Opavský křídelník Kryštof Vlček před utkáním hovořil o tom, že na Folimance se nedají žádné ofenzivní manévry, tak jako ve středu proti Prostějovu, očekávat. Měl pravdu. První poločas toho byl důkazem.

Domácí celek šel do vedení, Kvapil trojkou vyrovnal, ale po koši s faulem Mareše měly Sovy vedení zpět. Na konci první čtvrtiny srovnával Zbránek po koši s faulem a následně Kvapil poslal výběr Petra Czudka do vedení.

Ve druhé části se pokusili Slezané o trhák. Na šestky šel Vlček, dal sice jen jednu, ale po úspěšném doskoku střílel přesně z perimetru Zbránek – 15:23.

Hosté vycházeli z dobré obrany, která dělala Vysokoškolákům problémy. Škoda jen, že Opaváci další dobře rozehrané akce nedotáhli do bodového konce, Sovy tak stále dýchaly.

Po přestávce jako první skóroval Mareš, jenomže následně se na druhé straně prosadil dvakrát Šiřina - 23:30. Stačila ale chvilka a domácí byli na dostřel, ve 24. minutě se nedokázala Opava prosadit ani ze tří pokusů a následný protiútok přetavil ve dva body Josipović.

A po trojce Slavíka už Vysokoškoláci vedli.

Za stavu 35:32 byl faulován pod košem Blažek, zkušený pivot šel na šestky a byl stoprocentní. Gniadek úspěšným zakončením zpod koše vrátil svému týmu vedení.,

Na začátku čtvrtého dějství se nejdříve prosadil Dragoun, na druhé straně kontroval trojkou Bohačík a drama pokračovalo. A znovu vedli hosté, tentokrát přihrával Šiřina, a zakončoval Vlček.

Necelých pět minut před koncem bylo vše jinak, Josipović vyrovnal a po neúspěšném pokusu Dragouna vystřihl na druhé straně trojku Bohačík – 47:44. A to nebylo vše, během chvilky vedli domácí o sedm bodů a s hosty to vypadalo hodně špatně.

Naději opavského výběru na dobrý výsledek oživil Cvek. Opava dál dřela, nerozhodily ji neproměněné šestky Vlčka. Tentýž hráč vzápětí proměnil nájezd a bylo to o bod. Škoda, že poté nezakončil Šiřina.

Za domácí proměnil šestku Mareš, jenomže Dragoun v téže disciplíně totálně selhal. Když už to vypadalo, že se Opava z daleké cesty bude vracet s prázdnou, dal osm vteřin před koncem trojku Cvek a zařídil prodloužení.

Do něj vstoupili hosté excelentně, díky Cvekovi se Šiřinou vedli o čtyři body. A i když domácí snížili, přišla další trojka z rukou Viktora Cveka. A když se necelé dvě minuty před koncem prosadil Vlček, nebylo o vítězství Opavy pochyb.

Petr Czudek (trenér Opavy): „Výhra venku nad USK má pro nás cenu zlata. Dokázali jsme se zvednout po nezvládnutém utkání s Prostějovem. Jsem rád, že se kluci dokázali vypořádat s tvrdou hrou soupeře, neuhnuli. Trápili jsme se v útoku, tři minuty před koncem to s námi vypadalo špatně, ale zvedli jsme se. V kritických momentech vzal zodpovědnost na sebe Viktor Cvek, ukázal se jako lídr. V prodloužení jsme si to zkušenostmi uhráli."

USK Praha - BK Opava 61:68 po prodloužení (13:15, 21:26, 39:40, 53:53)
Body: Mareš a Josipović 14, Bohačík 13, Slavík 11, Šafarčík 5, Alič 4 - Cvek 16, Vlček 9, Dragoun, Zbránek, Blažek a Šiřina 8, Kvapil a Gniadek 5, Jurečka 1. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Kučerová. Chyby: 25:26. TH: 15/25: 14/24. Dvojky: 17/30:18/38. Trojky: 4/27:6/37. Doskoky: 50:48. Pět chyb: 45. Alič - 40. Gniadek. Nejlepší hráč: Viktor Cvek.