VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Hlučínští malíři opět ovládli prestižní soutěž

Machři roku je celostátní klání učňovské mládeže. Letos se na Vítězném náměstí v Praze uskutečnil v pořadí už osmý ročník. Nechyběli zde přitom zástupci hlučínského odborného učiliště.

V Darkovičkách se v budoucnu chtějí bránit proti povodním

Na pondělí 29. srpna v Darkovičkách asi ještě dlouho nezapomenou. Tuto městskou část Hlučína totiž postihla blesková povodeň.

Po nehodě zůstal těžce zraněný řidič zaklíněn ve voze

/FOTOGALERIE/ Tři posádky záchranářů musely v pondělí krátce po poledni vyjíždět k čelnímu střetu dvou osobních automobilů v Dolním Benešově, který si vyžádal dva zraněné.

Kanalizace v Markvartovicích bude hotova

Kvůli výstavbě nové kanalizace museli řidiči projíždějící Markvartovicemi akceptovat řadu omezení. Už tento pátek má však trápení skončit.

Ve Štítině budou rekonstruovat místní kapli

Historická chlouba obce, kaple svaté Maří Magdalény, se dočká oprav. Od původního záměru, kdy měla dostat novu podobu ještě v letošním roce, se nakonec upustilo.

Část střechy kravařského zámku se dočká oprav

Střecha Zámku Kravaře se bude moci pyšnit zrekonstruovanou střechou. V první fázi tedy alespoň její jedna část.

V Hlučíně provozují autoškolu pro sbory dobrovolných hasičů

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR v Hlučíně začal provozovat autoškolu, která významně pomůže dobrovolným hasičům z celého Česka.

AKTUALIZOVÁNO

Zastupitelé nakonec odhlasovali novou podobu sanace Hlučínského jezera

Sanace Hlučínského jezera je nutností, s tímto názorem se zastupitelé ztotožňují.

Hlučín má nově sochu ve veřejném prostoru

Poprvé v novodobé historii Hlučína se město dočkalo sochy ve veřejném prostoru. Byla vybírána v projektu Metamorfózy – sochy pro Hlučín, který připravil historik umění Jaroslav Michna s podporou hlučínské radnice. Socha s názvem Déšť od autora Roberta Bučka tak nově stojí naproti Kulturnímu domu.

V Hlučíně budou jednat o koupi kombajnu

Jak vyřešit problém Hlučínského jezera budou ve čtvrtek jednat městští zastupitelé v Hlučíně.

V Dolním Benešově se lidé pobaví na pivních slavnostech

/POZVÁNKA/ Již 19. ročník Pivních slavností, s podtitulem Pivaři všech značek, spojte se!, se uskuteční v sobotu 10. září v zámeckém parku.

Na Hlučínsku chtějí bojovat se škodlivými rostlinami

V obcích na Hlučínsku se rozhodli řešit problém s takzvaně invazivními rostlinami, které vytlačují původní druhy rostlin a mohou způsobit pokles kvality půdy.

Výstavba poldru v Darkovičkách stojí na výkupech pozemků

Lokální povodně, doprovázené silným větrem a kroupami, které se nad Hlučínském prohnaly v minulém týdnu, napáchaly největší škody v části Darkovičky. Otazník však stále visí nad tím, kdy dojde k vybudování opatření, která by je eliminovala.

V Hlučíně přibyly zastávky na znamení

Od začátku měsíce jsou v Hlučíně nové autobusové zastávky na znamení. Jedná se o zastávky Děhylov – žel. stanice na lince 75, Finské domky, Hájenka, Hošťálkovice vysílač, Hřbitov Březiny a K Lidicím na lince 34, Petřkovice nemocnice na linkách 56 a 67 a o zastávku Hlučín cihelna na linkách 66, 281 a 293.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení