VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Hasiči z Darkoviček dostanou novou cisternu

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Darkovičky využívala od roku 2002 cisternu Škoda 706 RTHP. Ta dohromady nejen u tohoto sboru odsloužila 36 let.

Advent můžete prožít také v Kravařích

/POZVÁNKA/ Dobu předvánoční si mohou patřičně užít také občané a návštěvníci Kravař. Jedním z hlavních bodů adventu jsou tradiční Vánoce na zámku, které se uskuteční v sobotu 10. a v neděli 11. prosince.

Chystá se mapování invazivních rostlin

Obce na Hlučínsku a příhraniční polské gmini (územní celky – pozn. red.) se již dlouhou dobu potýkají s problémem vysokého výskytu invazivních rostlin. Jak hodně jsou na těchto územích rozšířeny, má zjistit připravovaná studie.

Památníky v Dolním Benešově připomínají oběti válek

Jeden z nich je věnován občanům padlým ve druhé světové válce nebo těm, kteří zemřeli v dolnobenešovském internačním táboře.

V Bohuslavicích si návštěvníci prohlédnou výrobky z perníku

/POZVÁNKA/ K adventu neodmyslitelně patří vůně cukroví, vánoček a také perníků. Moc dobře to vědí v Bohuslavicích, kde se letos uskuteční jubilejní desátá vánoční výstava s názvem Kouzlo a vůně perníku.

Amuři pomohou jezeru

Proti divokým travinám nasadili rybáři také candáty a rovnováhu udržují i štiky.

Hlučínské parkovací karty na příští rok jsou již v prodeji

Zájemci o celoroční karty na parkování je budou mít možnost získat od pondělí 14. listopadu. Jejich počet je i tento rok limitován.

Nový územní plán v Hlučíně by měl být schválen ještě letos

Ke vzniku nového územního plánu ve městě chybí už jen poslední kroky. Jedním z nich jsou případné námitky, které mohou vlastníci pozemků a staveb, investoři a veřejnost vznášet k jeho posledním třinácti připomínkám.

V Hlučíně řeší problém s psími exkrementy

Majitele psů vtipnou formou upozorňují, aby po svých mazlíčcích uklízeli.

Dolnobenešovský Nezmar vyloven. Rybáři vytáhli okolo tisíce metráků ryb

/FOTOGALERIE/ Výlov největšího rybníka na Opavsku, dolnobenešovského Nezmara, je pro letošní rok už minulostí. Tradiční akce, na kterou se sjíždějí lidé z celého regionu, se uskutečnila během soboty a neděle.

Hasiči překládali nápoje a vyprošťovali nákladní MAN z příkopu

Tři jednotky hasičů zasahovaly přes páteční poledne na silnici mezi Hlučínem a Kozmicemi, kde skončil nákladní MAN s nápoji v příkopu.

Výlov rybníka Nezmar proběhne už tento víkend

/POZVÁNKA/ Sezona výlovu rybníků je v plném proudu také na Opavsku. V sobotu 5. a v neděli 6. listopadu přijde na řadu největší rybník na Hlučínsku, dolnobenešovský Nezmar.

V hlučínském zámku nově otevřou kavárnu s vinárnou

Záměr hlučínských radních více otevřít zámek veřejnosti se začíná naplňovat. V historickém objektu už dnes sídlí Muzeum Hlučínska, knihovna a výtvarný obor základní umělecké školy. Nově přibude kavárna s vinárnou.

Hlučínští strážníci by od příštího roku mohli působit také v Šilheřovicích

O služby Městské policie Hlučín je velký zájem také mimo město. Hlučínští strážníci jezdí kontrolovat několik obcí z okolí. Jejich počet by se brzy mohl opět navýšit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies