VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Ustoupily vojenskému prostoru. Na Libavé najdete zaniklé obce

Vznik vojenského prostoru Libavá zapříčinil zánik řady obcí v této oblasti, která se dotýká také Budišovska a Vítkovska. Například ve Vítkově se v posledních letech zorganizovaly hned dva výlety po stopách těchto dnes už neexistujících vesnic.

Radkovské občanské sdružení bojuje o studánky

Radkov – Osud čtyř studánek v radkovském katastru není Občanskému sdružení Radkov lhostejný. Společně s dětským Kroužkem mladých přátel myslivosti a přírody Srnčata plánují v letošním roce zmíněný kvartet obnovit.

Vítkovské osadní výbory se podařilo obsadit

Vítkov - Občané vítkovských místních částí zvolili své zástupce, kteří budou hájit jejich zájmy na jednání zastupitelstva prostřednictví osadních výborů. Ty například již dvacet let fungují v nedalekých Odrách, pro Vítkov je to ale novinka.

Ve Vítkově se mohou tešit na Rákosníčkovo hřiště

Vítkov - Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť bylo o víkendu ukončeno a společnost Lidl, která je postaví, před nedávnem zveřejnila vítěze. Jedním z nich je také Vítkov, jenž o celkové prvenství ve své kategorii bojoval až do úplného závěru.

Vítkov bude hostit mezinárodní konferenci

Vítkov – Základní škola a gymnázium ve Vítkově se v pátek
20. března stane dějištěm miniprojektu, který nese název Mezinárodní studentská vědecká konference. Ten je určen především studentům vítkovského a také partnerského gymnázia ve Vrbovém na Slovensku.

U Kružberku hořela dvojchata

/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Vítkova a jednotka dobrovolníků z Budišova nad Budišovkou měli v pondělí ráno napilno. Museli totiž zasahovat na katastru obce Svatoňovice nedaleko kružberské přehrady, kde hořely dvě spojené přízemní zděné chaty.

Nový projekt naučil Budišovany lépe třídit odpad

Dva roky má Budišov nad Budišovkou specifický systém třídění odpadů. Profituje na něm město, životní prostředí i samotní občané.

Vítkov bojuje o Rákosníčkovo hřiště, zatím je na čtvrtém místě

Do 8. března mohou lidé podpořit svá města v klání o nové dětské hřiště. To postaví společnost Lidl v místě, které dostane nejvíce hlasů. Vítkov se drží na čtvrtém místě s relativně malým odstupem od vedoucích Nehvizd.

Ceny Jana Zajíce putovaly do rukou vítkovských studentů

David Machač a Adéla Kalužová převzali z rukou vítkovského starosty Pavla Smolky významné ocenění.

Pavel Smolka: Důležité bude udržet ve Vítkově lidi i firmy

Vítkov /ROZHOVOR/ – Pavel Smolka zastává pozici starosty už šestnáct let. Když o Vítkově mluví, je realista a uvědomuje si, jakou image město má a jaké jsou možnosti vedení města. Jeho nosnou vizí, coby komunálního politika, je práce na zkvalitnění zázemí a podmínek ve Vítkově tak, ať se co nejvíce zbrzdí odliv lidí.

Větřkovičtí uzavřou plesovou sezonu pochováním basy

Větřkovice – Jeden ples za druhým a všechny plné. Obyvatelé Větřkovic – a nejen ti – si užívají leden a únor na různých akcích. Jenom v průběhu ledna se v tamním sále uskutečnil ples honebního společenstva, hasičů a svou zábavu uspořádala také obec a družstvo.

AKTUALIZOVÁNO

Vrah z Moravice: podle místních byl agresivní hlavně po alkoholu

Z případu, který se v pondělí stal v Moravici, běhá mráz po zádech. Šedesátiletý František M. s nožem a sekerou v ruce připravil o život svého o čtyři roky mladšího kamaráda Jana K. Naše redakce se vypravila na místo, aby o osobě vraha zjistila zpřesňující informace.

Vítkov zřizuje osadní výbory. Mají zlepšit spolupráci

Občany vítkovských místních částí čeká volba zástupců, kteří budou hájit jejich zájmy během jednání zastupitelstva. Volit budou z vlastních řad.

Vítkovští studenti získali peníze

Vítkov - Přivést mladé k aktivnímu přístupu ke kultuře, sportu nebo životnímu prostředí. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat hlavní cíl projektu Napříč krajem s mládeží, kterého se účastní nejméně čtyřčlenné týmy ve věkové kategorii od patnácti do třiceti let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení