VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VÍTKOV

Hledají se majitelé náboženských předmětů

Pracovníci vítkovského městského úřadu hledají majitele náboženských předmětů, které byly součástí kapličky v Zálužném. Stavba prošla rekonstrukcí mezi lety 2010 až 2013. Tamní úřad se majitele pokoušel nalézt už ve zmíněném období, ale neúspěšně.

Farma Kružberk: Prvotřídní kvalita mléka s puncem ekologičnosti

Farma Kružberk je plně ekologická. Naše redakce se při sobotní prohlídce přesvědčila o tom, co všechno toto adjektivum obnáší a co musíte udělat pro to, abyste se takovým statusem vůbec mohli pyšnit.

Budišov nad Budišovkou má nové discgolfové hřiště

Jedno z největších a údajně nejpěknějších discgolfových hřišť se otevřelo v Budišově nad Budišovkou. Na Opavsku se tak po Stříbrném jezeře jedná o druhou atrakci tohoto druhu.

S Deníkem na Den města Vítkov zdarma. Více než deset hodin skvělé zábavy!

/SOUTĚŽ/ Vyhrajte v soutěži Deníku vstupenku na Den města Vítkov, který se koná už tuto sobotu, a užijte si více než 10 hodin skvělé zabávy zdarma.

Připomněli si stará řemesla

Vítkov - Milíř, klobouky z chorošů, košíky a panenky z ostřice, šité tašky a nádoby z kůry, svíčky ze včelího vosku a mnoho dalšího bylo o víkendu k vidění ve Vítkově.

První ročník Vítkovského komínu se blíží

/POZVÁNKA/ Přípravy na první ročník rodinného multižánrového festivalu s názvem Vítkovský komín, který se uskuteční v sobotu 4. července, jsou v plném proudu. Akce proběhne souběžně na dvou scénách.

Na Honzíka se vybralo přes sedmnáct tisíc

Až do středy budou v rekreačním středisku Hadinka v Klokočově u Vítkova uklízet areál po čtvrtém ročníku akce s názvem Moto-Hadinka, která zde v minulých dnech probíhala. Vše se vydařilo podle plánu a na dvanáctiletého Honzíka Matlaka, jenž trpí progresivní spinální svalovou atrofií, se vybralo 17 487 korun.

Čipy jsou připraveny i pro kola vítkovských cyklistů

Cyklistická sezóna se rozbíhá a spolu s ní roste i počet případů odcizených kol. Jedním z nástrojů, jak krádežím předejít, je i forenzní značení kol. Po Opavě a Hlučínu tuto službu zprostředkuje i Vítkov.

Motorkáři pomohou nemocnému Honzíkovi

/POZVÁNKA/ Že i drsní motorkáři mají srdce na pravém místě a pomáhají nemocným dětem, dokáží Beskydští Nájezdníci již tento víkend 15. až 17. května. Zmíněný motorkářský klub pořádá již čtvrtý ročník charitativně zábavné akce Moto-Hadinka ve stejnojmenném rekreačním středisku v Klokočově u Vítkova.

Michal Viewegh bude číst v sále městského úřadu

Vítkov /POZVÁNKA/ - Spisovatel Michal Viewegh vždy udržoval blízký kontakt se svými čtenáři. Setkával se s nimi až padesátkrát ročně, kvůli vážným zdravotním problémům však musel besedování omezit.

Břidlicový Důl Radim byl otevřen

Těžba břidlice v Dole Radim nedaleko Budišova nad Budišovkou se v blízké době rozeběhne naplno. Jeho otevření totiž před nedávnem proběhlo a brzy se uskuteční také průzkumná ražba.

Muzeum břidlice se poprvé otevřelo veřejnosti

Stánek zasvěcený břidlici navštívilo několik desítek lidí. Měli možnost vidět zcela novou expozici i interaktivní zahradu poprvé po rozsáhlé rekonstrukci.

Jaderné zbraně na Libavé? Odpověď je možná blízko, Moskva otevřela archiv

Libavá – Měli Sověti na Libavé jaderné hlavice, nebo ne? Odpověď možná přijde brzy. Historikovi Martinu Vaňourkovi, který se řadu let zabývá působením 122. sovětské raketové brigády na Moravě a „jadernou" minulostí Libavé, se nyní podařilo získat souhlas ruské strany se zpřístupněním archivu brigády. Zároveň dostal příslib setkání s jejím někdejším velitelem Vjačeslavem Granovskim v Moskvě.

Jedinečná možnost vidět poprvé Muzeum břidlice

Budišov nad Budišovkou /POZVÁNKA/ - Oficiálně má být muzeum věnované břidlici otevřeno až 9. května. Zájemci jej ale budou moci navštívit dříve v rámci otevírání sezony Opavského Slezska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení