VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLUČÍN

Kalvárie v Hlučíně se bude světit. Její součástí je také nově opravený kříž

Kalvárie u kostela svaté Markéty se bude v září světit. U toho nebude chybět také Josef Hlubek, který stojí za rekonstrukcí velkého kříže.

Křižovatka bude bezpečnější

Semafory se staví na nejproblematičtější křižovatce v Hlučíně. Dopravu na křížení ulic Ostravská, Opavská a Celní u autobusového nádraží bude světelná signalizace řídit od podzimu.

Zastupitelé v Hlučíně odsouhlasili peníze pro fotbalové týmy na poslední chvíli

Před časem bylo rozhodnuto o tom, že FC Hlučín dostane peníze na novou umělou trávu v areálu svého stadionu. Dotaci od Ministerstva školství a tělovýchovy navíc dostal i fotbalový klub v Darkovičkách, který potřebuje opravit trávník na svém tréninkovém hřišti.

Zastupitelé rozhodnou, zda fotbalisté v Hlučíně dostanou nový trávník

Žádosti fotbalového klubu FC Hlučín, který požádal město i Ministerstvo školství a tělovýchovy o dotaci na nový povrch hřiště.

Open Air Cup v Hlučíně opět všechny nadchl

/FOTOGALERIE/ Florbalový festival v Hlučíně měl velmi slušnou účast. Organizátoři byli se vším maximálně spokojeni.

Parkovacích karet je málo. Lidé si stěžují

Opakovaně si na Městském úřadě v Hlučíně stěžují lidé, na které nezbyla parkovací karta. Často jsou v městě noví a svá auta nemají kam zaparkovat.

Štěrkovna Open Music odstartuje už v pátek. Nabídne i "balkánskou bitvu"

Tento pátek vypukne dvanáctý ročník třídenního festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Pro návštěvníky připravil několik hudebních lahůdek. Jednou z nich je mimořádný projekt založený na živém souboji dvou kapel hrajících balkánskou hudbu.

Voda v Hlučínském jezeře je čístá. Problém je s přemnoženými vodními rostlinami

Vodní rostliny na hladině Hlučínského jezera jsou zárukou toho, že návštěvníci mají k dispozici velmi čistou vodu. Jejich přemnožení ale začalo komplikovat život těm, kteří k ploše jezdí za sportem nebo přímo dálkovým plavcům.

Problémy s parkováním vedly v Hlučíně až k sepsání petice

/OHLÉDNUTÍ DENÍKU/ Před rokem zavedli v Hlučíně nový parkovací systém, proti kterému se zvedla vlna nevole.

FOTO: Motýl na radnici v Hlučíně připomíná blížící se festival

Na balkon hlučínské radnice umístil jeřáb motýla vážícího 170 kilogramů. Má tak připomenout blížící se festival Štěrkovna Open Music. 

Hlučín řeší problém s travinami

Enormně rozšířená vodní vegetace komplikuje rekreační využití Hlučínského jezera. I když rostliny čistí vodu, která je pak bez sinic, příznivci vodních sportů z nich nadšeni nejsou.

V Hlučíně se představili řezbáři ze Slovenska či Polska

/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Na břehu Hlučínského jezera se od čtvrtka do soboty konala 1.prajzská řezbářská show. Řezbáři pod několika stany vyráběli nejrůznější sochy ze dřeva. Návštěvníci tak mohli obdivovat pohádkové bytosti, zvířata anebo i abstrakci. Celá akce měla charakter sympozia.

Sdružení obcí Hlučínska organizuje soutěž

Jezdíte rádi na kole, nebo upřednostňujete pěší turistiku? Letos můžete na Hlučínsku spojit příjemné s užitečným a zahrát si o zajímavé ceny.

Hlučínský ateliér vystavuje svá umělecká díla v Ostravě

Účastníci kurzů hlučínského ateliéru Viridian vystavují v těchto dnech svá výtvarná díla v Kulturním domě města Ostravy. Návštěvníci si mohou prohlédnout kolekci obrázků od celkem šedesáti různých autorů, kteří svá díla tvořili pomocí různých technik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies