VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sezona pěveckého sboru Komenský vyvrcholila

Vítkov – Více než sto zpěváků ze tří pěveckých sborů z Polska, České a Slovenské republiky zazpívalo v sále Městského úřadu ve Vítkově. Smíšený pěvecký sbor Komenský pod záštitou města Vítkova uspořádal 2. regionální přehlídku pěveckých sborů Kvadrienále 2010.

21.6.2010
SDÍLEJ:

Ocenění za vystoupení vítkovského sboru v Olomouci.Foto: archiv sboru

Slavnostní odpoledne zahájil ženský pěvecký sbor Píseň z Oder a za doprovodu komorního orchestru P. J. Vejvanovského představil skladby našich i světových mistrů. Světská i duchovní hudba zazněla v podání družebního chóru A. Mickiewicz a ženský sbor Briezka z Turčianských Klačan doplnil odpolední repertoár sborů o upravené lidové písně.

Smíšený pěvecký sbor Komenský se tentokrát představil s odlehčeným neobvyklým repertoárem, ve kterém se střídaly písně lidové se spirituálem i vážnou hudbou. Závěru přehlídky patřilo společné vystoupení všech sborů pod vedením Eduarda Zimoly v závěrečné Mozartově skladbě Ave verum.

Druhým vrcholem v pěvecké sezoně sboru Komenský byla účast sboru na 38. ročníku festivalu Svátky písní Mundi Cantant v Olomouci, který se uskutečnil nedávno. Letošní festival, kterého se zúčastnilo 106 pěveckých sborů z 11 zemí světa, byl zahájen varhanním koncertem v Chrámu sv. Mořice.

V programu zazněly skladby J. S. Bacha, L. Vierna, P. Ebena a další. Poté nastal koncertní maraton. Dětské pěvecké sbory střídaly sbory mládežnické i dospělé a na třech soutěžních místech (Reduta, Palác Bohemia, Chrám sv.Mořice) zněla soudobá česká hudba, folklór s instrumentálním doprovodem, folklór a cappella, církevní a duchovní hudba.

Smíšený pěvecký sbor Komenský byl pětičlennou porotou ve složení M. Pazúrik (SK), M. Dubovic (CZ), B. Dutruy (CH), J. Majtner (CZ) a W. Oberhansli (CH) - v kategorii G (komorní sbory ženské, mužské a smíšené) oceněn za provedení soutěžních písní diplomem s bronzovou medailí, což představuje v takové prestižní soutěži vynikající výsledek.

Přestože ve sboru zpívají zpěváci, jejichž věkový průměr je vyšší, zpívají plni energie a zápalu pro hudbu a spolu s dirigentem Tomášem Balejou usilují o co nejlepší výsledky na sborové regionální i mezinárodní scéně.

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Cyklostezka do Hradce je přetížená, v příštím roce by mohla vzniknout další

Někdy to na ní vypadá spíše jako na dálnici v době dopravní špičky. Řeč je o cyklostezce, která spojuje Opavu s Hradcem nad Moravicí.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení