VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Na schůzi se diskutovalo o prevenci záplav a stavbě nových sportovišť

Veřejná debata s občany, která proběhla ve čtvrtek v Darkovičkách, řešila problémy, které se týkaly záplav a vybudování nových tělocvičen. Ne všichni občané Darkoviček souhlasili s vybudováním poldru, který má v budoucnu sloužit jako prevence proti velké vodě.

Karel Balarin: Absolventi škol práci řemeslníka mnohdy vnímají jako podřadnou

/ROZHOVOR/ Na soutěži Machři roku se pravidelně objevují ti nejšikovnější zástupci učňovské mládeže z celé České republiky. Konstantou každého ročníku je úspěch Odborného učiliště a Praktické školy Hlučín. Její barvy pravidelně reprezentují zejména malíři, jež se mimo připravují pod dohledem vedoucího odborného výcviku Karlem Balarinem.

Hlučínský záchranný útvar má nový stroj

Nakladač Caterpillar 973D steel mill je novou součástí vybavení hlučínského záchranného útvaru. Jedná se o civilní verzi, s níž lze v těžkém průmyslu manipulovat se struskou a dalším žhavým materiálem.

Novou sportovní halu chceme, shodují se lidé v Hlučíně

Že obyvatelé Hlučína chtějí ve svém městě novou sportovní halu, bylo zřejmé už po zveřejnění výsledků ankety TOP problémy 2016, kde se hala dostala na celkové třetí místo.

V Hlučíně zvou na blešák

/POZVÁNKA/ Tradiční součástí podzimu bývají v mnoha městech a obcích takzvané bleší trhy. Nejinak je tomu také v Hlučíně, kde se bleší trh uskuteční v pondělí 17. října od 10 do 17 hodin ve Slezanu na Mírovém náměstí.

V Hlučíně chystají řadu novinek

Vybudování semaforů na nejproblematičtější křižovatce, architektonická soutěž a také nová podoba zastávek. Hlučín se proměňuje.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Na Štěrkovnu přivezli rybáři první dávku ryb

První z mnoha výsadeb uskutečnili rybáři v pátek ráno u Hlučínského jezera. Postupně do něj vysadili amura bílého a candáta obecného.

Město finančně pomůže postiženým záplavami

Na konci srpna postihly obyvatele Darkoviček záplavy. Městští radní se nyní rozhodli rozdělit mezi postižené dohromady 78 tisíc korun. K tomuto rozhodnutí došla komise, která mluvila s konkrétními lidmi, kterým voda zkomplikovala život.

V Hlučíně se pustili do hledání vánočního stromu

Je sice teprve začátek října, ale v Hlučíně se už před několika dny pustili do hledání vánočního stromu, který ozdobí místní Mírové náměstí. Přípravy na zimu ve městě tak odstartovaly s dostatečně velkým předstihem. Kromě stromu tam vznikne i obří vánoční věnec.

Co spojuje památník 
v Hrabyni a Slezskou Hartu? Štěrk z Hlučínského jezera

/HISTORIE/ Osmdesátá léta znamenala zlom v historii Hlučínského jezera. Těžba štěrkopísku ustoupila rekreaci. Nyní však stojí štěrkovna před další velkou proměnou a tou by měla být chystaná sanace.

Hlučínští malíři opět ovládli prestižní soutěž

Machři roku je celostátní klání učňovské mládeže. Letos se na Vítězném náměstí v Praze uskutečnil v pořadí už osmý ročník. Nechyběli zde přitom zástupci hlučínského odborného učiliště.

V Darkovičkách se v budoucnu chtějí bránit proti povodním

Na pondělí 29. srpna v Darkovičkách asi ještě dlouho nezapomenou. Tuto městskou část Hlučína totiž postihla blesková povodeň.

Po nehodě zůstal těžce zraněný řidič zaklíněn ve voze

/FOTOGALERIE/ Tři posádky záchranářů musely v pondělí krátce po poledni vyjíždět k čelnímu střetu dvou osobních automobilů v Dolním Benešově, který si vyžádal dva zraněné.

Kanalizace v Markvartovicích bude hotova

Kvůli výstavbě nové kanalizace museli řidiči projíždějící Markvartovicemi akceptovat řadu omezení. Už tento pátek má však trápení skončit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies