VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Vítkov bojuje o Rákosníčkovo hřiště, zatím je na čtvrtém místě

Do 8. března mohou lidé podpořit svá města v klání o nové dětské hřiště. To postaví společnost Lidl v místě, které dostane nejvíce hlasů. Vítkov se drží na čtvrtém místě s relativně malým odstupem od vedoucích Nehvizd.

Ceny Jana Zajíce putovaly do rukou vítkovských studentů

David Machač a Adéla Kalužová převzali z rukou vítkovského starosty Pavla Smolky významné ocenění.

Pavel Smolka: Důležité bude udržet ve Vítkově lidi i firmy

Vítkov /ROZHOVOR/ – Pavel Smolka zastává pozici starosty už šestnáct let. Když o Vítkově mluví, je realista a uvědomuje si, jakou image město má a jaké jsou možnosti vedení města. Jeho nosnou vizí, coby komunálního politika, je práce na zkvalitnění zázemí a podmínek ve Vítkově tak, ať se co nejvíce zbrzdí odliv lidí.

Větřkovičtí uzavřou plesovou sezonu pochováním basy

Větřkovice – Jeden ples za druhým a všechny plné. Obyvatelé Větřkovic – a nejen ti – si užívají leden a únor na různých akcích. Jenom v průběhu ledna se v tamním sále uskutečnil ples honebního společenstva, hasičů a svou zábavu uspořádala také obec a družstvo.

AKTUALIZOVÁNO

Vrah z Moravice: podle místních byl agresivní hlavně po alkoholu

Z případu, který se v pondělí stal v Moravici, běhá mráz po zádech. Šedesátiletý František M. s nožem a sekerou v ruce připravil o život svého o čtyři roky mladšího kamaráda Jana K. Naše redakce se vypravila na místo, aby o osobě vraha zjistila zpřesňující informace.

Vítkov zřizuje osadní výbory. Mají zlepšit spolupráci

Občany vítkovských místních částí čeká volba zástupců, kteří budou hájit jejich zájmy během jednání zastupitelstva. Volit budou z vlastních řad.

Vítkovští studenti získali peníze

Vítkov - Přivést mladé k aktivnímu přístupu ke kultuře, sportu nebo životnímu prostředí. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat hlavní cíl projektu Napříč krajem s mládeží, kterého se účastní nejméně čtyřčlenné týmy ve věkové kategorii od patnácti do třiceti let.

V Budišově nad Budišovkou staví novou halu

Téměř jednadvacet milionů korun. Taková je výsledná cena nové sportovní haly, která už od konce minulého roku vzniká v Budišově nad Budišovkou.

Jánské Koupele nakonec bez kupce

Staré Těchanovice - Zapeklitý příběh zchátralých lázní vypadal, že konečně dojde zdárného konce. Happy end se ale nekoná.

Vítkov se pyšní titulem ze soutěže Gympl roku

Vítkov - Ne každý vzpomíná na profesory a dobu středoškolských studií s radostí. To ale neplatí o absolventech Základní školy a gymnázia Vítkov.

Šifra Jana Ámose prověří dovednosti žáků

Vítkov /POZVÁNKA/ – Žáky pátých ročníků základních škol má oslovit soutěž, kterou připravuje Základní škola a gymnázium Vítkov. Akce nazvaná Šifra Jana Ámose je určená i pro okolní školy a pomoci mohou také rodiče.

Vítkovská radnice zatím na opravu kina nemá

Vítkov - Z technických důvodů zavřeno. Tato informace již čtvrtým rokem lidem z Vítkova nahrazuje program tamního kina. A v dohledné době to lepší nebude.

Vítkovští zastupitelé schválili rozpočet

Vítkov - Rozpočet města, nákupy výpočetní techniky nebo výběr místa pro nové veřejné toalety. Tato témata byla součástí bodů, kterými se zabývali noví vítkovští zastupitelé.

Jánské Koupele: Prodáno!

Nečekaná zpráva přišla z Jánských Koupelí. Už definitivně by měly mít nového majitele. „Mohu potvrdit, že 19. prosince byla podepsána smlouva o prodeji Jánských Koupelí," uvedl starosta Starých Těchanovic, pod které katastrálně Jánské Koupele spadají, Luděk Kozák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies