Když už to vypadlo, že domácí vítězství udrží, Czudkovo komando se neskutečně zvedlo, přinutilo Válečníky k chybám a Šiřina čtyři vteřiny před koncem převážil misky vah na stranu Opavy.

Ale ani to nestačilo, Vyoral prošel až na hostující polovinu a střelou s klaksonem nasměroval Děčín k vítězství.

Opava od prvních minut dávala favoritovi jasně najevo, že svou kůži neprodá lacino. Válečníci se snažili hodně útočit, ale netrefovali volné pozice.

Skóre otevřel Houška, Opava odpověděla Blažkem. Děčín znovu získal vedení díky trojkové ráně, kterou vyslal Stria. V dalším průběhu se ale podařilo Opavským výsledek otočit a po koši Gniadka vedli 14:18. Jenomže Válečníci výsledek ještě do konce první desetiminutovky srovnali.

Druhá čtvrtina nedopadla pro Opavu dobře. Hostující výběr se nemohl dlouho trefit. Na první body čekal něco přes pět minut a vedení Severočechů narůstalo. Stria už zvyšoval na 31:20, pak se prosadil z perimetru Dokoupil, ale byli to domácí, kdo měl navrch.

A to i přesto, že trenér Budínský postrádal zraněného Luboše Striu. Slezanům nešly trojky a doskok.

Třetí čtvrtiny má Opava výborné a v Děčíně to jasně ukázala. Nejdříve sice nechala z perimetru skórovat Vyorala, ale pak začala mocně stahovat. Ožil trojkový mág Petr Dokoupil a po technickém koši Martina Gniadka už hosté vedli 45:46.

Válečníky, kteří doma prohráli jen s Nymburkem hned tak něco nesloží. Klid jim vrátily dvě trojky Tuckera.

Ve čtvrté čtvrtině si Děčín udržoval mírné vedení, a když už se zdálo, že si koncovku pohlídá, zbytečně zazmatkoval a Jakub Šiřina čtyři vteřiny před koncem poslal Opavu do vedení.

Bohužel Vyoral rychle prodribloval na druhou stranu a košem s klaksonem zajistil domácím vítězství.

„První čtvrtina byla dobrá, v té druhé, se nám nedařil útok, což domácí poslalo do jedenáctibodového vedení," začal utkání hodnotit opavský trenér Petr Czudek.

„Do druhého poločasu jsme vložili velkou energii, zlepšili útok a podařilo se nám do zápasu vrátit. Koncovku měl Děčín ve svých rukou, přesto jsme udělali ze zápasu drama, bohužel pro nás se smutným koncem.

I přes porážku musím svůj tým pochválit, ukázal, že má charakter, klobouk dolů před výkonem kluků," uzavřel Petr Czudek.

BK Děčín - BK Opava 78:77 (18:18, 41:30, 62:59)
Body: Houška 16, Tucker 15, Bosák 14, Vyoral 12, Stria 8, Kaša 5, Landa 4, Jelínek a Bažant 2 - Dokoupil 19, Klečka 16, Gniadek 12, Blažek 11, Šiřina 9, Cvek 5, Lyčka 3, Kramný 2. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Kec. Fauly: 13:19. TH: 9/10:4/7. Dvojky: 21/47:23/32. Trojky: 9/25:9/27. Doskoky: 35:26.