KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:78

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Další klání nadstavbové skupiny A1 mezi opavskými basketbalisty a Děčínem bylo obzvláště dramatické. Domácí v jednu chvíli prohrávali už o čtrnáct bodů, i za takového stavu ovšem nehodlali složit zbraně a nakonec si došli pro výhru 87:78.

17.3.2017

Viktor Cvek (ve žlutém)Foto: DENÍK / František Géla

Začátek zápasu se nesl ve znamení střeleckého trápení Opavy. Domácí několikrát nezacílili přesně a dopustili se i několika zbytečných ztrát. Naštěstí pro ně Děčín během úvodních minut nedokázal výrazněji bodově odskočit.

Slezanům pomohlo prostřídání. Krásnou akcí se blýskl například rozehrávač Radim Klečka, jenž po koši s faulem a následně i proměněnou šestkou snižoval na 12:13. V závěru první čtvrtky se ovšem přesnou trojkou prosadil Šiška a Severočeši tuto periodu nakonec ovládli v poměru 20:14.

Hned zkraje druhé části začali svěřenci opavského trenéra Petra Czudka stahovat. Proměněný trestný hod Jurečky ustanovil rozdíl mezi oběma soupeři na pouhé dva body a když následně Zbránek vytáhl krásnou a hlavně přesnou střelu zpoza perimetru, šel jeho tým poprvé v zápase do vedení na 25:24.

Po pohledné spolupráci Šiřiny s Bujnochem Opavští odskočili na tři body, ale Děčín je do žádného trháku nepustil, nejprve srovnal skóre a pak dokonce i otočil. Diváky mohla zaujmout především jeho úspěšná střela zdálky na 30:33.

Slezský celek závěr poločasu ovšem nehodlal pustit. Gniadek nejdříve zásluhou dvou proměněných šestek vyrovnal na 36:36 a když poté závěrečný děčínský útok koš nepřinesl, platil tento stav i po dvou čtvrtinách.

Druhá půle odstartovala pěkně zostra. Dragounův koš za dva sice platil, ale byl při tom nevybíravě uklizen k zemi Landou, což vyvolalo drobnou strkanici. Opavská obrana ovšem najednou přestala fungovat. Pavel Houška nebo Ježek se za hranicí trojkového území objevili úplně nekrytí a přesné střelbě nic nebránilo.

Děčín tak během chvíle domácím uskočil o devět bodů.

V dalším průběhu se problémy Opavy ještě prohloubily. Na palubovce začal úřadovat zejména děčínský Kroutil. Dvakrát stihl doběhnout pod domácí koš a dvakrát efektně zakončil přes hlavu. Když potom zamířil přesně i zpoza trojkového půlkruhu, severočeský celek vedl 56:42 a Petr Czudek si vzal oddechový čas.

Kroutil sice Opavu dál trápil, ale Slezané se před koncem třetí čtvrtiny částečně probudili. Důležitá byla zejména Blažkova trojka. Před poslední částí to bylo 53:60.

Závěrečné dějství bylo velice dramatické. Opavě se začalo dařit při trojkách. Z této distance pálili Klečka, Jurečka, Gniadek anebo Blažek, jenž dával na 69:71. Cvek potom dokonce vyrovnal na 71:71. Stěžejními články se ukázali být zejména Blažek s Klečkou, kteří vsítili důležité body a nakonec dotáhli svůj tým k vítězství 87:78.

BK Opava – BK ARMEX Děčín 87:78 (14:20, 36:36, 53:60)
Body: Blažek 18, Klečka 17, Bujnoch 12, Jurečka 11, Cvek 10, Gniadek 8, Zbránek 7, Dragoun a Kvapil 2 – P. Houška 15, Vyoral 12, Kroutil 11, Palyza 8, J. Houška a Ježek 7, Šiška 6, Krakovič 5, Landa 4, Pomikálek 3. Rozhodčí: Hrůša, Vondráček, Kapaňa. Chyby: 26:31. TH: 20/35:23/29. Dvojky: 12/27:20/31. Trojky: 11/33:5/22. Doskoky: 38:29. Pět chyb: 34. Gniadek – 37. Landa. Diváků: 1150. Nejlepší hráč: Radim Klečka

Autor: Petr Dušek

17.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Základní školu Englišova v pondělí dopoledne navštívila atletická hvězda první velikosti – polská kladivářka Anita Wlodarczyková. Ta sem zavítala před úterním závodem, který absolvuje v rámci Zlaté tretry Ostrava.
4

OBRAZEM: Světová rekordmanka navštívila ZŠ Englišova

Když budete procházet Olomouckou ulicí v Opavě, uvidíte spoustu prázdných výloh. Proč odsud v posledních letech mizí jedna prodejna za druhou?
10

Vítejte na shromaždišti prázdných výloh

OBRAZEM: Handicapovaní absolvovali maraton

Centrum sociálních služeb (CSS) v Hrabyni uspořádalo druhý ročník Štafetového maratonu na kolečkách. Hrabyňské CSS na dálku souběžně soupeřilo s podobnými zařízeními ze Zbůchu u Plzně, Tloskova u Benešova, CSS Brno-Chrlice a Centrem Kociánka Brno.

Některé obce mají své vrty zdrojů pitné vody

Jeden nový přibude ještě letos v Bolaticích. Například vrt v Třemešné pak zásobuje vodou široké okolí.

Na zámku zahájí novou výstavu

/POZVÁNKA/ Velká galerie Bílého zámku v Hradci nad Moravicí bude od zítřka hostit zajímavou fotografickou výstavu s názvem Jindřich Štreit …a život jde dál…

Při charitě se vybraly desítky tisíc

Fotbalový turnaj Ceca Cup, který se v sobotu konal v opavském areálu na Minervě a na jehož organizaci se podílel nyní už bývalý útočník Aston Villy Libor Kozák, měl dvě roviny. Kromě té sportovní šlo především o tu charitativní.