VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.7.2016

Na kylešovické letiště dorazily tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Další ročník Holba Rock na Grilu se podruhé za sebou uskutečnil na letišti v Kylešovicích. Organizátoři už s několikadenním předstihem ohlásili, že vstupenky jsou vyprodány. Do Kylešovic dorazily tisíce lidí, a to nejen z Opavska, ale i z jiných částí kraje či republiky.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

23.7.2016

Tomáš Thon: Hudba je mou přítelkyní

/ROZHOVOR/ „Jsem něco mezi vydavatelem a interpretem," tvrdí mezinárodně známý opavský varhaník a vydavatel staré varhanní hudby Tomáš Thon. V jeho rodině sice nebyl žádný profesionální hudebník, ale otec hrál amatérsky na varhany, což se na synovi zřejmě podepsalo.

22.7.2016

Deník hledá největší osobnost kraje - OSOBNOSTI KULTURY

/HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM/ Zanechali v historii našeho regionu výraznou stopu nebo dělají dobré jméno našemu kraji svou činností i dnes. Výrazných osobností spojených se severní Moravou a Slezskem najdeme v historii i současnosti celou řadu. Které z nich jsou ale ty „NEJ"?

22.7.2016

Prohlídku doplní pohádka

/POZVÁNKA/ Nevšední akce se během nadcházející soboty 23. července uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí.

20.7.2016

Soutěžte o vstupenky na Vítkovský komín

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Rodinný multižánrový hudební festival s názvem Vítkovský komín se během soboty 
6. srpna uskuteční podruhé v historii. V loňském roce se největším tahákem stala kapela Lake Malawi a ani letos v line-upu nemusíme nejblyštivější hvězdu hledat nějak dlouho. Jedná se totiž o českou legendu Buty.

14.7.2016

Hlučínský ateliér vystavuje svá umělecká díla v Ostravě

Účastníci kurzů hlučínského ateliéru Viridian vystavují v těchto dnech svá výtvarná díla v Kulturním domě města Ostravy. Návštěvníci si mohou prohlédnout kolekci obrázků od celkem šedesáti různých autorů, kteří svá díla tvořili pomocí různých technik.

11.7.2016

Hříšní i slušní lidé válečných let na Opavsku

/POZVÁNKA/ Které zločiny patřily v dobách okupace mezi nejčastější a jaká byla úspěšnost jejich vyřešení? Jaké metody kriminalisté tehdy používali? Tyto i další informace o kriminalitě a kriminalistice na Opavsku v letech 1938 až 1945 poskytne zájemcům přednáška historika a vedoucího Oddělení historického výzkumu Slezského zemského muzea Ondřeje Koláře.

8.7.2016

Kulturní léto bude pestré

Pravidelný prázdninový program Opavské kulturní léto také letos znovu obohatí život města. Zahrnuje sérii koncertů, filmů a zábavy na Dolním náměstí, na Ptačím vrchu i na koupališti.

4.7.2016

Rozloučení se sezonou ve Slezském divadle bylo spontánní

Opernímu souboru Slezského divadla se „poslední zvonění" před koncem sezony vydařilo. Premiérové uvedení Kálmánovy operety Hraběnka Marica hlediště zcela zaplnilo a očekávání diváků bylo naplněno.

3.7.2016

Opavsko plné festivalů

/POZVÁNKA/ Také letošní léto na Opavsku bude plné hudebních festivalů. Hradecký slunovrat a Budišovské letnice sice proběhly uplynulý víkend, největší festivalové nálože jsou ovšem před námi.

2.7.2016

Výtěžek z benefice poputuje na pomoc dvěma dívkám. Vystoupí Neckář či Ztracený

/POZVÁNKA/ Vystoupení celkem třech interpretů čeká na návštěvníky Benefičních koncertů, které se uskuteční v neděli ve sportovním areálu ve Vítkově.

30.6.2016

Další ročník Beethovenova Hradce je minulostí

Klavír ve Velké dvoraně zmlkl a letošní ročník proslulého festivalu se připojil k jeho historii.

25.6.2016

Divadelní sezonu v Opavě uzavře uherská šlechtična

/POZVÁNKA/ Letošní divadelní sezonu zakončí proslulá Kálmánova opereta Hraběnka Marica, jejíž premiéru uvede operní soubor Slezského divadla v neděli 26. června od 19 hodin.

22.6.2016

Výstava nazvaná Tension

V Galerii Cella na Matiční ulici 4 bude od 27. června vystavovat svá díla Darina Alster. Patří mezi umělkyně, které o sobě dávají vědět zřetelně formulovanou výpovědí o hranicích a limitech dnešního světa.

17.6.2016

V Píšti v pátek oslaví léto, v Háji ve Slezsku v neděli i Vladislava Vančuru

/POZVÁNKY/ Spolek Vladislava Vančury Háj ve Slezsku bude tuto neděli 19. června pořádat Rozmarné léto 2016.

15.6.2016

Nový zákon by měl pomoci také divadlu

Senátoři zhotovili návrh zákona o veřejných kulturních institucích a po schválení ho poslali kolegům do Poslanecké sněmovny. Návrh se týká i nové divadelní legislativy s možností vícezdrojového financování. Byl by pro statutární město Opava jako zřizovatele divadla vítaným pomocníkem nebo jen bouří ve sklenici vody?

15.6.2016

ON-LINE rozhovor s šéfkou festivalu Colours of Ostrava Zlatou Holušovou

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová ve středu 15. června jako host ON-LINE rozhovoru Deníku, odpovídala na dotazy týkající se největší události léta v Ostravě.

14.6.2016

Galerie pod širým nebem na Štěrkovně Open Music

Hlučín - Letos poprvé bude součástí festivalu Štěrkovna Open Music na březích Hlučínského jezera také Galerie pod širým nebem. Přípravy velké výstavy výtvarných prací dětí se ujala Základní škola Rovniny v Hlučíně, zapojit se do ní může každé dítě s výtvarným talentem.

11.6.2016

Beethovenův Hradec začne už brzy

/POZVÁNKA/ S červnem přichází mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec se střídajícími se hudebními nástroji. Letošní ročník se bude od 16. do 19. června týkat ve Velké dvoraně Červeného zámku klavíru.

10.6.2016

Landscape baví a inspiruje

Veřejný prostor, krajina a život ve městě. Základní témata, na která z různých úhlů nahlíží umělci a architekti v rámci festivalu Landscape.

8.6.2016

V Opavě vystoupí uznávaní čeští hornisté

/POZVÁNKA/ Chtěli byste si naživo poslechnout vynikající kvarteto lesních rohů Kaemika corni, které vzniklo v roce 1978? V pondělí 13. června budete mít možnost. Ve velkém sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě se uskuteční vystoupení s názvem Horny se vrací. Začátek byl organizátory naplánován na 19. hodinu.

7.6.2016

Historii Slezské univerzity lidem přiblíží pojízdná galerie

Oslavy 25. výročí Slezské univerzity probíhají celý rok a jejich součástí je také galerie v trolejbusu číslo 307, kterou v pondělí odpoledne rektor univerzity slavnostně zahájil.

5.6.2016

Adam Harazim: Kapela překonala mé představy

/ROZHOVOR, VIDEO/ Opavská kapela Cocaine Party funguje už několik let, během nichž řádně změnila i svou sestavu. Momentálně se ustálila na garage-rock'n'rollovém zvuku a fanoušci si ji mimo jiné mohli poslechnout například i na letošním majálesu před víceúčelovou halou v Opavě. „Název je možná poněkud stupidní, ale nehodláme ho měnit," mínil bubeník kapely Adam Harazim, který poskytl naší redakci krátký rozhovor.

3.6.2016

Klavírista Lukáš Vondráček ovládl nejnáročnější soutěž světa

Rodák z Opavy Lukáš Vondráček v Bruselu před nedávnem opanoval Mezinárodní hudební soutěž královny Alžběty.

2.6.2016

V loutkovém divadle proběhne Opavská dětská píseň

/POZVÁNKA/ Loutkové divadlo v Opavě se během úterý 7. června stane dějištěm Opavské dětské písně, což je jubilejní festival dětských souborů.

2.6.2016

FILMOVÝ KLUB: Komuna

Opavský filmový klub uzavře tuto sezónu v hradeckém kině premiérovým uvedením dánského snímku Komuna, který režíroval známý Thomas Vinterberg.

31.5.2016

Místo Lukáše Vondráčka vystoupí na Janáčkově máji Juliana Avdějeva

Lukáš Vondráček, zázračné dítě z Opavy, který vyhrál v minulých dnech Mezinárodní soutěž královny Alžběty v Bruselu měl už ve čtvrtek 2. června účinkovat v klavírním recitálu na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Janáčkův máj v Ostravě.

31.5.2016

Gazdina roba: knižní klasika 
v moderním divadelním hávu

Vzdor téměř tropickým teplotám si většina premiérových abonentů Gazdinu robu ujít nenechala.

30.5.2016

Festival Landscape byl zahájen vernisáží ve Slezance

/FOOGALERIE/ Prostory opavské Slezanky na Horním náměstí během pátečního podvečera posloužily k oficiálnímu zahájení Landscape Festivalu Opava 2016, jehož předešlé dva ročníky proběhly v Praze a přilákaly desetitisíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení