VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Vítkovský městský úřad podpoří taxislužbu pro seniory

Podobně jako například v Hlučíně se radnice ve Vítkově rozhodla ve spolupráci s Charitou Odry provozovat službu senior taxi. Radní k tomu přivedl zájem tamních občanů, kteří se zajímali o možnosti dopravy do nemocnice nebo lékárny.

Rozpočet pro příští rok odsouhlasili také ve Vítkově

Finanční plán na rok 2016 prošel vítkovským zastupitelstvem. V příjmové části má 111 milionů, výdajů má mít město více, přesně 125,7 milionu. Rozdíl mezi jednotlivými položkami má vybalancovat finanční rezerva Vítkova.

Vítkovský stadion ponese Zátopkovo jméno

Vítkovští zastupitelé odsouhlasili pojmenování tamního sportoviště po významném českém běžci a několikanásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi.

Zákaz hazardu ve Vítkově neprošel zastupitelstvem

Těsným rozdílem neprošel přes hlasování vítkovských zastupitelů návrh na zakázání hazardu ve městě.

Větrné elektrárny ve Vítkově zřejmě neuspějí

Vůle zastupitelů i lidí z Vítkova není nakloněna výstavbě větrných elektráren. Potvrdilo to veřejné projednávání, které se uskutečnilo na základě nabídky společnosti TCB nová energie, který chtěla větrníky stavět na katastru Klokočova.

Budišovu nad Budišovkou byl rozšířen katastr

Před nedávnem se na stránkách Budišova nad Budišovkou objevila informace o tom, že došlo k takzvanému obnovení katastrálního operátu na území Starých Oldřůvek, což je místní část.

U Starých Těchanovic se bude v zimě lyžovat

V blízkosti areálu Davidova Mlýna u Kružberku vyroste na zimu dětský vlek. Chystá se také strojově upravovaná běžkařská stopa.

V Hlučíně zvedli poplatek za odpad, jinde ceny nezvyšují

V Hlučíně před nedávnem rozhodli o zvýšení poplatku za svoz odpadu na jednoho občana o padesát korun. Naše redakce zjišťovala, jak je to v dalších městech a obcích Opavska.

Rekonstrukce úpravny vody v Podhradí pokračuje

V průběhu července letošního roku začala rekonstrukce největší úpravny vody Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) Ostrava, která se nachází v Podhradí u Vítkova. Společnost ze svých zdrojů investuje více než 120 milionů korun.

Renata Hrabinová se stala Pečovatelkou roku

Začátkem týdne převzalo v pražské Novoměstské radnici ocenění za svou příkladnou činnost dvacet pečovatelek z celé republiky.

Lidé z Vítkova by si přáli kluziště. Hledají se možnosti

Dvaačtyřicet lidí se zúčastnilo diskuze, která měla nastínit názor veřejnosti na vývoj vítkovského sportovního areálu. Objevil se důraz na vybudování kluziště. Tato problematika se ve Vítkově řeší už nějakou dobu a existuje několik variant.

Budišovský autokemp osmým nejlepším v ČR

Před nedávnem byly zveřejněny kompletní žebříčky kempů v České republice a výsledky prestižní ankety 4camping KEMP ROKU 2015. Budišovský autokemp letos dosáhl nejlepšího umístění. Poprvé v historii nakoukl do elitní desítky a obsadil osmou příčku.

Klokočov hostil Mistrovství republiky chladnokrevných koní

/FOTOGALERIE/ Celoroční seriál soutěží a kvalifikací pro chladnokrevné koně skončil o víkendu v Klokočově mistrovstvím republiky.

Otevřeno! Nová hala je už v provozu

V minulém týdnu se vyladily poslední detaily a o víkendu proběhlo slavnostní otevření. Řeč je o nové hale za téměř 21 milionů korun v Budišově nad Budišovkou, která by měla výrazně zkvalitnit sportovní život ve městě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení