VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Nová hala znamená obrodu sportovního života v Budišově

Po pětadvaceti letech to začne v Budišově sportovně žít. Alespoň, co se halového sportu týká. V sobotu se zde slavnostně otevírá nová sportovní hala, která by měla být přístřeším pro sporty jako je volejbal, košíková či tenis. Využívat ji budou předně žáci místní základní školy a svěřenci Střediska volného času, budišované ale počítají i s možností, že by mohly vzniknout nové sportovní oddíly.

Hasiči cvičně zasahovali při úniku chlóru

/FOTOGALERIE/ Na pilno měli nejen hasiči, ale také policie a záchranná služba při taktickém cvičení ve Vítkově-Podhradí. V místní úpravně vody došlo v rámci simulace k úniku chlóru a zranění několika osob. Zásahu se zúčastnila desítka vozidel a také dron se speciální kamerou.

Problematiku drogové závislosti budou řešit terénní pracovníci

Terénní pracovníci budou od září procházet ulice Vítkova. Každou středu od čtyř do šesti hodin se sociální pracovníci společnosti Renarkon budou věnovat aktivním uživatelům drog a lidem, kteří jsou drogami ohroženi zprostředkovaně.

Voda ze studny na Bílé Holubici nakazila desítky lidí

Ve studni rekreačního střediska Bílá Holubice na Vítkovsku došlo k silné kontaminaci vody. Někteří lidé skončili s průjmy a žaludečními potížemi.

Do Muzea břidlice návštěvníci dojedou přes Libavou

/POZVÁNKA/ Možnost projet se vojenským výcvikovým prostorem výjimečně čeká na návštěvníky Muzea břidlice. Zkratkou přes Libavou se do něj dostanou v sobotu 5. září.

Budišovská hala je téměř dostavěná

Rekonstrukci sportovní haly v Budišově nad Budišovkou plánovalo vedení města už dlouhá léta. Celou dobu čekalo na vypsání vhodného dotačního titulu, které ale nepřicházelo.

Vítkovské stromy požírá kůrovec

Obávaný škůdce si pochutnává na jehličnanech v celé České republice. Nejvíce trpí stromy na Opavsku, Vítkovsku, Bruntálsku a v okolí Moravského Berouna.

Soutěž Marmeládové pokušení vrcholí ve Vítkově

Místní hospodyňky se v září utkají v soutěži o nejlepší domácí marmeládu či džem. Soutěžní vzorky mohou odevzdávat na vítkovském informačním centru až do soboty 29. srpna.

Přes dva tisíce diváků sledovalo závody traktoristů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Již poosmé se ve Větřkovicích utkali majitelé podomácku vyrobených traktorů a fréz. Na Větřkovskou traktoriádu se podle pořadatele Pavla Klapetka přišlo podívat více než dva tisíce diváků.

Na Vítkovsku vzniká pohádka Čertova skála

Hamižná kněžna, kterou pro změnu okrádá zámecký pan správce. Mlynář, jenž hrabe hlavně pro sebe. Nebo hodná Adélka, která se ujme dvou sirotků. Česká pohádka Čertova skála, která v současné době vzniká převážně na Vítkovsku a Budišovsku, diváky zavede do období rokoka.

Cyklistku po srážce s automobilem zachraňoval vrtulník

U vážné dopravní nehody zasahovali v úterý 11. srpna záchranáři ve Vítkově. Krátce před patnáctou hodinou došlo ke srážce automobilu a šestnáctileté dívky na kole.

Ve Větřkovicích vznikne multifunkční sportovní areál

Obyvatelé Větřkovic už nebudou muset za sportovním vyžitím jezdit daleko. Na prázdné ploše v centru obce, kde kdysi býval sklad dřeva místní pily, by do konce října mělo vzniknout multifunkční hřiště.

Možná přijde i sám Rákosníček

/POZVÁNKA/ Na Těchanovické ulici přivítají velcí i malí obyvatelé města v neděli 2. srpna od 10 do 18 hodin zbrusu nové Rákosníčkovo hřiště. Zapojili se do hlasování společnosti Lidl v kategorii měst do deseti tisíc obyvatel a získaných 5 091 hlasů jim hřiště za 1,5 milionu korun zajistilo.

Začaly opravy Kružberku, potrvají do konce roku 2016

Až do konce roku 2016 budou na hrázi v Kružberku probíhat opravy. Práce jsou rozděleny do dvou stavebních sezon a Povodí Odry za ně celkem zaplatí osmdesát milionů bez DPH.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení