VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

V Kravařích proběhl turnaj v hodu nožem a tomahawkem

/FOTOGALERIE/ V sobotu se v Kravařích konal už pátý ročník Slezského turnaje v hodu nožem a tomahawkem.

Průzkum bude zjišťovat spokojenost obyvatel Hlučína

Studenti Gymnázia Josefa Kainara budou v následujících týdnech zkoumat spokojenost lidí v Hlučíně. Hlavními tématy dotazníku bude úroveň života ve městě a způsoby dopravy, které obyvatelé preferují.

Revitalizace Štěrkovny začne možná už za rok

Schůzka starosty Hlučína Pavla Paschka a náměstka pro majetek státu Ondřeje Závodského přinesla posun v jednáních o revitalizaci Štěrkovny.

Lidé si prohlédnou Kozmické ptačí louky

/POZVÁNKA/ V rámci projektu Setkání s přírodou proběhne komentovaná prohlídka Kozmických ptačích luk. Uskuteční se v sobotu 11. června od 9.30 do 11 hodin.

Rekonstrukce cest v Hlučíně komplikuje lidem přístup také do centra města

Přístup k Mírovému náměstí bude kvůli rekonstrukci okolních cest omezen. Na několik měsíců se tak musejí obyvatelé Hlučína obrnit trpělivostí.

Hlučín bude slavit ohňostroji

Tři dny a tři velké ohňostrojové show přichystalo
 k oslavám 760. narozenin Hlučína vedení města. Chystaný program začne 
23. června ve čtvrtek a potrvá až do soboty.

Hlučínské mažoretky měly úspěch

Čtyři medaile z pěti soutěžních vystoupení. Taková je bilance hlučínských mažoretek z Paprsků.

O víkendu se pojede Prajzská rely

/POZVÁNKA/ Tentokrát v Hlučíně odstartuje v pořadí už čtrnáctý ročník Prajzské rely. Tato sportovně orientační soutěž historických vozidel je naplánována na sobotu 4. června. Start je naplánován na 10.30.

Speciální záchranný útvar z Hlučína dostal pokutu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal hasiče z Hlučína za chyby při nákupu speciálního sacího bagru. Ten stál přes deset milionů korun. Soutěž v roce 2014 vyhrála nabídka firmy Hagemann, která ale podle ÚOHS podmínky soutěže nesplnila.

Areál československého opevnění navštívily tisícovky lidí

/FOTOGALERIE/ Gripeny, tanky T-34 anebo letouny JAK-3 či FW-190. Nejen na tuto techniku lákala vzpomínková akce, která v sobotu proběhla v Areálu československého opevnění Hlučín-Darkovičky.

Panenky původně sbírat nechtěla, nyní jich má přes pět set

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Sama v dětství panenku neměla, nyní má 562 porcelánových panenek. Na zahradě rodinného domu v Dobroslavicích na Hlučínsku mají dokonce svůj vlastní dům, postavený jen a jen pro ně.

Vzpomínka na válečné dny

/POZVÁNKA/ Slezské zemské muzeum ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím, městem Hlučín a kluby vojenské historie zajistilo pro širokou veřejnost vojenskou ukázku bojových akcí.

Občané Bolatic diskutovali 
o největších problémech v obci

V sále Hostince U Kozla v místní části Borová se 
18. května uskutečnilo v pořadí již deváté Veřejné fórum Zdravé obce Bolatice. Letošního Veřejného fóra se účastnilo 53 občanů zejména z Borové, ale i z Bolatic.

V Hlučíně jednali o změnách územního plánu

Hned dvanáct z celkem třinácti pozměňovacích návrhů se bude muset zapracovat do nového územního plánu města Hlučína. Rozhodli o tom městští zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek 19. května. Kdy bude územní plán definitivně schválen, zatím není jasné, ale očekává se, že by tomu tak mohlo být na podzim.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies