VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Odpůrci kasina si protest chválí, starosta však nezná jejich argumenty

Odpůrcům kasina se podařilo na několik minut zablokovat dopravu na Ostravské ulici u kulturního domu.

Pavel Klega: Jak budu trávit Štědrý den? Netuším, co mě čeká...

/ROZHOVOR/ Téměř dva a půl roku je na cestě hlučínský cestovatel Pavel Klega. Třicetiletý dobrodruh na konci srpna 2014 vyrazil z Mírového náměstí svého rodného města, aby objel celý svět stopem do pěti let. Termín se mu sice s největší pravděpodobností naplnit nepovede, ale i tak už má za sebou pořádnou „štreku".

Věnec je bohatší o svatou rodinu

Obří adventní věnec krášlí Mírové náměstí v Hlučíně také letos. Jeho hlavním iniciátorem byl podobně jako v předchozích letech hlučínský patriot Josef Hlubek.

Požár v Píšti mohl vzniknout od cigarety

Byť vřesinští dobrovolní hasiči s kolegy z dalších jednotek při pátečním požáru rodinného domu v Píšti vynaložili maximální úsilí, život muže, který se nacházel uvnitř, už zachránit nemohli.

V Hlučíně explodovala propanbutanová láhev a hořela pergola

Hlučínští profesionálové a dobrovolníci, stejně jako dobrovolná jednotky z Bobrovníků měla dnes v noci napilno. Šest minut po půl druhé ráno hasiči totiž museli dostávat pod kontrolu plameny, které zachvátily dřevěnou pergolu. Uvnitř vybuchla propanbutanová láhev.

Hlučínský cestovatel je v Súdánu

Za několik týdnů uplyne dva a půl roku od doby, co hlučínský dobrodruh Pavel Klega vyrazil z Mírového náměstí svého rodného města, aby objel celou zemi stopem.

Ženě v Hlučíně zachránil život. Za svůj čin dostal vojín ocenění

Vojín Jiří Chromulák neváhal ani chvíli a pomohl starší ženě v bezvědomí. Svou bezprostřední reakci jí tak zachránil život.

Hasiči z Darkoviček dostanou novou cisternu

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Darkovičky využívala od roku 2002 cisternu Škoda 706 RTHP. Ta dohromady nejen u tohoto sboru odsloužila 36 let.

Advent můžete prožít také v Kravařích

/POZVÁNKA/ Dobu předvánoční si mohou patřičně užít také občané a návštěvníci Kravař. Jedním z hlavních bodů adventu jsou tradiční Vánoce na zámku, které se uskuteční v sobotu 10. a v neděli 11. prosince.

Chystá se mapování invazivních rostlin

Obce na Hlučínsku a příhraniční polské gmini (územní celky – pozn. red.) se již dlouhou dobu potýkají s problémem vysokého výskytu invazivních rostlin. Jak hodně jsou na těchto územích rozšířeny, má zjistit připravovaná studie.

Památníky v Dolním Benešově připomínají oběti válek

Jeden z nich je věnován občanům padlým ve druhé světové válce nebo těm, kteří zemřeli v dolnobenešovském internačním táboře.

V Bohuslavicích si návštěvníci prohlédnou výrobky z perníku

/POZVÁNKA/ K adventu neodmyslitelně patří vůně cukroví, vánoček a také perníků. Moc dobře to vědí v Bohuslavicích, kde se letos uskuteční jubilejní desátá vánoční výstava s názvem Kouzlo a vůně perníku.

Amuři pomohou jezeru

Proti divokým travinám nasadili rybáři také candáty a rovnováhu udržují i štiky.

Hlučínské parkovací karty na příští rok jsou již v prodeji

Zájemci o celoroční karty na parkování je budou mít možnost získat od pondělí 14. listopadu. Jejich počet je i tento rok limitován.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies