Opavští basketbalisté začali v Prostějově doslova děsivě. Nešlo jim vůbec nic, velkým problémem pro ně bylo ohrozit vůbec koš. Za to Hanáci byli při chuti. Vedli 9:0 a až po té se z perimetru prosadil Dragoun. Jenomže domácí mají ve svém středu střelce, jako například Lukáše Palyzu. Po jeho dálkovém pokusu svítil na ukazateli skóre stav 17:3.

Úvodní desetiminutovku vyhráli Orli 24:9.

Ve druhé čtvrtině opavské trápení pokračovalo, trenér Petr Czudek měnil sestavu, na palubovku se poprvé v letošní sezoně dostal Kryštof Vlček, ale na výsledku se to neodráželo. Prostějov v jednu chvíli vedl už o devatenáct bodů.

Opava je ale tým, který se hned tak nevzdává, druhá polovina druhé desetiminutovky přinesla zlepšení. Slezanům to začalo padat z dálky, a po trojce Šiřiny byl rozdíl mezi oběma týmy devítibodový. Škoda jen, že se dvě vteřiny před koncem trefil z trojkové pozice Peterka.

Druhý poločas odstartoval Prostějov trojkou, pak ale přišlo šest opavských bodů v řadě a výběr trenéra Czudka začal dýchat. Domácí podržel trojkou Palyza a nástup Slezanů byl zastaven. Po Slezákově zakončení zpod koše to bylo 58:46. Opava se dál snažila a dokázala se přiblížit na osm bodů.

Do čtvrté desetiminutovky vstoupila Opava trojkou Šiřiny a držela naději na zvrat. Škoda jen, že některé akce nedotáhla do bodového konce, hlavně ty zpod koše. Navíc se nemohla trefit z dálky, ať už to byl Blažek nebo Gniadek. K vidění byla i pasáž, kdy ani jeden z týmů nebyl schopen dát koš.

Změna přišla až s Blažkovou smečí, náskok Orlů se ztenčil na pět bodů. Více už ale Opava nedokázala.

Petr Czudek (trenér Opavy): „Do utkání jsme stejně jako v Jindřichově Hradci vstoupili nekoncentrovaně. Prostějov toho dokázal využít, vypracoval si náskok a dostal se do pohody. Ve druhé čtvrtině jsme se díky Kubovi Blažkovi zlepšili v útoku a začali jsme vedení domácích stahovat. Ve čtvrté čtvrtině to bylo jen o pět bodů, bohužel na víc jsme už neměli síly. Pozitivum vidím v tom, že už mohl nastoupit Kryštof Vlček s Luďkem Jurečkou, oba si dali po sedmi minutách."

Ariete Prostějov - BK Opava 78:69 (24:9, 48:36, 63:54)
Body: Palyza 15, Marko a Slezák 12, Dokoupil 9, Šteffel a Roseboro 8, Peterka a Tomanec 6, Kouřil 2 - Blažek 25, Šiřina 12, Gniadek 9, Dragoun a Kramný 7, Zbránek 5, Cvek 4. Rozhodčí: Vondráček, Kurz, Večeřa. Chyby: 20:22. TH: 14/17:13/14. Dvojky: 17/27:13/44. Trojky: 10/22:10/28. Doskoky: 39:31. Pět chyb: 37. Gniadek, 40. Blažek. Diváci: 772.