Účet derby otevřel nejmenší hráč na palubovce Guercy. Opava ale kontrovala hned z prvního útoku, když se prosadil Gniadek. Po necelých třech minutách přišli Ostravští poprvé o vedení, to z perimetru přesně zamířil Cvek, celé akci předcházel útočný faul Bohačíka.

Hosté si díky trojce Paintera a přesnému pokusu Bohačíka vzali vedení zpět. V 6. minutě se poprvé předvedl Šiřina, naběhl si pod koš, ač tísněn, dokázal zakončit, navíc byl faulován a díky proměněné šestce opavský výběr vedl 17:16.

Skóre bylo ale i nadále vyrovnané. Dvě minuty před koncem první čtvrtiny selhal Bohačík při trestných hodech, avšak Opava toho nevyužila. Nicméně první desetiminutovku vyhrála 24:22.

Druhou čtvrtinu Opava začala Blažkovou trojkou, ze stejné vzdálenosti se trefil ale i Rewier. Ovšem trojky umí také Jurečka. A ta kterou vystřihl v úvodu druhé desetiminutovky byla z kategorie hodně těžkých – 30:25. Když z perimetru skóroval i Kouřil, vedli domácí o osm bodů – 33:25. A to nebylo vše. Další trojku dával Klečka, který se po dalším ubráněném útoku prosadil i zpod koše - 38:25.

Klečka byl při chuti, jeho další trojkový pokus znamenal vedení 45:27.

Výběr trenéra Petra Czudka kontroloval dění na palubovce a nakonec dosáhl i na stovku, kterou v poslední vteřině zařídil dvěma šestkami Šiřina.

BK Opava – NH Ostrava 100:59 (24:22, 51:32, 76:51)
Body: Šiřina 16, Blažek 13, Klečka, Kouřil po 12, Jurečka 9, Gniadek 8, Dragoun, Cvek, Kvapil po 6, Vlček, Zbránek po 5, Bujnoch 2 – Smith 19, Painter 12, Riewer 10, Klimek 8, Bohačík 6, Guercy 4. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Komprs. Fauly: 19:18. TH: 13/18: 11/17. Dvojky: 24/34:9/21. Trojky: 13/28:10/27. Doskoky: 28:29. Diváků: 1311. Nejlepší hráč: Radim Klečka