VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Muzeum břidlice se poprvé otevřelo veřejnosti

Stánek zasvěcený břidlici navštívilo několik desítek lidí. Měli možnost vidět zcela novou expozici i interaktivní zahradu poprvé po rozsáhlé rekonstrukci.

Jaderné zbraně na Libavé? Odpověď je možná blízko, Moskva otevřela archiv

Libavá – Měli Sověti na Libavé jaderné hlavice, nebo ne? Odpověď možná přijde brzy. Historikovi Martinu Vaňourkovi, který se řadu let zabývá působením 122. sovětské raketové brigády na Moravě a „jadernou" minulostí Libavé, se nyní podařilo získat souhlas ruské strany se zpřístupněním archivu brigády. Zároveň dostal příslib setkání s jejím někdejším velitelem Vjačeslavem Granovskim v Moskvě.

Jedinečná možnost vidět poprvé Muzeum břidlice

Budišov nad Budišovkou /POZVÁNKA/ - Oficiálně má být muzeum věnované břidlici otevřeno až 9. května. Zájemci jej ale budou moci navštívit dříve v rámci otevírání sezony Opavského Slezska.

Ustoupily vojenskému prostoru. Na Libavé najdete zaniklé obce

Vznik vojenského prostoru Libavá zapříčinil zánik řady obcí v této oblasti, která se dotýká také Budišovska a Vítkovska. Například ve Vítkově se v posledních letech zorganizovaly hned dva výlety po stopách těchto dnes už neexistujících vesnic.

Radkovské občanské sdružení bojuje o studánky

Radkov – Osud čtyř studánek v radkovském katastru není Občanskému sdružení Radkov lhostejný. Společně s dětským Kroužkem mladých přátel myslivosti a přírody Srnčata plánují v letošním roce zmíněný kvartet obnovit.

Vítkovské osadní výbory se podařilo obsadit

Vítkov - Občané vítkovských místních částí zvolili své zástupce, kteří budou hájit jejich zájmy na jednání zastupitelstva prostřednictví osadních výborů. Ty například již dvacet let fungují v nedalekých Odrách, pro Vítkov je to ale novinka.

Ve Vítkově se mohou tešit na Rákosníčkovo hřiště

Vítkov - Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť bylo o víkendu ukončeno a společnost Lidl, která je postaví, před nedávnem zveřejnila vítěze. Jedním z nich je také Vítkov, jenž o celkové prvenství ve své kategorii bojoval až do úplného závěru.

Vítkov bude hostit mezinárodní konferenci

Vítkov – Základní škola a gymnázium ve Vítkově se v pátek
20. března stane dějištěm miniprojektu, který nese název Mezinárodní studentská vědecká konference. Ten je určen především studentům vítkovského a také partnerského gymnázia ve Vrbovém na Slovensku.

U Kružberku hořela dvojchata

/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Vítkova a jednotka dobrovolníků z Budišova nad Budišovkou měli v pondělí ráno napilno. Museli totiž zasahovat na katastru obce Svatoňovice nedaleko kružberské přehrady, kde hořely dvě spojené přízemní zděné chaty.

Nový projekt naučil Budišovany lépe třídit odpad

Dva roky má Budišov nad Budišovkou specifický systém třídění odpadů. Profituje na něm město, životní prostředí i samotní občané.

Vítkov bojuje o Rákosníčkovo hřiště, zatím je na čtvrtém místě

Do 8. března mohou lidé podpořit svá města v klání o nové dětské hřiště. To postaví společnost Lidl v místě, které dostane nejvíce hlasů. Vítkov se drží na čtvrtém místě s relativně malým odstupem od vedoucích Nehvizd.

Ceny Jana Zajíce putovaly do rukou vítkovských studentů

David Machač a Adéla Kalužová převzali z rukou vítkovského starosty Pavla Smolky významné ocenění.

Pavel Smolka: Důležité bude udržet ve Vítkově lidi i firmy

Vítkov /ROZHOVOR/ – Pavel Smolka zastává pozici starosty už šestnáct let. Když o Vítkově mluví, je realista a uvědomuje si, jakou image město má a jaké jsou možnosti vedení města. Jeho nosnou vizí, coby komunálního politika, je práce na zkvalitnění zázemí a podmínek ve Vítkově tak, ať se co nejvíce zbrzdí odliv lidí.

Větřkovičtí uzavřou plesovou sezonu pochováním basy

Větřkovice – Jeden ples za druhým a všechny plné. Obyvatelé Větřkovic – a nejen ti – si užívají leden a únor na různých akcích. Jenom v průběhu ledna se v tamním sále uskutečnil ples honebního společenstva, hasičů a svou zábavu uspořádala také obec a družstvo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies