VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šestý ročník fotosoutěže Můj svět obohatí nová kategorie pro klienty

Opava - Událost, která je napjatě očekávána v řadě Charit po celé České republice, právě startuje. Už po šesté se uskuteční celonárodní fotosoutěž Můj svět, kterou pro zaměstnance a dobrovolníky Charit ČR pořádá Charita Opava.

9.11.2013
SDÍLEJ:

Členové komise fotosoutěže Můj svět.Foto: archiv

Stejně jako loni i letos ji vyhlašuje Charita Opava spolu s firmou ASEKOL, neziskově hospodařící společností, která v zastoupení výrobců a dovozců organizuje celostátní systém zpětného odběru elektozařízení.

Firma ASEKOL si také vzala patronát nad novou kategorií, která by již tradiční a prestižní soutěž, jíž se každý rok zúčastňují stovky amatérských fotografů, měla obohatit o další rozměr.

K tradičním kategoriím Portrét a Život kolem nás totiž letos přibývá kategorie s názvem Jak to vidím já. A zatímco dvě již zažité kategorie jsou každoročně určeny všem zaměstnancům a dobrovolníkům Charit České republiky, do kategorie nové se mohou se svými snímky poprvé přihlásit uživatelé služeb, tedy klienti Charit.

Jak píší organizátoři v oficiálním vyhlášení, „tělesné postižení, nemoc nebo chudoba přinášejí do života mnoho strastí a problémů, ale zároveň dokáží řádně zatřást žebříčkem našich hodnost a pomáhají nám si uvědomit, co je v životě podstatné a důležité".

Zaměstnanci, dobrovolníci i klienti Charit po celé republice tvoří již řadu let jednu charitní rodinu, v níž se vzájemně obohacují a inspirují. A právě to by měla letos poprvé díky fotografiím klientů zachytit i fotosoutěž Můj svět.

K velké radosti pořadatelů zůstávají soutěži, u jejíhož počátku před léty stáli, věrni i členové odborné komise v čele se světoznámým fotografem Jindřichem Štreitem, Jiřím Siostrzonkem z Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a duchovním otcem soutěže fotografem Štefanem Grúberem.

Komisi letos doplní také manažer oddělení komunikace partnerské firmy ASEKOL Zdeněk Kovářík. Na vítěze čekají tak jako každý rok hodnotné ceny a diplomy s podpisy členů komise. Nejlepší snímky budou veřejnosti představeny na slavnostní vernisáži v pondělí 24. března 2014 ve výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. A stejně jako v předchozích letech, i tato výstava pak bude celý další rok putovat po dalších městech republiky.

Více informací na stránkách Charity Opava www.charitaopava.cz.

-im-

Autor: Redakce

9.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Co je malé, to je také milé

Michal Prokop

Kolotoč pestrého programu Bezručovy Opavy se dotáčí

Kino Orion mají i Helsinky

Hradecké kino Orion navázalo spolupráci se stejnojmenným kinem v Helsinkách.

Vychází bezručovská antologie

Jako v nebi, tak i na zemi. Tak se jmenuje nová antologie, která vychází k 150. výročí narození básníka Petra Bezruče.

AKTUALIZOVÁNO

Křižovatka u Bredy bude okružní

Řidičům v Opavě by se od tohoto čtvrtku mělo významně ulevit. Ve městě totiž u Obchodního centra Breda & Weinstein vznikne nová okružní křižovatka.

AKTUALIZOVÁNO

Zastupitelé si neodhlasovali program. Jednání bylo zrušeno

Pondělní zasedání bylo u konce zhruba po půlhodině. Zastupitelé by se měli znovu sejít během několika týdnů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení