VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Turek vystaví své fotografie v prostorách kravařského zámku

Kravaře /POZVÁNKA/ - Mezinárodně uznávaný fotograf Jiří Turek zahájí 23. května 2014 v 17.00 hodin výstavu svých fotografií z cyklu U nás. Přehlídka fotografií bude doplněna jeho emotivním pohledem na německé město Berlín. Výstava bude umístěna v prostorách barokního zámku v Kravařích a koná se jako součást programu významného hudebního festivalu Janáčkův máj.

8.5.2014
SDÍLEJ:

Hlučínsko - kříž.Foto: Jiří Turek

Série snímků vznikla v létě roku 2013 a zachycuje neopakovatelnou a svéráznou atmosféru oblasti mikroregionu Hlučínsko západ. Při své práci se autor fotografií soustředil na zachování jedinečné energie, historie a atmosféry obcí a místní krajiny.

Pozornost věnoval především církevní symbolice, tradici a zároveň se snažil o zachycení neustálého rozvoje regionu. Fotografie jsou využity v kalendáři se shodným názvem U nás, který je mimo obrazovou část unikátní svým dvouletým rozsahem (roky 2014 a 2015).

„Pro mě je tento kraj naprosto fascinující. Atmosféra a lidé žijící v této oblasti mě naprosto uchvátili. Rád se sem stále vracím a děkuji za možnost uplatnit svoji práci v kalendáři," říká Jiří Turek. Výstavu budou moci zájemci zhlédnout od 23. května do 30. června 2014 vždy od 10.00 do 17. 00 hod.

Kdo je Jiří Turek

Jiří Turek se narodil v Praze v roce 1965. Svou profesionální kariéru začal v roce 1990 jako fotograf deníku MF Dnes. Doprovázel prezidenta Václava Havla po celém světě a dokumentoval jeho cesty.

Přinášel také fotografické zprávy o průběhu válek v Bosně a Hercegovině a v zemích bývalého Sovětského svazu. V roce 1995 se stal fotografickým editorem magazínu MF Dnes. V té době se začal specializovat na portrétní a módní fotografii. Od roku 1998 působí Jiří Turek „na volné noze" a stal se jedním z nejuznávanějších portrétních fotografů nejen v České republice.

Portrétoval významné světové osobnosti jako jsou Rolling Stones, David Bowie, Luciano Pavarotti, LouReed, Sting a mnoho dalších. Fotografuje titulní strany, módní editoriály, portréty pro rozhovory, vytváří také série osobních a business protrétů a spolupracuje na politických kampaních. Portrétoval například Lívii Klausovou, Winfrieda Vahlada, Libuši Šmuclerovou, Gabriela Eichlera nebo také Andreje Babiše.

Spolupracuje s módními, společenskými a ekonomickými magazíny typu Elle, Maxim či Forbes. Pro hudební vydavatelství vytváří obaly CD.

Jiří Turek je také známý díky fotografiím pro velké reklamní kampaně. Mezi jeho klienty patří Finlandia Vodka, T-Mobile, Aegon, Vodafone, Škoda Auto, Raiffeisen Bank, Mbank či Blažek. Věnuje se také pedagogické práci, v letech 2002 az 2004 učil na Slezské universitě, kde přednášel portrétní a módní fotografii.

V posledních letech vedl a vede fotografické workshopy pořádané Leica Gallery Praha, semináře organizované sdružením South Moravia Photoworkshop, kterého je spoluzakladatelem, a také spolupracuje s brněnským Institutem fotografických studií PhotoeGenia.

V roce 2006 měl výstavu v prestižní Leica Gallery New York, která obsahovala soubor emotivních reportáží z New Yorku a „fashion na pomezí aktu". Na tuto výstavu navázaly další výstavy v Leica Gallery Praha v roce 2008, v Habitat Cetre v New Delhi v Indii, Jižní Koreji v gallery Czech center v Soulu a gallery Kyugpoku v Tegu.

V současnosti Jiří Turek fotografuje umělecké reportáže ze světových měst pod názvem CityLAB. Velkoformátové fotografie projektu CityLAB vystavoval v rámci outdorové výstavy od května do srpna 2011 nejen v pražské Leica Gallery, ale především v ulicích Prahy.

Autor: Zuzana Urbánková

8.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Co je malé, to je také milé

Michal Prokop

Kolotoč pestrého programu Bezručovy Opavy se dotáčí

Kino Orion mají i Helsinky

Hradecké kino Orion navázalo spolupráci se stejnojmenným kinem v Helsinkách.

Vychází bezručovská antologie

Jako v nebi, tak i na zemi. Tak se jmenuje nová antologie, která vychází k 150. výročí narození básníka Petra Bezruče.

AKTUALIZOVÁNO

Křižovatka u Bredy bude okružní

Řidičům v Opavě by se od tohoto čtvrtku mělo významně ulevit. Ve městě totiž u Obchodního centra Breda & Weinstein vznikne nová okružní křižovatka.

AKTUALIZOVÁNO

Zastupitelé si neodhlasovali program. Jednání bylo zrušeno

Pondělní zasedání bylo u konce zhruba po půlhodině. Zastupitelé by se měli znovu sejít během několika týdnů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení