VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Avery Jenkins: V republice se discgolf rozvíjí stejně rychle jako v Estonsku

Na svém ranči v Tulse nedaleko Oklahomy má hned dvě discgolfová hřiště. První jamka se přitom nachází asi třicet metrů od vchodu do jeho domu. To je ve zkratce zázemí, jímž disponuje bývalý nejlepší hráč discgolfu na světě Avery Jenkins.

Budišov nad Budišovkou má nového starostu

Před nedávnem se ve vedení Budišova nad Budišovkou udály dvě podstatné změny. Post starosty od dubna nově zastává Patrik Schramm (ODS) a do funkce místostarosty nastoupil Pavel Jílek (SNK Budišovsko).

Radkov získal peníze pro svou alej. Obchvat je však v nedohlednu

Že je lipová alej v Radkově v ohrožení, se ví už dlouho. Motoristům dělá problémy a hrozí jí pokácení. Jedním z možných řešení by byl obchvat, ale ten byl stál sedmnáct milionů korun a obec na něj zkrátka nemá.

Protiromská demonstrace ve Vítkově byla poklidná

Zhruba čtyři desítky demonstrantů se dnes od dvou hodin sešli na náměsí Jana Zajíce ve Vítkově.

Z bývalé školy se stal obecní úřad

Ve Skřipově o víkendu završili pětileté období, které vedlo k proměně bývalé školy na obecní úřad a sociální bydlení.

V Dubové obnovují cestu

V Radkově se v sobotu 2. dubna uskutečnily práce na obnovu cesty v Dubové.

Ve Vítkově odstartuje forenzní značení kol

Od začátku příštího měsíce začnou vítkovští strážníci značit kola takzvanou syntetickou DNA. Zájemci o toto preventivní opatření proti krádeži se mohou registrovat na stránkách vítkovské městské policie.

Osud vzácné lipové aleje v Radkově je stále nejistý

Původně kočárová cesta, která vede alejí, je pro automobily příliš úzká a stále častěji dochází k ničení stromů. Jedním z východisek je postavení obchvatu, což ale pro kraj není prioritní. Do situace se vložila i organizace Arnika, která se ochranou alejí zabývá.

Tomáš Skalík: Příběh Jánských Koupelí ještě není u konce

Po řadě neúspěšných pokusů prodat chátrající areál Jánských Koupelí má komplex od začátku měsíce nové majitele. Starostové okolních obcí mají velká očekávání ohledně změn, které bývalé lázně čekají, nicméně některé budovy už zachránit pravděpodobně nepůjde.

AKTUALIZOVÁNO

Jánské Koupele mění majitele

Světlo na konci tunelu? Vypadá to, že ano. Kdysi vyhlášené Jánské Koupele mají nové majitele. Jedním z nich má být tenista Tomáš Berdych.

Ve Vítkově udělili Cenu Jana Zajíce

Každoročně si lidé v únoru ve Vítkově připomínají výročí úmrtí tamního rodáka Jana Zajíce. K tomu už tradičně patří také udílení cen za hrdinský čin, za záchranu lidského života, vítězství v olympiádách a v soutěžích, za mimořádné studijní výsledky nebo publikační, uměleckou a charitativní činnost.

Budišov nad Budišovkou získá zpětně dotaci na sportovní halu

V Budišově nad Budišovkou otevřeli novou víceúčelovou sportovní halu loni v září. Více než dvacetimilionovou investici hradili z vlastního rozpočtu a doufali, že jim dotace bude přiklepnuta zpětně.

Učitel z Vítkova je v semifinále soutěže Zlatý Ámos

Učitel Základní školy a gymnázia ve Vítkově Ivo Hasala se minulý týden stal nejoblíbenějším učitelem v kraji a získal tak ocenění Moravskoslezský Ámos 2016.

Ples pro postiženého Kubu v pátek proběhne už poosmé

Devítiletý Jakub Bačkovský trpí tzv. svalovou dystrofií Duchennova typu. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, které vede k ochabování svalů a později dokonce až k invaliditě. Během pátku 22. ledna proběhne v kulturním domě v Budišově nad Budišovkou v pořadí už osmý Charitativní ples pro Jakuba a sdružení Parent Project.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení