VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V pátek se koná Slezská muzejní noc

/POZVÁNKA/ Slezská muzejní noc bude v pátek 19. června hodně dlouhá i pestrá.

14.6.2015 AKTUALIZOVÁNO 19.6.2015
SDÍLEJ:

Návštěvníci Historické výstavní budovy si během Slezské muzejní noci budou moci vychutnat jedinečnou atmosféru ve Slezském muzeu.Foto: DENÍK / František Géla

Návštěvníky do ní zdarma zaveze i historický vlak, který vyjede ve 13.45 hodin z Krnova. Projede stanicemi Třemešná ve Slezsku, Krnov, Opava východ, Ostrava Svinov a Bílovec, odkud se přes Ostravu vrátí v 0.40 hodin do Krnova.

V Opavě přivítá Historická výstavní budova účastníky v 18 hodin a do 24 hodin jim umožní komentovanou prohlídku expozic a výstav. V 18.30 a 21.30 hodin se zpěvem připojí Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity.

Knihovna Slezského zemského muzea připraví pro návštěvníky od 18 do 23 hodin komentované prohlídky s výstavou starých tisků. Arboretum v Novém Dvoře pozve účastníky od 18 do 24 hodin k prohlídce skleníku, dendrologické expozice Dřeviny pěti světadílů a výstavy Krajinou Slezska. Chybět nebude ani možnost opékat si uzenky.

Hrabyňský památník bude pro tuto akci otevřen od 18 do 24 hodin. Návštěvníci si prohlédnou výstavy i symbolický hřbitov, členové Klubu vojenské historie se předvedou v dobových uniformách.

Pozadu nezůstane ani Památník Petra Bezruče, který od 18 do 24 hodin nabídne komentovanou prohlídku stálé expozice i výstavy, čtení pohádek Heleny Salichové a výtvarnou dílnu na tvorbu a tisk grafických listů. Do akce se zapojí i řada dalších organizátorů.

Statutární město Opava přispěje od 19.30 do 23.30 hodin komentovanými prohlídkami radnice s průvodci v dobových kostýmech a pohledem na noční Opavu z věže Hlásky.

V Domě umění budou od 18 do 24 hodin na programu komentovaná prohlídka výstavy 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity, animace k dějinám kostela sv. Václava a komentář k obrazu Oslavení sv. Václava.

Opavská kulturní organizace nabídne od 18 do 24 hodin prohlídku stálé expozice i výstavy Opava v roce nula, divadelní představení Dramkrou i projekci filmu Obživlá Opava. V galerii bude k vidění výstava Císař František Josef I. a František Ferdinand d´Este.

Švédská kaple bude mít ve stejnou dobu na programu komentovanou prohlídku fresek. Bludný kámen zajistí od 17 do 23 hodin v Galerii Cella prohlídku výstavy Barbary Ruder a v Matičním domě videoreport Je to super(market)?

Spolek Za Opavu připravil od 18 do 24 hodin v Matičním domě výstavu Kultura obchodních center v Opavě a happening Chceme to! Proč?

V Alžbětinské zahradě na Rybím trhu hned za kaplí sv. Alžběty bude za dobrovolné vstupné videoprezentace Opavské chrámy a chrámky, krámy a krámky. Zámek Hradec nad Moravicí umožní návštěvníkům od 17 do 21 hodin prohlídky hlavního okruhu Bílého zámku za padesátikorunové vstupné.

Autor: Jitka Hrušková

14.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Pátek bude na Horním náměstí ve znamení sportu

Slezská univerzita. Ilustrační foto.

Workshop o běhu času

Hana Gráfová: Roste zájem o maturitní přípravné kurzy

/ROZHOVOR/ Celé roky učí cizí jazyky. Umí perfektně německy i rusky. Mimo jiné pak realizuje projekty se zahraničními studenty. Řeč je o manažerce vzdělávání Jazykového a vzdělávacího centra Faktum v Opavě Haně Gráfové.

V Opavě točili film o metanolové aféře

Hlavní roli hraje Lukáš Vaculík. Kompars dělali zdravotně postižení a zdravotně znevýhodnění zaměstnanci opavské firmy Fros.

Představujeme prvňáky ZŠ Mařádkova

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Opavsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu v Opavském a Hlučínském Deníku a na našem webu.

AKTUALIZOVÁNO

Zborcená zeď u Hrabyně: nikdo neví, co se stalo

Řidiči musí jezdit kolem Hrabyně po hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou zúženou vozovkou. V pondělí se tu zřítila podpěrná zeď a stále není jasné, proč se tak stalo. To teď vlastně netuší nikdo.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení