VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.4.2016

Výstava o Salvadoru Dalím představuje malíře z různých úhlů pohledu

Komplexní nahlédnutí do tvorby a života Salvadora Dalího a nejen to. Takto by se ve stručnosti dala charakterizovat výstava o legendárním španělském malíři, kterou až do 19. června můžete zhlédnout v prostorách opavského Domu umění.

25.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Nebe nad Berlínem

/POZVÁNKA/ Poslední zastávkou Opavského filmového klubu na Dalších březích bude snímek Nebe nad Berlínem, který je prototypem tzv. kultovních filmů.

23.4.2016

Příští rok má vzniknout obrázková kniha o Opavě

Skoro šest set tisíc zainvestuje město do nové publikace, kterou vytvoří výtvarnice Lucie Seifertová. Podobné knihy již vydala pro řadu památek, městům se doposud věnovala ve dvou případech. Opava bude po Praze a Ostravě třetí.

23.4.2016

Diváci Slezského divadla se osudové ženy nakonec dočkají

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo plní přání svých diváků a v neděli 
24. dubna jim nabídne premiéru původně slíbené, následně zavržené a nyní znovu nasazené Carmen. Děj slavného díla Georgese Bizeta se na opavském jevišti začne odehrávat od 19 hodin.

22.4.2016

Jiří Siostrzonek: Ceny KIKI RIKI provázejí Další břehy od začátku

/POZVÁNKA/ Návštěvníky Kulturního domu Na Rybníčku čeká v pátek 22. dubna od 19.30 hodin galavečer s předáváním prestižních cen Oskarů Nedbalů. Letos budou uděleny Příležitostnému gerontologickému divadelnímu souboru Dr. Frantíka Smělíků.

22.4.2016

Netradiční festival Landscape 
v Opavě odstartuje ve středu

/POZVÁNKA/ Až do září bude život ve městě obohacovat festival Ladscape. Zaměří se na zahradní a krajinářskou architekturu a práci s městským prostorem.

21.4.2016

V Domě umění začíná výstava o Dalím

/POZVÁNKA/ Jestliže v loňském roce nejvíce do opavského Domu umění táhla výstava věnovaná Andy Warholovi, letos by to mohla být expozice Dalí. Jak už z názvu vyplývá, zabývá se dílem španělského malíře, filmového a literárního experimentátora Salvadora Dalího. Navazuje na velké projekty z minulých let jako Psychedelia, Zdeněk Burian anebo už zmíněný Andy Warhol.

21.4.2016

Návrat ke kořenům v podání Abendlandu

/VIDEO/ Abendland je hudebně-literární projekt člena opavské kapely KOFE-IN Petra Kunzeho a Miroslava Černého, kteří se takto snaží navrátit ke kořenům, a to konkrétně k hodnotám, ke kterým patří odvaha, přátelství, věrnost, vytrvalost nebo vztah k přírodě.

11.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Harold a Maude

/POZVÁNKA/ Opavský filmový klub zakotví na Dalších březích s neodolatelnou klasikou o jedné excentrické dvojici, která se jmenuje, stejně jako snímek, Harold a Maude.

9.4.2016

Ve divadle představí Malého prince

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo pozve v neděli 10. dubna do Opavy Malého prince. Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. Toto poselství vzkázal svou knihou slavný francouzský spisovatel Saint-Exupéry lidem.

7.4.2016

Filmový festival KRRR! roztočí staré promítačky

/POZVÁNKA/ Už v pátek začíná filmový festival 70mm filmů KRRR! Krnovské kino Mír 70 už pojedenácté odhalí sto pět metrů čtverečních mírně zakřiveného plátna, které nabídne nejostřejší obraz v dějinách kinematografie.

6.4.2016

Poznejte osudy tří holandských královen

/POZVÁNKA/ Památník Petra Bezruče bude ve středu od 17 hodin hostit zajímavou přednášku. Návštěvníci se v jejím rámci mohou seznámit s nelehkými osudy trojice nizozemských královen. Jejich život byl totiž protkán řadou nečekaných událostí a zvratů.

4.4.2016

FILMOVÝ KLUB: Zbrusu Nový zákon

Opavský filmový klub se přidává na plavbu na Další břehy a prvním mezipřistáním bude úspěšná belgická komedie Zbrusu Nový zákon.

30.3.2016

Spící kráska se v neděli probudí

/POZVÁNKA/ Slezské divadlo pozve v neděli 3. dubna do hlediště děti, pro které uvede baletní pohádku Šípková Růženka. V režii Adély Kvochové v ní vystoupí drobotina i dorost z Baletní školičky při Slezském divadle.

29.3.2016

Mnohé prohřešky se nepromíjejí

Inscenace Rodinná oslava je adaptací filmu z roku 1998, který získal řadu cen. Nevýhoda divadelního zpracování spočívá v nedostatku takových možností, jaké má film. Režisér se přesto snažil rozdíl překlenout, což se mu v podstatě podařilo. Výsledkem je dobře udělané představení o jedné honosné oslavě narozenin s nečekaným rozuzlením.

28.3.2016

Známý entomolog začal vystavovat v muzeu

/POZVÁNKA/ Znáte práci celosvětově uznávaného odborníka na některé skupiny dvoukřídlého hmyzu a entomologa Slezského zemského muzea (SZM) Jindřicha Roháčka? Pokud ne, od minulého týdne máte možnost se s ní seznámit. V Historické výstavní budově totiž probíhá výstava jeho souboru surrealistických a ilustračních kreseb.

22.3.2016

Hlučínský festival má nové logo a bude trvat o den déle

Hudební festival Štěrkovna Open Music se mění, a to jak svým zaměřením, tak vizuálně. Ve znaku festivalu, jehož dvanáctý ročník se uskuteční v závěru července, bude motýl modrásek bahenní, který obývá louky u Hlučínského jezera, tradičního dějiště festivalu. Hudební maraton se navíc letos rozrůstá ze dvou na tři dny.

21.3.2016

FILMOVÝ KLUB: O patro níž

/POZVÁNKA/ Než se Opavský filmový klub vydá na Další břehy, nabídne ještě jeden rumunský snímek, tentokrát na rozdíl od poněkud úchylného retrowesternu Aferim! půjde o typický produkt tamější tzv. nové vlny O patro níž.

19.3.2016

Slezské divadlo uvede premiéru inscenace Rodinná slavnost

/POZVÁNKA/ Velmi zajímavou premiéru v neděli 20. března se začátkem v 19 hodin uvede Slezské divadlo v Opavě. Jedná se o činoherní inscenaci s názvem Rodinná slavnost autorů Thomase Vinterberga a Mogense Rukova v překladu Františka Fröhlicha.

17.3.2016

Letošní Další břehy budou jubilejní

/POZVÁNKA, PROGRAM/ Letos podvacáté naplní kulturní život po celý duben program Dalších břehů. Tradiční festival nese titul XX. řeka a klade si za úkol provést rekapitulaci témat, kterými se jednotlivé ročníky od roku 1997 zabývaly.

15.3.2016

Vyhrajte vstupenky na sobotní koncert Lenky Dusilové

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Lenka Dusilová zve fanoušky na Narozeninové turné, v jehož rámci proběhnou i tři speciální koncerty s názvem Oslava života.

15.3.2016

Raduňský zámek se připravuje na sezonu

Zámek otevře v pátek 25. března dveře dokořán nejenom blížícím se Velikonocím, ale i návštěvníkům. Nastartuje tím letošní prohlídkovou sezonu.

14.3.2016

FILMOVÝ KLUB: Divoká stvoření jižních krajin

Na programu Opavského filmového klubu se americké filmy neobjevují často. Ale některé si to věru zaslouží a může jít nejen o nejnovější a skvělou komedii ověřeného dua bratří Coenů Ave, Caesar!, ale klidně také o starší a nečekaně úspěšný debut mladého režiséra Bena Zeitlina Divoká stvoření jižních krajin.

8.3.2016

V Muzeu Hlučínska i nadále probíhá výstava o středověku

/POZVÁNKA/ Až do 5. května v Muzeu Hlučínska budete moci navštívit zajímavou výstavu s názvem Středověk. Už dnes, v úterý 8. března odpoledne začíná první ze série doprovodných programů k expozici, který bude mít na starosti historička a hlučínská rodačka Hana Miketová. Od 17 hodin bude v zámeckém klubu vyprávět o středověké kuchyni a stravovacích návycích.

2.3.2016

Soutěž o lístky na koncert Radůzy

/POZVÁNKA, SOUTĚŽ/ Nejen fanoušci a příznivci zpěvačky Radůzy mohou získat vstupenky na její koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 10. března v opavském Kině Mír.

1.3.2016

Premiéroví diváci odcházeli spokojení

Soubor baletu spojil síly s operním a vytvořil dvě jednoaktovky, které měly premiéru v neděli 21. února. První část ovládlo Faurého Requiem v baletním provedení souboru Slezského divadla.

1.3.2016

Ve Slezském muzeu zahájí novou výstavu

/POZVÁNKA/ V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea (SZM) v Opavě bude v úterý 1. března večer zahájena výstava s názvem Čas dětství a her. Návštěvníci během ní nahlédnou do života dětí v minulých staletích a například také zjistí, jak se chovat k nalezeným mláďatům.

25.2.2016

Ke kinu Orion v Hradci nad Moravicí se sjedou trabantisté

/POZVÁNKA/ Několik týdnů bylo kino Orion v Hradci nad Moravicí ve hře o absolutní prvenství v soutěži o uvedení slavnostní předpremiéry filmu cestovatele Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu. V absolutním pořadí skončilo třetí, v žebříčku s nejvíce hlasy v přepočtu na počet obyvatel daného města pak zvítězilo.

23.2.2016

Štěrkovna Open Music chystá souboj kapel

Letošní dvanáctý ročník festivalu Štěrkovna Open Music si pro své návštěvníky připravil netradiční projekt. Jedná se o souboj dvou kapel hrajících balkánskou hudbu.

22.2.2016

FILMOVÝ KLUB: Aferim!

/POZVÁNKA/ Že western jako žánr není časově a geograficky omezen Divokým západem pionýrských dob jeho osidlování, to vědí jistě nejen filmoví znalci. Skvělé možná ty nejlepší westerny natáčel Ital Sergio Leone a nedostižnou poctou žánru je Limonádový Joe.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies