VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna Petra Bezruče v Opavě připomíná výročí úmrtí spisovatele Karla Čapka

Opava - Knihovna Petra Bezruče v Opavě ve spolupráci s městskými pobočkami připravila soutěž jako vzpomínku na výročí úmrtí významného českého spisovatele Karla Čapka.

21.11.2008
SDÍLEJ:

Návštěva veterinární stanice v Opavě-Jaktaři.Foto: archiv knihovny

Účastníci soutěže si tuto osobnost české literatury připomínají jako prozaika, dramatika, novináře, překladatele, cestovatele a také milovníka zvířat. V současné době jsou pro všechny soutěživé připraveny otázky a plnění nejrůznějších úkolů.

Účastníci si například přečtou knihu Devatero pohádek, vytvoří podle vlastní představy robota, zahrají si na cestovatele. Doposud se do soutěžního klání přihlásili kromě čtenářů knihovny také žáčci některých opavských škol spolu se svými pedagogy. Soutěž je naplánovaná do konce listopadu.

V průběhu prosince se uskuteční samotné vyhlášení. Součástí akce jsou i doprovodné programy.

„Na začátku října jsme měli možnost navštívit opavské cvičiště. Trenéři Agility zde předvedli spolu se svými svěřenci výcvik čtyřnohých miláčků. Děti si měly možnost samy vyzkoušet práci trenéra se cvičenými psy,“ uvedla za Knihovnu Petra Bezruče v Opavě Darina Šelderová.

„Tímto chceme znovu poděkovat Martině Wasserbauerové, že nám připravila zajímavé a příjemné odpoledne. Přejeme celé organizaci mnoho úspěchů v práci a při reprezentaci republiky.“

Další akcí byla exkurze do Veterinární nemocnice v Opavě-Jaktaři. Uskutečnila se na začátku listopadu. Miroslav Pleva provedl děti prostorami kliniky (ambulancí, operačním sálem, hotelem pro psy).

„Děti nejvíce zaujala živá zvířata v zoo koutku,“ poznamenala Šelderová a jedním dechem dodala, že se v prosinci chystá návštěva Psího útulku města Opavy, která bude spojená s mikulášskou nadílkou pro zvířecí kamarády.

(ans)

21.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tereza Novotná se narodila 18. června, vážila 2,65 kilogramů a měřila 48 centimetrů. Rodiče Jana a Roman z Opavy jí do života přejí zdraví a aby se jí splnilo vše, co si bude přát. Na Terezku už doma čeká brácha Kuba.
5

Právě jsme se narodili

Matice opavská (slezská) zakoupila v roce 1880 na Rybím trhu v Opavě dům, ve kterém má své sídlo i v současné době.

Matice slezská vznikla před 140 lety

Lidé z Opavska svá rodiště neopouštějí

Své obci jsou obyvatelé Opavska věrni více než v ostatních koutech republiky. Větší podíl rodáků žije pouze v okrese Hodonín. Vyplývá to z výsledků posledního Sčítání lidu, domů a bytů.

Historie dvou opavských nádraží je velmi pestrá

/HISTORIE/ Obě vznikla v 19. století. Nádraží Opava-východ se na rozdíl od Opavy-západ pyšní původní honosnou výzdobou vestibulu.

Odborníci ze Slezské univerzity doučují znevýhodněné děti

Bojovat proti školní neúspěšnosti sociálně znevýhodněných žáků se od loňského podzimu snaží odborníci ze Slezské univerzity. Prostřednictvím doučování, kroužků a dalších aktivit pomáhají žákům sedmi základních škol v Opavě.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies