MATTONI NBL: Opava - Levice 66:46

Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ – Až překvapivě jednoznačně vypadalo čtvrteční utkání Mattonky, skupiny A2 mezi domácí Opavou a Levicemi. Slovenský favorit od prvních minut působil doslova tragickým dojmem a cestu za vítězstvím Slezanům výrazně usnadnil.

14.3.2013 6

BK Opava – Astrum Levice 66:46Foto: Ondřej Ludvík

Opavští na cestě do předkola potřebují každé vítězství jako sůl. Proti Levicím začali luxusně. Po Martinově úvodním koši, na který ještě zareagoval Kemp, si začali budovat slušný náskok. Když se z trojkové distance prosadil Sokolovský, vedli domácí 11:2.

Vítěz základní části Slovenské extraligy toho moc nepředvedl, nešla mu střelba, v některých fázích nebyl dokonce schopen trefit ani desku u koše. Slezanů byla plná palubovka, jejich náskok narůstal. V samotném závěru s klaksonem střílel za tři body Sokolovský.

Obrat ve hře nepřišel ani po poločasové přestávce a cizinecká letka z Levic připomínala spíše unuděný zájezd turistů než lídra slovenského basketbalu.

„Opava nás dnes vrátila zpátky do reality," řekl trenér Levic Oleg Meleščenko. „Propadli jsme dnes na všech frontách, vůbec nám nešla střelba. Opava působila suverénním dojmem," pokračoval hostující kouč. Jeho tým přitvrdil po přestávce v obraně. „Teoreticky jsme mohli s výsledkem ještě ve třetí čtvrtině něco udělat, ale bohužel, zahrál nám jen jeden hráč," uvedl Oleg Meleščenko.

„Pro nás to byl další důležitý zápas. Věděli jsme, že Levice mají náročný program a naše cesta k úspěchu povede jen když budeme hrát stoprocentní basket," začal utkání hodnotit opavský trenér Petr Czudek. „Po přestávce soupeř zlepšil obranu a my jsme začali hrát bojácně, což mě mrzí. Myslel jsem si, že předvedeme ještě něco divákům," dodal kouč BK Opava.

BK Opava – Astrum Levice 66:46 (25:7, 40:15, 52:36)
Body: Martin 14, Kramný 9, Tóth, Sokolovský, Blažek všichni 8, Šiřina 6, Dokoupil 5, Vaňak, Miklóšik oba 4 – Fields 20, Grznár 9, Mrviš 6, Kemp 5, Addinson 4, Nuhanović 2. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Holubek. Fauly: 20:18. TH: 5/9: 10/17. Trojky: 7:6. Doskoky: 39:36. 5 chyb: 40. Mrviš. Diváci: 501. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina

14.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 6
Michal Žůrek soutěží pod číslem šest.
2

Bude Muž roku z Opavy?

Pohřešovaná Helena Kanalošová z Frýdku-Místku.
1

Policisté hledají dívku z dětského centra

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

/POZVÁNKA/ Městské koupaliště v Opavě ožije v sobotu 26. srpna náloží hudby a zábavy. Koná se zde totiž druhý ročník akce s názvem Koupák.

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Převzít do péče dítě o to má v Opavě zájem jen velmi málo rodin. Například v loňském roce se jich přihlásilo pouze devět, z toho dvě měly zájem jen o péči na přechodnou dobu

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.