VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Až zazní svatební zvony

Každá dívka sní svůj sen o krásných bílých šatech s vlečkou, které si oblékne, a bude kráčet po svatebním koberci jako hlavní a nejkrásnější hvězda toho dne. Už jako maličké si děti hrají na novomanžele, posléze na maminku a tatínka, a aniž by si to uvědomovaly, připravují se tak bezděky na budoucí opravdový život.

28.11.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Přitom hlavní poznatky přebírají ze svých vlastních rodin. Pak trošku povyrostou, načerpají každý dle svých možností vědomosti či zkušenosti a hurá do světa. Ještě pár let zpátky dětem ve škole vštěpovali, že základem společnosti je rodina. Ono to tak ve skutečnosti opravdu asi bude.

Je to ten článek, od kterého se vše odvíjí. Musí ale jít o funkční rodinu se vším všudy. Každý člen rodiny má své povinnosti a samozřejmě také práva. Nesmí to být pouze o tom, že já mám právo na to a to… S plněním povinností si již jaksi hlavu nikdo moc neláme.

Proč nám přibývá neúplných a rozvrácených rodin? Kde je něco špatně? Začíná to vždy přece tak krásně, a pak se to pokazí. Samo se to ale nepokazí. Zkazíme si to my sami. Svým sobectvím a někdy i leností. Manželství je vždy kompromis. Naučme se ho praktikovat i ve svém životě. Nebo se alespoň o to pokusme.

Co způsobuje, že stále méně partnerských párů se rozhodne uzavřít manželství? A co hůř, téměř polovina těchto uzavřených sňatků končí následně rozvodem. To je velmi smutná statistika. A co je zarážející, že děti z těchto rozvedených manželství pak mají tendenci v dospělosti při svých prvních manželských neshodách či krizích řešit vše hned rozvodem. A zde se roztáčí nebezpečná spirála.

Stává se téměř moderní být matkou–samoživitelkou, jenže v současné ekonomické krizi to není vůbec jednoduché. Na vše je maminka (ve sporadických případech otec) najednou sama: na probdělé noci s nemocným dítětem, na neustálé paragrafy a koneckonců na materiální zajištění chodu rodiny. Přejme si tedy, aby každá dívka si splnila svůj sen o bílých svatebních šatech a aby slyšela znít ten krásný svatební pochod, který hrají jen a jen pro ni.

Ale přejme si také, aby všechny svazky byly opravdu funkční, pevné, stálé, to znamená až po to příslovečné „dokud nás smrt nerozdělí“.

Emilie Muchová

Redakce si vyhrazuje právo krátit dlouhé příspěvky, s jejich obsahem nemusí rovněž souhlasit.
28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ZŠ Mařádkova, třída I.A

Představujeme prvňáky ZŠ Mařádkova

Sesunutá gabionová zeď. Tu mohou vidět od pondělního dopoledne řidiči při jízdě po nové silnici I/11 u Hrabyně. Potvrdil to i tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.
AKTUALIZOVÁNO
2 39

Zborcená zeď u Hrabyně: nikdo neví, co se stalo

Povstanou Jánské Koupele z popela?

Noví majitelé Tomáš Berdych a i Petr Lexa byli v loňském roce příslibem lepších časů. Ty však zatím nenastaly.

Stavba parkoviště na Rovninách úspěšně pokračuje

Už během letních prázdnin odstartovala stavba parkoviště v Seifertově ulici, která se nachází v části Rovniny v Hlučíně.

V Hlučíně vzniká nová cyklostezka

Úprava komunikace mezi Hlučínem a Bobrovníky, určené zejména pro cyklisty, začala v závěru srpna.

Silnice do Polska je uzavřena

Kdo je zvyklý jezdit k našim severním sousedům přes Sudice po silnici III/04614, má smůlu. V minulých dnech totiž byla cesta kvůli opravě povrchu uzavřena.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení