VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V galerii základní umělecké školy vystavují ostravští studenti

OPAVA -Ve Výstavní síni Základní umělecké školy na Solné ulici zahájila v pátek Soukromá střední umělecká škola AVE ART výstavu prací výtvarných oborů školy.

11.6.2007
SDÍLEJ:

Práce studentů Soukromé střední umělecké školy AVE ART jsou právě k vidění v galerii základní umělecké školy na Solné ulici. Foto: Archiv AVE ART

Výstava potrvá přes letní měsíce až do září a je otevřena ve všedních dnech od 14 do 18 hodin, o víkendu pak vstupem přes Dům umění od 10 do 17 hodin. K vidění jsou práce všech ročníků, převažuje plakátová tvorba, návštěvníky zaujmou také například malby na téma Gastronomické slasti. „Jsou tu převážně klauzurní práce oboru propagační grafika, převažuje plakátová tvorba, ale nechybí malby, ukázky prací keramiků i kovářů a figurální tvorba, na kterou ve výuce všech oborů klademe velký důraz,“ říká ředitel školy Jaroslav Prokop, který výstavu osobně zahájil.

Kurátorem výstavy je Jaroslav Herman, který kromě AVE ARTu vyučuje také na vítkovském gymnáziu. Soukromá střední umělecká škola AVE ART vznikla v roce 2002 a vloni ji opustili první maturanti. V současné době má asi 120 studentů v sedmi oborech – propagační grafika, umělecké kovářství, umělecké odlévání, řezbářství, vytváření keramiky, animovaná tvorba a interiérový design. „Na příští školní rok plánujeme další studijní obor, konstrukce a tvorba nábytku se zaměřením na interiérový design. Kromě toho pořádáme rekvalifikační kurzy animovaná tvorba a bytový dekoratér, o které je velký zájem, a připravujeme vznik vzdělávacího pracoviště v Praze,“ vyjmenovává některé aktivity školy její ředitel.

Tím však výčet nekončí. Studenti se účastní nejrůznějších soutěží a plenérů a mohou se pochlubit vystavováním v Divadle Pod Palmovkou nebo v Parlamentu Slovenské republiky. „Založili jsme řezbářské symposium v Dolní Poustevně ve Šluknovském výběžku, po čtyřiceti letech teď vracíme do Ostravy kovářské symposium, které se uskuteční v září s tématem Andělé jsou mezi námi. Tak trochu jsme myšlenku okoukali od Opavy, kdy si město prostřednictvím Kurta Gebauera vytipovalo místa, která postupně osazuje plastikami. My budeme také osazovat různá místa Ostravy, ale chceme to zkusit s mladými začínajícími umělci,“ vysvětluje Jaroslav Prokop.

Ostravská škola spolupracuje se Střední školou scénického výtvarnictví v Bratislavě a Střední uměleckou školou v Kielcích v Polsku. Už dva roky podporuje Klub cystické fibrózy v Praze, kterému každoročně věnuje výtěžek z dražby výtvarných prací studentů. Základní myšlenkou existence Soukromé střední umělecké školy AVE ART je oživení tradiční řemeslné tvorby v regionu severní Moravy s přesahem do dalších míst republiky. „Chceme studenty naučit kvalitnímu řemeslu a současně rozvíjíme jejich kreativitu. Studium propojujeme s životem, s praxí. Z loňských maturantů asi šedesát procent šlo na vysoké školy a zbytek pracuje v oboru,“ dodává ředitel.

11.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Co je malé, to je také milé

Michal Prokop

Kolotoč pestrého programu Bezručovy Opavy se dotáčí

Kino Orion mají i Helsinky

Hradecké kino Orion navázalo spolupráci se stejnojmenným kinem v Helsinkách.

Vychází bezručovská antologie

Jako v nebi, tak i na zemi. Tak se jmenuje nová antologie, která vychází k 150. výročí narození básníka Petra Bezruče.

AKTUALIZOVÁNO

Křižovatka u Bredy bude okružní

Řidičům v Opavě by se od tohoto čtvrtku mělo významně ulevit. Ve městě totiž u Obchodního centra Breda & Weinstein vznikne nová okružní křižovatka.

AKTUALIZOVÁNO

Zastupitelé si neodhlasovali program. Jednání bylo zrušeno

Pondělní zasedání bylo u konce zhruba po půlhodině. Zastupitelé by se měli znovu sejít během několika týdnů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení