Slezského divadla je připravena

Umělci Slezského divadla už vědí, co divákům v nové sezoně předvedou.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2016

Slezské divadlo povede Ilja Racek mladší

Nový konkurz na ředitele Slezského divadla se odehrál v pondělí a komise v něm hledala hlavní postavu. Na její obsazení doporučila Ilju Racka ml. a radní její výběr na svém středečním jednání akceptovali.

10.5.2016

Na festivalu nejvíce bodoval animovaný film

Vyhlášením nejlepších snímků se loučil třetí ročník studentského festivalu Opavský páv. Festival organizačně připravili studenti oboru audiovizuální tvorba na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.

9.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Sedm statečných

Asociace českých filmových klubů už řadu let připravuje tzv. Projekt 100, v němž nabízí jak snímky nově uváděné do distribuce, tak starší klasické. Většinu z nich promítá také Opavský filmový klub, prvním letošním filmem této přehlídky bude klasický western Sedm statečných.

8.5.2016

Soutěž o lístky na opavské představení Zdeňka Izera

/POZVÁNKA/ Do opavského Kina Mír zavítá známý herec, bavič a moderátor Zdeněk Izer. Do Opavy přijede z programem Zdeněk Izer a autokolektiv, který publiku představí 25. května v 19 hodin.

5.5.2016

V pátek a sobotu se koná multižánrový festival FreiPlatz

/POZVÁNKA/ Dva dny, několik klubů a hospod a řada interpretů. Tak je ve zkratce koncipovaný květnový multižánrový festival FreiPlatz.

5.5.2016

FILMOVÝ KLUB: Rodinka Belierových

/POZVÁNKA/ Že ve francouzské kinematografii stále vznikají skvělé komedie, to dokáže další snímek, který Opavský filmový klub nabídne v hradeckém kině a který se jmenuje Rodinka Belierových.

2.5.2016

Festival Další břehy letos navštívilo přes šest tisíc lidí

Dvacet let Opavanům zpestřuje kulturní život festival Další břehy. Jeho program letos připomněl témata uplynulých ročníků.

30.4.2016

Nově uvedená opera Carmen splnila očekávání diváků

Operní soubor Slezského divadla uvedl 24. dubna v premiéře Carmen George Bizeta.

30.4.2016

Dance show bude hostit Kulturní dům Na Rybníčku

/POZVÁNKA/ Prostory kulturního domu Na Rybníčku rozvíří v sobotu 30. dubna nejrůznější taneční styly v podání více než sedmdesáti účinkujících. Začátek celé akce organizátoři naplánovali na 18. hodinu.

26.4.2016

Výstava o Salvadoru Dalím představuje malíře z různých úhlů pohledu

Komplexní nahlédnutí do tvorby a života Salvadora Dalího a nejen to. Takto by se ve stručnosti dala charakterizovat výstava o legendárním španělském malíři, kterou až do 19. června můžete zhlédnout v prostorách opavského Domu umění.

25.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Nebe nad Berlínem

/POZVÁNKA/ Poslední zastávkou Opavského filmového klubu na Dalších březích bude snímek Nebe nad Berlínem, který je prototypem tzv. kultovních filmů.

23.4.2016

Příští rok má vzniknout obrázková kniha o Opavě

Skoro šest set tisíc zainvestuje město do nové publikace, kterou vytvoří výtvarnice Lucie Seifertová. Podobné knihy již vydala pro řadu památek, městům se doposud věnovala ve dvou případech. Opava bude po Praze a Ostravě třetí.

23.4.2016

Diváci Slezského divadla se osudové ženy nakonec dočkají

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo plní přání svých diváků a v neděli 
24. dubna jim nabídne premiéru původně slíbené, následně zavržené a nyní znovu nasazené Carmen. Děj slavného díla Georgese Bizeta se na opavském jevišti začne odehrávat od 19 hodin.

22.4.2016

Jiří Siostrzonek: Ceny KIKI RIKI provázejí Další břehy od začátku

/POZVÁNKA/ Návštěvníky Kulturního domu Na Rybníčku čeká v pátek 22. dubna od 19.30 hodin galavečer s předáváním prestižních cen Oskarů Nedbalů. Letos budou uděleny Příležitostnému gerontologickému divadelnímu souboru Dr. Frantíka Smělíků.

22.4.2016

Netradiční festival Landscape 
v Opavě odstartuje ve středu

/POZVÁNKA/ Až do září bude život ve městě obohacovat festival Ladscape. Zaměří se na zahradní a krajinářskou architekturu a práci s městským prostorem.

21.4.2016

V Domě umění začíná výstava o Dalím

/POZVÁNKA/ Jestliže v loňském roce nejvíce do opavského Domu umění táhla výstava věnovaná Andy Warholovi, letos by to mohla být expozice Dalí. Jak už z názvu vyplývá, zabývá se dílem španělského malíře, filmového a literárního experimentátora Salvadora Dalího. Navazuje na velké projekty z minulých let jako Psychedelia, Zdeněk Burian anebo už zmíněný Andy Warhol.

21.4.2016

Návrat ke kořenům v podání Abendlandu

/VIDEO/ Abendland je hudebně-literární projekt člena opavské kapely KOFE-IN Petra Kunzeho a Miroslava Černého, kteří se takto snaží navrátit ke kořenům, a to konkrétně k hodnotám, ke kterým patří odvaha, přátelství, věrnost, vytrvalost nebo vztah k přírodě.

11.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Harold a Maude

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub zakotví na Dalších březích s neodolatelnou klasikou o jedné excentrické dvojici, která se jmenuje, stejně jako snímek, Harold a Maude.

9.4.2016

Ve divadle představí Malého prince

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo pozve v neděli 10. dubna do Opavy Malého prince. Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. Toto poselství vzkázal svou knihou slavný francouzský spisovatel Saint-Exupéry lidem.

7.4.2016

Filmový festival KRRR! roztočí staré promítačky

/POZVÁNKA/ Už v pátek začíná filmový festival 70mm filmů KRRR! Krnovské kino Mír 70 už pojedenácté odhalí sto pět metrů čtverečních mírně zakřiveného plátna, které nabídne nejostřejší obraz v dějinách kinematografie.

6.4.2016

Poznejte osudy tří holandských královen

/POZVÁNKA/ Památník Petra Bezruče bude ve středu od 17 hodin hostit zajímavou přednášku. Návštěvníci se v jejím rámci mohou seznámit s nelehkými osudy trojice nizozemských královen. Jejich život byl totiž protkán řadou nečekaných událostí a zvratů.

4.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Zbrusu Nový zákon

Opavský filmový klub se přidává na plavbu na Další břehy a prvním mezipřistáním bude úspěšná belgická komedie Zbrusu Nový zákon.

30.3.2016

Spící kráska se v neděli probudí

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo pozve v neděli 3. dubna do hlediště děti, pro které uvede baletní pohádku Šípková Růženka. V režii Adély Kvochové v ní vystoupí drobotina i dorost z Baletní školičky při Slezském divadle.

29.3.2016

Mnohé prohřešky se nepromíjejí

Inscenace Rodinná oslava je adaptací filmu z roku 1998, který získal řadu cen. Nevýhoda divadelního zpracování spočívá v nedostatku takových možností, jaké má film. Režisér se přesto snažil rozdíl překlenout, což se mu v podstatě podařilo. Výsledkem je dobře udělané představení o jedné honosné oslavě narozenin s nečekaným rozuzlením.

28.3.2016

Známý entomolog začal vystavovat v muzeu

/POZVÁNKA/ Znáte práci celosvětově uznávaného odborníka na některé skupiny dvoukřídlého hmyzu a entomologa Slezského zemského muzea (SZM) Jindřicha Roháčka? Pokud ne, od minulého týdne máte možnost se s ní seznámit. V Historické výstavní budově totiž probíhá výstava jeho souboru surrealistických a ilustračních kreseb.

22.3.2016

Hlučínský festival má nové logo a bude trvat o den déle

Hudební festival Štěrkovna Open Music se mění, a to jak svým zaměřením, tak vizuálně. Ve znaku festivalu, jehož dvanáctý ročník se uskuteční v závěru července, bude motýl modrásek bahenní, který obývá louky u Hlučínského jezera, tradičního dějiště festivalu. Hudební maraton se navíc letos rozrůstá ze dvou na tři dny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies