VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Až zazní svatební zvony

Každá dívka sní svůj sen o krásných bílých šatech s vlečkou, které si oblékne, a bude kráčet po svatebním koberci jako hlavní a nejkrásnější hvězda toho dne. Už jako maličké si děti hrají na novomanžele, posléze na maminku a tatínka, a aniž by si to uvědomovaly, připravují se tak bezděky na budoucí opravdový život.

28.11.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Přitom hlavní poznatky přebírají ze svých vlastních rodin. Pak trošku povyrostou, načerpají každý dle svých možností vědomosti či zkušenosti a hurá do světa. Ještě pár let zpátky dětem ve škole vštěpovali, že základem společnosti je rodina. Ono to tak ve skutečnosti opravdu asi bude.

Je to ten článek, od kterého se vše odvíjí. Musí ale jít o funkční rodinu se vším všudy. Každý člen rodiny má své povinnosti a samozřejmě také práva. Nesmí to být pouze o tom, že já mám právo na to a to… S plněním povinností si již jaksi hlavu nikdo moc neláme.

Proč nám přibývá neúplných a rozvrácených rodin? Kde je něco špatně? Začíná to vždy přece tak krásně, a pak se to pokazí. Samo se to ale nepokazí. Zkazíme si to my sami. Svým sobectvím a někdy i leností. Manželství je vždy kompromis. Naučme se ho praktikovat i ve svém životě. Nebo se alespoň o to pokusme.

Co způsobuje, že stále méně partnerských párů se rozhodne uzavřít manželství? A co hůř, téměř polovina těchto uzavřených sňatků končí následně rozvodem. To je velmi smutná statistika. A co je zarážející, že děti z těchto rozvedených manželství pak mají tendenci v dospělosti při svých prvních manželských neshodách či krizích řešit vše hned rozvodem. A zde se roztáčí nebezpečná spirála.

Stává se téměř moderní být matkou–samoživitelkou, jenže v současné ekonomické krizi to není vůbec jednoduché. Na vše je maminka (ve sporadických případech otec) najednou sama: na probdělé noci s nemocným dítětem, na neustálé paragrafy a koneckonců na materiální zajištění chodu rodiny. Přejme si tedy, aby každá dívka si splnila svůj sen o bílých svatebních šatech a aby slyšela znít ten krásný svatební pochod, který hrají jen a jen pro ni.

Ale přejme si také, aby všechny svazky byly opravdu funkční, pevné, stálé, to znamená až po to příslovečné „dokud nás smrt nerozdělí“.

Emilie Muchová

Redakce si vyhrazuje právo krátit dlouhé příspěvky, s jejich obsahem nemusí rovněž souhlasit.
28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Skuhravý

Slezský FC hraje v neděli o postup do ligy

Anastázie Gilarová se narodila 22. května, vážila 3,90 kilogramů a měřila 53 centimetrů. Rodiče Lucie a Pavel z Kobeřic jí do života přejí zdraví a štěstí. Na sestřičku se těší dvou a půlletý bráška Toník.
14

Právě jsme se narodili

Do psychiatrické nemocnice můžete nyní vyrazit i kvůli orientačnímu běhu

Areál pevných kontrol, který využívají klienti, návštěvníci i závodníci, má od 17. května i Psychiatrická nemocnice Opava.

Stěbořický zámecký park se dočká velkých úprav

Park u zámku ve Stěbořicích v budoucnu projde velkou revitalizací a nejen místní budou moci používat novou odpočinkovou zónu.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 27. a 28. května.

Hostina může někomu zůstat v krku

/POZVÁNKA/ Dům obklopený hustou mlhou, nemluvný číšník, sarkastická hostitelka, jídlo s nevábnou barvou i chutí a další překvapení čekají na účastníky slavnostní večeře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies