VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPAVA

Zastupitelé odsouhlasili rozpočet

/DOPLNĚNO/ Pondělní zastupitelstvo města Opavy začalo pěkně zostra. Hned v jeho úvodu navrhl Marek Veselý (ODS) odvolání primátora a jeho náměstků.

Štědrý den můžete ve Slezském divadle zahájit Popelkou

/POZVÁNKA/ Štědrý den mohou děti zahájit s Popelkou, která za nimi v 10 hodin přijde do Slezského divadla v muzikálovém kabátku.

Vánoční atmosféra přišla do MiniZoo

Jedinečný zážitek pro všechny milovníky Vánoc a zvířat přinesli provozovatelé opavské MiniZoo. Ti v pátek uspořádali noční prohlídku, která novým a originálním způsobem předvedla zvířecí exempláře, které v této malé zoologické zahradě žijí.

OBRAZEM: Vánoční ohnivé představení mělo úspěch

Volné sdružení kejklířů, komediantů a jarmarečníků vystupujících pod názvem Agripa předvedlo v rámci bohatého programu opavských vánočních trhů své ohnivé představení.

Lidé bez domova v zimě nemusejí mrznout

Přečkání zimních měsíců je pro bezdomovce tím nejtěžším úkolem. Mnoho z nich pak vyhledává jako každý rok provizorní ubytování, které nabízí Armáda spásy v Opavě.

Změřte si tepelné ztráty v domácnosti

Zajímá vás, jak hospodaříte ve svém domě s teplem? Pokud jste majiteli bytu nebo domu na území města Opavy, můžete si nechat změřit tepelné ztráty.

Výdejna potravin Help food. Zajímavý projekt s otazníky do budoucna

Zhruba za tři měsíce provozu se v opavské výdejně potravin Help food v Krnovské ulici vydalo osm tun potravin. Naše redakce se podívala přímo na místo, aby zjistila, jakým způsobem tento republikový unikát funguje.

Opomíjené ulice konečně projdou rekonstrukcí

Dlouho opomíjené ulice v Kylešovicích se na jaře konečně dočkají oprav. Rada města rozhodla o zadání zakázky na jejich opravu.

Ornitologický kurz do literatury

/POZVÁNKA/ Pokud patříte mezi fanoušky Divadla Gafa, které divadelní představení dělá trochu jiným způsobem, potom pro vás máme tip, jak strávit nedělní večer.

Novinářka bude besedovat o Sýrii

/POZVÁNKA/ Válečná novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová přijede do Opavy besedovat o svých cestách do syrského Kurdistánu a o válce v Sýrii.

Opavský uličník vyjde po novém roce

Historii a současnost opavských ulic a náměstí přiblíží publikace Opavský uličník. Navazuje na brožuru Náměstí a ulice města Opavy, kterou před více než pětadvaceti lety napsali Josef Gebauer a Pavel Šrámek.

Tradiční farmářské trhy budou nově v režii města

Farmářské trhy se ve městě začaly znovu pořádat v roce 2011. Po celou dobu měl jejich organizaci na starosti externí provozovatel.

Kulturní festival ukončila proměna veřejných toalet za Slezankou

Malby na veřejných toaletách. Tím se rozloučil letošní festival Landscape s Opavou. Veřejné záchody za Slezankou zdobí od 22. listopadu malby Lukáše Pavlíčka.

Je jízdné zdarma pro seniory v ohrožení?

Občané starší sedmdesáti let mají mít možnost jezdit od nového roku městskou hromadnou dopravou zdarma. Vedení města informaci uveřejnilo před několika týdny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies