VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OPAVA

Slavný klavírista zavítal do Opavy

Pro slavného klavíristu Lukáše Vondráčka, který pochází ze slezské metropole, byl uplynulý rok nadmíru úspěšný.

Pacienti budou bez návštěvníků

Na vstupu do opavské psychiatrické nemocnice i na dveřích jednotlivých oddělení visí od pondělí informace o zákazu návštěv.

Jan Kunze a Dan Jedlička: Zaměřujeme se na současnou českou poezii

/ROZHOVOR/ V loňském roce Perplex oslavil jubilejní desáté narozeniny. Trojice zakladatelů – Jan Kunze, Dan Jedlička a Martin Kubík – tehdy založila nakladatelství, do jehož hlavního záběru patřili regionální autoři.

Lidé by nejraději zachovali park za Slezankou

Zachování parku za Slezankou a oživení centra města. To jsou dva z problémů, které kromě jiných vadí Opavanům. Vyplynulo to z výsledků Fóra zdravého města, které se uskutečnilo v říjnu loňského roku.

Je kylešovický splav v nebezpečí?

Zamrzlá hladina na řece Moravici se v minulých dnech nebezpečně blízko přiblížila spodní části mostní konstrukce „Nového splavu" v Kylešovicích.

Ta moje lolita v klubu Evžen

/POZVÁNKA/ Na činohru opavského divadla GAFA mohou přijít všichni zájemci ve čtvrtek 12. ledna do jazz klubu Evžen.

Vyšla kniha o konci války v Opavě

Tým historiků pod vedením Františka Švábenického zmapoval bílá místa v opavských dějinách.

Nemocnice zvyšuje platy svým zaměstnancům

Od ledna si v opavské nemocnici polepší všichni zaměstnanci, ale hlavní pomoc pro zdravotnictví spočívá v dořešení systému vzdělávání sester a lékařských služeb.

Dluhy město občanům nepromíjí

Také během loňského roku se opavskému magistrátu nevyhnuly dluhy zapomnětlivých poplatníků. Týkají se nejenom obecních poplatků, ale též nájemného za byty i nebytové prostory. Na svědomí je však nemají pouze sociálně slabí obyvatelé města, jak by se mohlo na první pohled zdát. Mezi dlužníky jsou i solventní občané, kteří na úhradu tak nějak pozapomněli.

Muž přebýval ve skladišti odpadků

Před nedávnem se na tísňovou linku Městské policie Opava ozval muž, který bydlí v Olomoucké ulici v Opavě. Upozornil na to, že u nich v domě na chodbě už druhý den leží před jedním z bytů člověk a hrozně zapáchá.

Polední pauzy na magistrátu se ruší

Magistrát se tak snaží vyjít vstříc občanům, kteří potřebují mnohdy na poslední chvíli vyřídit nezbytnou osobní dokumentaci a průkazy.

Kluziště na Horním náměstí nevyroste

V půlce loňského ledna bylo na Horním náměstí v Opavě zbudováno kluziště, na němž se bruslilo skoro až do konce února. Letos ovšem prostor před Hláskou obdobně využit nebude.

Galerie KUPE začala promítat filmy

/POZVÁNKA/ Multifukční kulturní prostor Galerie KUPE, který vznikl ve vodárenské věži na Východním nádraží v Opavě, se nově využívá také k promítání filmů.

O pohřbech v královských rodinách blíže napoví přednáška

/POZVÁNKA/ Cyklus přednášek Slezského zemského muzea, ve kterých jsou posluchači seznamováni se životem královských rodin, uzavírá ta s názvem Pohřeb, jak jej neznáme, aneb Poslední rozloučení v královských rodinách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies