VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Romové uklízeli v městských domech

Vítkov je jedním z prvních českých měst, kde se začal realizovat program Romact. Ten je dílem Rady Evropy a Evropské komise a usiluje o integraci Romů.

Vítkov investuje do školních zařízení

Během prázdnin vystřídali žáky ve školských zařízeních ve Vítkově řemeslníci. Tamní městský úřad se rozhodl investovat hned na několika místech.

Zemřela nejstarší obyvatelka Vítkovska

Úctyhodných 101 let dlouhý život prožila Juliana Andrejková a nebyla to vždy snadná léta.

Vítkovští radní vybrali firmu, která opraví Opavskou ulici

Vedení Vítkova připravilo projekt, v rámci kterého dojde k opravě chodníků v okolí tamního obchodního domu včetně přechodů pro chodce v Opavské ulici a v ulici Komenského, projekt ale také počítá s novou zelení a parkovacími místy.

OBRAZEM: Vítkovská lávka přilákala nebojácné jezdce

/FOTOGALERIE/ Před sedmnácti lety zavedli Jaroslav Patera a Zdeněk Hegar tradici přejíždění lávky na tamním koupališti. Klání se zúčastnili jezdci na kolech i obsluha trakařů v různých kategoriích. Tradice byla sice na nějakou dobu přerušena, uplynulý víkend ale odvážlivci opět na lávku vyjeli.

Obyvatelé Vítkova společně vytvořili pocitovou mapu

Problematická, ale i oblíbená místa rozkrývá nová pocitová mapa města Vítkova. Společně ji vytvořili jeho obyvatelé.

O zaběhnuté psy se ve Vítkově starají strážníci a dobrovolníci

V současné době nemá Vítkov psí útulek jako takový. V rámci veřejného fóra se sice diskutovalo o potřebě vybudovat moderní zázemí pro zaběhnuté psy, nicméně poskytnout základní péči nalezeným zvířatům je nutné i přes absenci zařízení. Jak to tedy ve Vítkově řeší?

Výtěžek z benefice poputuje na pomoc dvěma dívkám. Vystoupí Neckář či Ztracený

/POZVÁNKA/ Vystoupení celkem třech interpretů čeká na návštěvníky Benefičních koncertů, které se uskuteční v neděli ve sportovním areálu ve Vítkově.

Největší problémy města projednali zastupitelé Vítkova

V rámci členství města v Národní síti Zdravých měst České republiky proběhlo v květnu Fórum zdravého města, jehož výsledky ve středu projednávalo vítkovské zastupitelstvo.

Vítkov má nový systém kotoučů

Po Hradci nad Moravicí a Opavě, kde se stání na parkovací kotouče zavedlo u Knihovny Petra Bezruče a v areálu magistrátu, dorazil tento systém také do Vítkova.

Občané Vítkova chtějí nové a delší cyklotrasy, více lékařů a vlastní kluziště

Ve Vítkově proběhlo veřejné fórum, na kterém lidé řešili největší problémy města. Chybí jim odborní lékaři, více cyklostezek a zimní kluziště.

Jánské Koupele zůstávají beze změny. Areál zatím chátrá dál

V minulosti to bývalo vyhlášené lázeňské a rekreační středisko, které bylo vyhledávaným cílem mnoha lidí z širkého okolí. Jeho sláva však začala na počátku devadesátých let upadat.

Motorkáři vyberou peníze na nemocnou Karolínku

/POZVÁNKA/ Motorkářský klub Beskydští nájezdníci pořádá v tomto roce již 5. ročník akce s názvem Moto Hadinka. Ten proběhne od pátku 20. do neděle 22. května v rekreačním areálu v Budišově nad Budišovkou. Nejedná se však o typický sraz vyznavačů rychlé jízdy na dvou kolech.

Vítkov hledá top problémy

Občané společně se zastupiteli města budou hledat deset nejpalčivějších problémů ve Vítkově. Společné setkání se uskuteční již dnes, v úterý 10. května od 17 hodin v místním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení