VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jan Pohribný: Vaše město má spoustu magických míst

Opava - Jan Pohribný, význačný český fotograf, umělec a pedagog, byl v úterý v podvečer přítomen v galerii nákupního centra Breda & Weinstein, aby všem zájemcům podepsal svou knihu fotografií nazvanou Opava dnem i nocí. Setkáním provázel zástupce vedoucího Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity (ITF SU) Jiří Siostrzonek.

11.4.2014
SDÍLEJ:

Jan PohribnýFoto: Vladimír Meletzký

S výjimečnou publikací Opava dnem i nocí je spjato nejen jméno Jana Pohribného, ale také grafičky Dagmar Hlubučkové, astrofyzika Jiřího Grygara nebo Petra Hory Hořejše.

Zatímco Jan Pohribný přispěl nevšedními záběry opavských zákoutí, spisovatel Per Hora Hořejš v roli vypravěče provází čtenáře nejen opavskou historií, ale seznamuje nás i s příběhy města. Jiří Grygar zase přispěl svými osobními vzpomínkami z poválečného období. Dagmar Hlubučková přiložila ruku k dílu citlivým grafickým řešením.

Publikaci si můžete zakoupit v knihkupectví v přízemí Breda & Weinstein nebo v Městském informačním centru pod Hláskou.

Jan Pohribný, který patnáct let působil jako pedagog na ITF SU, se před návštěvníky vyznal ze svého vztahu k Opavě. Uvedl, že naše město má velké množství magických míst, přičemž k mnohým z nich ho váží neobyčejné zážitky.

„Jedním z nich byl pro mě například pohled z Hlásky, kde mě radnice nechala fotografovat v noci i ráno. Zážitkem bylo svítání, hra světla při východu slunce. Silným místem je také kostel sv. Hedviky, rovněž budova Filofozoficko přírodovědecké fakulty je velmi zvláštním místem.

Pro mě je důležité vidět jedno místo v různých ročních i denních obdobích," uvedl Jan Pohribný, pro něhož je důležitý především zážitek z různých míst. „Podaří-li se vám navíc z takového místa pořídit dobrou fotografii, je to plus, které potěší," dodal fotograf.

Jan Pohribný je český fotograf, umělec a pedagog. Věnuje se zejména krajinářské fotografii a land-artu. Ve své fotografické tvorbě využívá jako tvůrčí postupy vícenásobnou expozici v kombinaci s pohybovou neostrostí. Od roku 1986 pracuje jako samostatný fotograf-výtvarník.

Vedle své volné tvorby se věnuje převážně reklamní a ilustrační/výtvarné fotografii, příležitostně i grafickému designu. Spolupracuje s řadou předních agentur, firem, vydavatelství a časopisů i s některými výraznými umělci doma a v zahraničí.

Autogramiáda se konala v prostorách naší výstavy

Výše zmíněná autogramiáda se konala ve výstavním sále v prvním podlaží OC Breda & Weinstein naproti obchodu Meatfly, kde je až do konce dubna vždy od 10.00 do 17.00 hodin instalována naše redakční výstava nazvaná Rok s opavským Deníkem.

Můžete si zde prohlédnout jednatřicet snímků, jejichž autory jsou redaktoři a spolupracovníci naší redakce. Své názory, postřehy a komentáře nám můžete psát do návštěvní knihy, kterou zde máte k dispozici.

Za několik dní zde chystáme další zajímavou akci:autogramiádu našich basketbalových a fotbalových hvězd, která se koná ve středu 23. dubna 2014 v 16.30 hodin. K dispozici vám zde budou také členové naší redakce, jimž můžete sdělit své náměty a připomínky k obsahu Opavského a Hlučínského deníku a Regionu.

Autor: Zuzana Urbánková

11.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Rozestavěné obchvaty jsou teď v bezpečí

Přibližně v těchto místech se v uplynulém týdnu zřítil truhlík s květinami.

Ženu ohrozil truhlík s květinami, který se zřítil přímo na chodník

Lidé se bavili na zámeckém burčákobraní v Kravařích

Speciální prohlídky zámku pro děti, cimbálová muzika, folklórní soubor Bejatka, tvořivé dílny a především dobrý burčák. Takto lze ve zkratce popsat uplynulou sobotu na kravařském zámku, kde se konalo Zámecké burčákobraní.

OBRAZEM: Vítkovští se sešli na náměstí u stánků

Za plotem. To je název akce, která se i přes nepřízeň počasí konala v sobotu dopoledne na náměstí ve Vítkově.

II. LIGA: Opava - Vlašim 3:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Parádní fotbal byl k vidění v sobotu v Městských sadech. Měl zápletku, k vidění byly krásné góly, hlavně ten od Joela Kayamby měl označení výstavního. Opavští sice nabrali jednobrankové manko, ale nakonec se export bodů nekonal.

HOKEJ: Opava - Šumperk 1:6

Favorizovaný Šumperk byl nad síly opavských hokejistů. Slezan držel s Draky do poloviny zápasu kok. Pak ale hosté během sedmi minut rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení