VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bohdan Sláma uvedl v hradeckém kině svůj nový film

Předpremiéry snímku Bába z ledu se kromě režiséra účastnila i představitelka jedné z hlavních rolí, herečka Zuzana Kronerová.

20.2.2017
SDÍLEJ:
Fotogalerie
5 fotografií

Předpremiéra snímku Bába z ledu v hradeckém kině Orion.Foto: DENÍK / Veronika Bernardová

Hradecké kino Orion v sobotu praskalo ve švech. Už z dálky bylo znát, že se v něm nejspíše odehraje něco velkého. Před budovou, v níž kino sídlí, stál velký stan, naproti němu kádě s vodou a houf nedočkavých lidí.

Kádě s vodou, to je ale zvláštní, podivovali se někteří kolemjdoucí. Ti, kteří však byli do akce zasvěceni, zas až takový úžas v očích neměli. Opavský rodák, režisér Bohdan Sláma, totiž do Hradce přivezl svůj nový film Bába z ledu. A jak už název samotný dává tušit, děj snímku přenese diváky mezi skupinu otužilců.

A ti nechyběli ani na sobotní předpremiéře. Hlavními aktéry byli otužilci ze Stříbrného jezera. V sobotu proběhly čtyři projekce Slámova filmu a naše redakce se vypravila na tu začínající v 17 hodin. Hned na začátek se však někteří zarazili nad vyvěšeným upozorněním všechna promítání se posouvají, protože byly dodány špatné pásky.

Čas navíc si lidé zpříjemnili sklenkou piva či vína, které jako kompenzaci za čekání zaměstnankyně kina přítomným rozdávaly. Když už však hodiny ukazovaly 17.45, byli lidé čím dál mrzutější.

„Chápu, že je to problém, za který pořadatelé nemohou. Ale je to už docela unavující. Jinak je to tu výborné, nápad s káděmi a otužilci byl perfektní, moc jsme se pobavili. Zpoždění je však nepříjemnou kaňkou na tom všem," konstatovala jedna z návštěvnic Petra Suchá.

Krátce po šesté byl dav konečně vpuštěn do sálu, kde je uvítal Bohdan Sláma spolu s herečkou Zuzanou Kronerovou. „Zvedněte ruku, kdo z vás by se šel zítra otužovat. Nikdo? No tak já se vás zeptám ještě po projekci a uvidíme," prohodil Bohdan Sláma směrem k publiku.

Pak už následoval samotný snímek a po něm nadšený potlesk. To už na pódiu opět stál režisér i s hlavní představitelkou filmu, spolu s jedním z organizátorů akce, Petrem Rotreklem. „Tak co, kdo jde teda zítra na sádrák?" zeptal se Bohdan Sláma znova. „Já bych šla. Ale na sádrák ne, sejdeme se tady na Moravici, zítra v jedenáct," prohodila se smíchem jedna z dam ve druhé řadě.

Následovaly tři otázky, které mohli lidé položit Zuzaně Kronerové. A tak se přítomní třeba dozvěděli, že herečka dál pokračuje v otužování, které kvůli filmu absolvovala poprvé. Lidé odcházeli spokojení a film evidentně dokázal smazat nepříjemný dojem z delšího čekání.

Autor: Veronika Bernardová

20.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výročí 750 let od svatořečení patronky Slezska a Ostravsko-opavské diecéze si připomněli věřící nejen v Opavě v chrámu zasvěceném svaté Hedvice.
14

OBRAZEM: Hedvika slavila výročí svatořečení

Keltský telegraf letos propojil 248 stanovišt, mezi nimi Opavu, krnovský Cvilín i Praděd.
8

Keltské čerty propojil laser

S jarem přicházejí další uzavírky

Uzavírku silnic prodlužuje do 31. března pokračující rekonstrukce přehradní hráze v Kružberku.

FILMOVÝ KLUB: Tohle je náš svět

/POZVÁNKA/ Po rumunské rozhádané rodince z minulého týdne představí Opavský filmový klub rodinu hodně netradiční ve snímku Tohle je náš svět.

Zátěž pro místní: Městy denně projíždí tisíce aut

Denně jimi projíždí tisícovky aut, místní občané si stěžují na nebývalou dopravní zátěž, avšak řešení v podobě obchvatu je v nedohlednu. Takové problémy svírají města a obce na silnici I/56 mezi Opavou a Ostravou. Naše redakce se ale zaměřila také na „obchvatovou" situaci v Opavě. Není to totiž tak dávno, co byla zahájena stavba východní části severního obchvatu města.

Mlýn U vodníka Slámy ve Lhotě zůstal součástí života obce

/HISTORIE/ Dřevěné kolo nevelkého mlýna s doškovou střechou roztáčel od poloviny 15. století náhon v místní části Lhota. Vodní mlýn byl přestavěn na parní a v areálu dnešního válcového mlýna je teď venkovský areál s muzeem Havlíčkovy mlýny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies