VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Lidé mohou nominovat kandidáty na cenu Jana Zajíce

Vítkovsko - Záchrana života, mimořádné studijní výsledky, charitativní a umělecká činnost nebo úspěch v soutěžích a olympiádách. Už od roku 1993 oceňuje Nadace Ceny Jana Zajíce žáky za zásluhy nebo úspěchy právě v těchto oblastech.

Studenti z Vítkova získali významné ocenění

Vítkov, Praha - Gymnázium a základní škola Vítkov (GZŠ) v uplynulých dnech získala ocenění v celostátní soutěži dětí a mládeže Brána k druhým. Žáci šestých tříd základní školy až septimy gymnázia GZŠ Vítkov s projektem Jen tak získali druhé místo v konkurenci projektů z celého Česka.

Studenty zaujala výstava o českém vědci

Vítkov - Pět let putuje po městech celé České republiky výstava Příběh kapky. Jejím posláním je přiblížit osobnost nositele Nobelovy ceny ze chemii Jaroslava Heyrovského.

Oprava silnice může pokračovat

Vítkov – Plytké uložení inženýrských sítí ve dvou úsecích Zemědělské ulice ve Vítkově nečekaně zkomplikovalo práce na opravě této cesty.

Výstava o Jaroslavu Heyrovském má zvýšit zájem o chemii

Vítkov /POZVÁNKA/ - Příběh kapky. Tak nazvali pracovníci Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského putovní výstavu, která se 24. října přemístila do Vítkova. Expozice má široké laické veřejnosti přiblížit život a vědeckou práci Jaroslava Heyrovského, našeho dosud jediného držitele Nobelovy ceny za chemii.

Ve vítkovském kostele vystoupí rekordmani v hrdelním zpěvu

Vítkov /POZVÁNKA/ - Alikvotní, nebo častěji hrdelní zpěv. Speciální technika harmonického projevu, se kterou se širší evropská veřejnost seznámila až v sedmdesátých letech, bude ke slyšení v pátek 7. listopadu v čerstvě zrekonstruovaném vítkovském kostele.

Ve Větřkovicích se opět skládaly hlavolamy

Větřkovice /FOTOGALERIE/ - Před dvanácti lety to bylo spíše komorní setkání, dnes už je to největší výstava hlavolamů ve střední Evropě. Starostovi Větřkovic Dušanu Ledererovi se podařilo udělat obci ve světě hlavolamů velké jméno.

Balíky slámy a sena zachvátily plameny. Škoda se odhaduje na půl milionu korun

Vítkov - U požáru stohu balíkované slámy v Klokočově zasahovalo v pátek před půlnocí pět jednotek hasičů.

Sběratelé hlavolamů se sejdou ve Větřkovicích

Větřkovice /POZVÁNKA/ - O Větřkovicích se dá bez okolků prohlásit, že se jedná o baštu sběratelů hlavolamů evropského formátu. Obec o bezmála osmi stovkách obyvatel takový statut získala především díky svému starostovi.

Vítejte v Krajině břidlice

Budišovsko – Oblast Budišovska je popelkou mezi ostatními lokalitami na Opavsku, jako jsou například Kravaře nebo Hradec nad Moravicí. Proto se místní rozhodli tuto oblast zatraktivnit a poukázat na to, co je pro ni charakteristické a co ji dělá výjimečnou – na břidlici.

Mateřská školka v Budišově má novou zahradu

Budišov nad Budišovkou – Bylinkové záhonky, ovocný sad, štola s důlním vozíkem, domorodé chýše i ostrov a tábořiště. 
V nově zrekonstruované zahradě Mateřské školy v Budišově nad Budišovkou by si rád pohrál i kdejaký dospělý.

Unikátní varhany se opět naplno rozezní

Kružberk /POZVÁNKA/ - V místním kostele Sv. apoštolů Petra a Pavla zazní v neděli 5. října v 15 hodin po renovaci znovu varhany. Po požehnání biskupem ostravsko-opavské diecéze Františkem Václavem Lobkowiczem bude před vlastním koncertem následovat ještě krátký program v podání studentů a pedagogů opavské Církevní konzervatoře.

Vítkovský kostel má novou střechu i fasádu

Vítkov - Na jedenáct milionů korun se nakonec vyšplhala cena oprav vítkovského kostela. Oproti původnímu předpokladu se rozpočet navýšil o milion a tři sta tisíc. Vítkovská farnost a městský úřad se proto obrací na obyvatele města s prosbou o pomoc.

Ve Vítkově zemřel motorkář

Vítkovsko - Tragická nehoda se udála v neděli okolo patnácté hodiny na Vítkovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies