VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Hasiči překládali nápoje a vyprošťovali nákladní MAN z příkopu

Tři jednotky hasičů zasahovaly přes páteční poledne na silnici mezi Hlučínem a Kozmicemi, kde skončil nákladní MAN s nápoji v příkopu.

Výlov rybníka Nezmar proběhne už tento víkend

/POZVÁNKA/ Sezona výlovu rybníků je v plném proudu také na Opavsku. V sobotu 5. a v neděli 6. listopadu přijde na řadu největší rybník na Hlučínsku, dolnobenešovský Nezmar.

V hlučínském zámku nově otevřou kavárnu s vinárnou

Záměr hlučínských radních více otevřít zámek veřejnosti se začíná naplňovat. V historickém objektu už dnes sídlí Muzeum Hlučínska, knihovna a výtvarný obor základní umělecké školy. Nově přibude kavárna s vinárnou.

Hlučínští strážníci by od příštího roku mohli působit také v Šilheřovicích

O služby Městské policie Hlučín je velký zájem také mimo město. Hlučínští strážníci jezdí kontrolovat několik obcí z okolí. Jejich počet by se brzy mohl opět navýšit.

Na schůzi se diskutovalo o prevenci záplav a stavbě nových sportovišť

Veřejná debata s občany, která proběhla ve čtvrtek v Darkovičkách, řešila problémy, které se týkaly záplav a vybudování nových tělocvičen. Ne všichni občané Darkoviček souhlasili s vybudováním poldru, který má v budoucnu sloužit jako prevence proti velké vodě.

Karel Balarin: Absolventi škol práci řemeslníka mnohdy vnímají jako podřadnou

/ROZHOVOR/ Na soutěži Machři roku se pravidelně objevují ti nejšikovnější zástupci učňovské mládeže z celé České republiky. Konstantou každého ročníku je úspěch Odborného učiliště a Praktické školy Hlučín. Její barvy pravidelně reprezentují zejména malíři, jež se mimo připravují pod dohledem vedoucího odborného výcviku Karlem Balarinem.

Hlučínský záchranný útvar má nový stroj

Nakladač Caterpillar 973D steel mill je novou součástí vybavení hlučínského záchranného útvaru. Jedná se o civilní verzi, s níž lze v těžkém průmyslu manipulovat se struskou a dalším žhavým materiálem.

Novou sportovní halu chceme, shodují se lidé v Hlučíně

Že obyvatelé Hlučína chtějí ve svém městě novou sportovní halu, bylo zřejmé už po zveřejnění výsledků ankety TOP problémy 2016, kde se hala dostala na celkové třetí místo.

V Hlučíně zvou na blešák

/POZVÁNKA/ Tradiční součástí podzimu bývají v mnoha městech a obcích takzvané bleší trhy. Nejinak je tomu také v Hlučíně, kde se bleší trh uskuteční v pondělí 17. října od 10 do 17 hodin ve Slezanu na Mírovém náměstí.

V Hlučíně chystají řadu novinek

Vybudování semaforů na nejproblematičtější křižovatce, architektonická soutěž a také nová podoba zastávek. Hlučín se proměňuje.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Na Štěrkovnu přivezli rybáři první dávku ryb

První z mnoha výsadeb uskutečnili rybáři v pátek ráno u Hlučínského jezera. Postupně do něj vysadili amura bílého a candáta obecného.

Město finančně pomůže postiženým záplavami

Na konci srpna postihly obyvatele Darkoviček záplavy. Městští radní se nyní rozhodli rozdělit mezi postižené dohromady 78 tisíc korun. K tomuto rozhodnutí došla komise, která mluvila s konkrétními lidmi, kterým voda zkomplikovala život.

V Hlučíně se pustili do hledání vánočního stromu

Je sice teprve začátek října, ale v Hlučíně se už před několika dny pustili do hledání vánočního stromu, který ozdobí místní Mírové náměstí. Přípravy na zimu ve městě tak odstartovaly s dostatečně velkým předstihem. Kromě stromu tam vznikne i obří vánoční věnec.

Co spojuje památník 
v Hrabyni a Slezskou Hartu? Štěrk z Hlučínského jezera

/HISTORIE/ Osmdesátá léta znamenala zlom v historii Hlučínského jezera. Těžba štěrkopísku ustoupila rekreaci. Nyní však stojí štěrkovna před další velkou proměnou a tou by měla být chystaná sanace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení