MATTONI NBL: Opava – Ústí nad Labem 94:82

Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ – Parádní sezona v podání opavských basketbalistů má pokračování. Slezané v sobotním duelu porazili v báječné atmosféře ústeckou Slunetu a zajistili si čtvrté místo v základní části. Výhra nad Severočechy se ale nerodila lehce. Opava se k ní propracovala díky výbornému výkonu ve druhém poločase. Ve čtvrtfinále narazí výběr trenéra Petra Czudka na Děčín.

5.4.2014 11

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 94:82Foto: DENÍK / František Géla

Vstup do zápasu neměli domácí špatný. Brzy vedli 16:9 a vypadalo to, že cesta za vítězstvím půjde lehce, opak byl pravdou. Severočeši se zvedli. Opava se trápila v obraně a na konci úvodní desetiminutovky vedli domácí jen o bod.

Úvod druhé desetiminutovky byl ve znamení Petra Dokoupila, ten se nejdříve neúspěšně pokoušel o střelu z dálky, následně nedal dvě šestky, pak se ale konečně prosadil a domácí vedli 27:26. Severočeši ale poté předvedli tři dalekonosné pokusy, kdy se postupně trefili Steffecek, Bowden a Mitchell.

Naštěstí Slezané mají také svého trojkového specialistu v osobě Petra Dokoupila, který držel s hostujícími střelci krok. Bohužel v 15. minutě se pod domácím košem prosadil Mitchell a Sluneta vedla o sedm bodů – 37:44. Opavským se přestalo dařit střelecky, navíc jim v této fázi nešel ani doskok, a v obraně působili tragickým dojmem.

Po Mitchellově akci rozdíl mezi oběma týmy narostl na jedenáct bodů. Opavští dokázali snížit, ovšem vítr z plachet jim vzal trojkou Žampach.

Vstup do druhého poločasu měli domácí výborný. Body naděje dali Sokolovský se Šiřinou, a když trojku vystřihl Blažek byli domácí ve hře – 51:55. Pak měl obrovský kopec smůly Blažek, kdy se mu míč dvakrát doslova vykroutil z koše. Ve 24. minutě náladu v hale vylepšil trojkou Šiřina. Na druhé straně se prosadil Mitchell, jenomže Opavští se blýskli další trojkou a Klečka vyrovnával na 57:57.

A když přesně zamířil z perimetru i Cvek, tak už domácí vedli a hala byla na nohou. Ústí to najednou přestalo padat z dálky, naopak domácím ano. Po trojce Dokoupila vedli 67:61. Bohužel na konci třetího hracího období bylo všechno jinak – Lewis proměnil dvě ze čtyř šestek a bylo vyrovnáno. Poslední slovo si ale vzal Klečka a stanovil výsledek po třech čtvrtinách na 69:67.

Čtvrtou desetiminutovku sehráli Opaváci výborně, dobře bránili, hostům dělala problémy jejich důrazná hra. Šest minut před koncem normální hrací doby nedal Klečka zpod koše, jenomže vzápětí míč vybojoval zpět a Šiřina trojkou poslal svůj tým do devítibodového trháku. Navíc trojku vykouzlil i Blažek a Opava mohla pomalu slavit čtvrté místo.

Téměř patnáct stovek diváků tleskalo svým miláčkům ve stoje. Skvěle rozehraná sezona má další pokračování.

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 94:82 (25:24, 43:53, 69:67)
Body: Blažek 28, Šiřina 21, Dokoupil 14, Sokolovský 11, Gniadek 10, Klečka 7, Cvek 3 – Bowden 20, Mitchell 18, Steffel 15, Stefeck 8, Lewis, Hejl, Žampach 7. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Večeřa. Fauly: 19:21. TH: 14/26: 9/15. Dvojky: 19/39:23/39. Trojky: 14/31:9/19. Doskoky: 38:29. 5  chyb: 32. Mitchell, 36. Steffeck. Diváci: 1431. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.

5.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 11
Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

zelenina, ilustrační foto

Tipy pro miniaturní zahradu

Hlučínské mažoretky zazářily

Ačkoliv mažoretkový klub Ballerisimo Hlučín funguje jen druhým rokem, dávají o sobě svěřenkyně trenérky Karin Wronové vědět.

Muzeum otevřelo depozitáře

/POZVÁNKA/ Dary muzeu od lichtenštejnského knížete představí přednáška Martina Janáka.

OBRAZEM: Na Hůrce se sešly stovky lidí

Tradiční Pouť na Hůrku, která je nejvyšším místem Holasovic a jejich místních částí, proběhla během uplynulé neděle a opět se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Ke zdejší kapličce si to namířily stovky lidí.

BASKETBALOVÉ PLAYOFF: Pardubice - Opava 82:82, Opava končí čtvrtá

Na bronzové medaile nedosáhli, ale se sezonou se opavští basketbalisté loučí se vztyčenými hlavami. Jednadvacetibodové manko sice nevymazali, ale v závěru druhého zápasu sahali na pardubické palubovce po vítězství. Radost jim pokazil jednadvacet vteřin před koncem Kamil Švrdlík, který trojkou srovnával na 82:82.