VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Čipy jsou připraveny i pro kola vítkovských cyklistů

Cyklistická sezóna se rozbíhá a spolu s ní roste i počet případů odcizených kol. Jedním z nástrojů, jak krádežím předejít, je i forenzní značení kol. Po Opavě a Hlučínu tuto službu zprostředkuje i Vítkov.

Motorkáři pomohou nemocnému Honzíkovi

/POZVÁNKA/ Že i drsní motorkáři mají srdce na pravém místě a pomáhají nemocným dětem, dokáží Beskydští Nájezdníci již tento víkend 15. až 17. května. Zmíněný motorkářský klub pořádá již čtvrtý ročník charitativně zábavné akce Moto-Hadinka ve stejnojmenném rekreačním středisku v Klokočově u Vítkova.

Michal Viewegh bude číst v sále městského úřadu

Vítkov /POZVÁNKA/ - Spisovatel Michal Viewegh vždy udržoval blízký kontakt se svými čtenáři. Setkával se s nimi až padesátkrát ročně, kvůli vážným zdravotním problémům však musel besedování omezit.

Břidlicový Důl Radim byl otevřen

Těžba břidlice v Dole Radim nedaleko Budišova nad Budišovkou se v blízké době rozeběhne naplno. Jeho otevření totiž před nedávnem proběhlo a brzy se uskuteční také průzkumná ražba.

Muzeum břidlice se poprvé otevřelo veřejnosti

Stánek zasvěcený břidlici navštívilo několik desítek lidí. Měli možnost vidět zcela novou expozici i interaktivní zahradu poprvé po rozsáhlé rekonstrukci.

Jaderné zbraně na Libavé? Odpověď je možná blízko, Moskva otevřela archiv

Libavá – Měli Sověti na Libavé jaderné hlavice, nebo ne? Odpověď možná přijde brzy. Historikovi Martinu Vaňourkovi, který se řadu let zabývá působením 122. sovětské raketové brigády na Moravě a „jadernou" minulostí Libavé, se nyní podařilo získat souhlas ruské strany se zpřístupněním archivu brigády. Zároveň dostal příslib setkání s jejím někdejším velitelem Vjačeslavem Granovskim v Moskvě.

Jedinečná možnost vidět poprvé Muzeum břidlice

Budišov nad Budišovkou /POZVÁNKA/ - Oficiálně má být muzeum věnované břidlici otevřeno až 9. května. Zájemci jej ale budou moci navštívit dříve v rámci otevírání sezony Opavského Slezska.

Ustoupily vojenskému prostoru. Na Libavé najdete zaniklé obce

Vznik vojenského prostoru Libavá zapříčinil zánik řady obcí v této oblasti, která se dotýká také Budišovska a Vítkovska. Například ve Vítkově se v posledních letech zorganizovaly hned dva výlety po stopách těchto dnes už neexistujících vesnic.

Radkovské občanské sdružení bojuje o studánky

Radkov – Osud čtyř studánek v radkovském katastru není Občanskému sdružení Radkov lhostejný. Společně s dětským Kroužkem mladých přátel myslivosti a přírody Srnčata plánují v letošním roce zmíněný kvartet obnovit.

Vítkovské osadní výbory se podařilo obsadit

Vítkov - Občané vítkovských místních částí zvolili své zástupce, kteří budou hájit jejich zájmy na jednání zastupitelstva prostřednictví osadních výborů. Ty například již dvacet let fungují v nedalekých Odrách, pro Vítkov je to ale novinka.

Ve Vítkově se mohou tešit na Rákosníčkovo hřiště

Vítkov - Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť bylo o víkendu ukončeno a společnost Lidl, která je postaví, před nedávnem zveřejnila vítěze. Jedním z nich je také Vítkov, jenž o celkové prvenství ve své kategorii bojoval až do úplného závěru.

Vítkov bude hostit mezinárodní konferenci

Vítkov – Základní škola a gymnázium ve Vítkově se v pátek
20. března stane dějištěm miniprojektu, který nese název Mezinárodní studentská vědecká konference. Ten je určen především studentům vítkovského a také partnerského gymnázia ve Vrbovém na Slovensku.

U Kružberku hořela dvojchata

/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Vítkova a jednotka dobrovolníků z Budišova nad Budišovkou měli v pondělí ráno napilno. Museli totiž zasahovat na katastru obce Svatoňovice nedaleko kružberské přehrady, kde hořely dvě spojené přízemní zděné chaty.

Nový projekt naučil Budišovany lépe třídit odpad

Dva roky má Budišov nad Budišovkou specifický systém třídění odpadů. Profituje na něm město, životní prostředí i samotní občané.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies