VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Na Hlučínsku chtějí bojovat se škodlivými rostlinami

V obcích na Hlučínsku se rozhodli řešit problém s takzvaně invazivními rostlinami, které vytlačují původní druhy rostlin a mohou způsobit pokles kvality půdy.

Výstavba poldru v Darkovičkách stojí na výkupech pozemků

Lokální povodně, doprovázené silným větrem a kroupami, které se nad Hlučínském prohnaly v minulém týdnu, napáchaly největší škody v části Darkovičky. Otazník však stále visí nad tím, kdy dojde k vybudování opatření, která by je eliminovala.

V Hlučíně přibyly zastávky na znamení

Od začátku měsíce jsou v Hlučíně nové autobusové zastávky na znamení. Jedná se o zastávky Děhylov – žel. stanice na lince 75, Finské domky, Hájenka, Hošťálkovice vysílač, Hřbitov Březiny a K Lidicím na lince 34, Petřkovice nemocnice na linkách 56 a 67 a o zastávku Hlučín cihelna na linkách 66, 281 a 293.

Hlučínské jezero sužují problémy. Propad návštěvnosti a pokles tržeb

Konec prázdnin se hlučínské štěrkovně vůbec nevydařil. Od poloviny srpna hlásili krajští hygienici, že voda je zamořena sinicemi. Lidé citliví 
na kvalitu vody by tak měli zvažovat, zda do vody vstoupit.

Při požáru osobního automobilu zemřel člověk

V neděli, okolo půl druhé ráno, došlo na silnici mezi Rohovem a Sudicemi k dopravní nehodě, po které začalo havarované auto hořet.

Osudy hlučínských vojáků přibližuje internetový archiv

Obyvatele Hlučínska, které v době 2. světové války okolnosti donutily obléci uniformu, připomíná stránka Hultschiner Soldaten 1939-1945.

Čtvrtý ročník Art Jamu Bolatice je tady

/POZVÁNKA/ V průběhu soboty 3. a neděle 4. září proběhne čtvrtý ročník hudebně-výtvarného festivalu s názvem Art Jam Bolatice. Návštěvníci se mohou těšit především na exhibici graffiti.

Podvodní kombajn má Štěrkovně pomoci od přemnožených rostlin

Na Hlučínském jezeře by mohl být k vidění již v příštím roce. Zatím jediný takový mají v Plzni, kam se minulý týden vydala místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová spolu s ředitelem Sportovně-rekreačního areálu Hlučín Petrem Breitkopfem.

Farmářské trhy v Hlučíně bude opět organizovat město

Po několika měsících se do centra města vracejí farmářské trhy. Organizačně se jich opět ujme samotný Hlučín.

V Darkovicích slavnostně otevřou novou školu

Darkovice se konečně dočkaly nové školy. Žáci se dosud učili ve staré škole, která byla postavena roku 1867 a svému účelu už nevyhovovala. Stavbu, jejíž celkové náklady činily zhruba 37 milionů, pokryly ze značné části získané dotace.

Lokální povodeň nejvíce zasáhla Darkovičky

/FOTOGALERIE/ Část Prajzské v pondělí večer postihla silná průtrž mračen. Na některých místech zatopila sklepy a silnice. Nejhůře postiženy byly Darkovičky, které jsou městskou částí Hlučína.

Na Hlučínském jezeře utonul muž

Během sobotního dopoledne vyrazil dvaapadesátiletý Ostravan na Hlučínské jezero. Informoval o tom svou rodinu a na Štěrkovnu se vydal na svém motocyklu. Zpátky se ovšem už nevrátil.

Kalvárie v Hlučíně se bude světit. Její součástí je také nově opravený kříž

Kalvárie u kostela svaté Markéty se bude v září světit. U toho nebude chybět také Josef Hlubek, který stojí za rekonstrukcí velkého kříže.

Křižovatka bude bezpečnější

Semafory se staví na nejproblematičtější křižovatce v Hlučíně. Dopravu na křížení ulic Ostravská, Opavská a Celní u autobusového nádraží bude světelná signalizace řídit od podzimu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies