VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Hudební jaro na Hlučínsku zaznamená svůj šestadvacátý ročník

/POZVÁNKA/ Kulturní dům Dolní Benešov pod záštitou města pořádá 26. ročník akce Hudební jaro na Hlučínsku. Jde 
o mezinárodní přehlídku mládežnických dechových orchestrů a mažoretek. Proběhne o víkendu 28. a 29. května, a to hned na několika místech.

Štěrkovna Open Music představí stage pro seniory

/POZVÁNKA/ Poprvé v celé dvanáctileté historii festivalu Štěrkovna Open Music vznikne senior stage. Ta ovšem nebude u Hlučínského jezera, ale na zahradě Domova pod Vinnou horou.

OBRAZEM: Dům jenom pro porcelánové panenky

Přes pět stovek porcelánových panenek manželů Klapuchových má svůj vlastní dům v Dobroslavicích na Hlučínsku. Přitom původně paní Bianka sběratelkou být nechtěla. Přivedla ji k tomu její maminka, která jí předala své panenky, které si kupovala pro radost.

Nabízíme pracovní místa, zní z Hlučína. Starosta chce revitalizaci Štěrkovny

S investicí do Hlučínského jezera počítáme, ale teď není prioritou. Takovou odpověď slyšelo vedení Hlučína od vlády několikrát. Insolvence OKD by však podle starosty mohla názor politiků změnit.

Lidem z Bolatic se vize centra moc nelíbí

Od roku 1997 řeší vedení Bolatic podobu centra své obce. Po letech se problematika srdce Bolatic může uzavřít, mnohým lidem se ale navrhovaná podoba nelíbí. Především řešení jižní části budoucího centra vzbuzuje emoce.

Policejního psa uštkl had. Léčí ho v Hlučíně

Českého psa hlídajícího schengenskou hranici uštkl v Makedonii jedovatý had. Veterináři mu však stihli zachránit život. Po převozu vojenským speciálem se o Adeho nyní starají v Hlučíně.

Hlučín bude hostit Slezskou výstavu psů

/POZVÁNKA/ Tradiční výstava všech plemen psů se bude konat v sobotu 7. května ve Sportovně rekreačním areálu Hlučín. Už jednadvacátý ročník Slezské výstavy psů nabídne mimo jiné také několik klubových a speciálních výstav.

Řady hlučínských strážníků doplnila první policistka

Monika Kološová se stala první strážnicí v Hlučíně. Matka dvou dětí předtím pracovala v prodejně, nyní nosí uniformu.

Město bude rekonstruovat ústřední topení pro byty

Rekonstrukci za dva a půl milionu korun odsouhlasili zastupitelé v Hlučíně. Peníze půjdou na opravu ústředního topení v městském bytovém domě v ulici Dr. E. Beneše 3 a 5 a také v ulici Zahradní číslo 12 a 14.

Hlučín má nejlepšího mladého chemika v celém kraji

První chemické pokusy měl za sebou v době, kdy jeho vrstevníci ještě ani nevzali učebnici chemie do ruky. Dnes je ve svých patnácti letech nejlepším mladým chemikem v celém Moravskoslezském kraji a v plánu má útok také na celorepublikový primát.

Josef Hlubek opravuje kříž, jehož historii pomohl odhalit

Velký kříž u kostela svaté Markéty v Hlučíně Josefa Hlubka vždy zajímal. Mimo jiné se snažil odhalit znění nápisu, který byl z kříže po druhé světové válce stržen. Nyní se hlučínský patriot rozhodl památku opravit, na což mu přispělo také město.

Hasič z Hlučína získal dvě významná ocenění

Martinu Türkemu je jednatřicet let. Žije v Hlučíně, kde také velí místní jednotce sboru dobrovolných hasičů. Zaměstnán je jako hasič na stanici v Bílovci, kde dělá velitele místním profesionálům. Jeho jednotka loni v červenci coby první dorazila k nehodě ve Studénce, kde se na železničním přejezdu střetl kamion s Pendolinem.

Zastupitelstvo on-line: v Hlučíně schvalovali dotace pro spolky

Zasedání zastupitelstva, které se uskutečnilo 14. dubna, bylo zajímavé nejen tím, co zastupitelé projednávali, ale také formou, kterou se toto jednání dostalo nejen k obyvatelům Hlučína. Zájemci ho totiž mohli sledovat na internetu.

V Hlučíně uklidili dobrovolníci za dva dny osm tun odpadků

Zhruba osm tun odpadků. Taková je bilance úklidu Hlučína v rámci celonárodní akce Ukliďme Česko, do které se město zapojilo podruhé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies