Opava si vytvořila díky Klečkovi čtyřbodový náskok, ten ale vydržel jen chvíli. Autrey, Kotas a Nečas poslali hosty do vedení. Slezanům se nedařilo střelecky, Klečku přes pět minut nikdo nenapodobil.

Naopak na druhé straně se z perimetru trefili Pandula s Wallem a výsledkem bylo vedení Beksy 6:14. Domácí výběr se dál trápil, u všeho byl pozdě a jeho manko narůstalo. Nakonec první hrací období skončilo výsledkem 16:26.

Na první trojku čekali domácí až do druhé čtvrtiny, autorem byl Jurečka a snižoval na 21:30. Jenomže vzápětí ho na druhé straně napodobil Kotas. Domácím to stále nešlo, Šiřina neproměnil ani jednu šestku. Obdobně v této disciplíně propadl i Kouřil. Vedení Východočechů tak narůstalo.

Opava sice dokázala manko částečně umazat, jenomže stačila chvilka a Beksa vedla o dvanáct.

Druhý poločas načal trojkou Wall. Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, a to v podobě čtyř bodů Gniadka a dvou Cveka. Nicméně Beksa si dál udržovala slušný odstup a nakonec si domů odvezla zasloužené vítězství.

BK Opava – BK JIP Pardubice 70:78 (16:26, 29:39, 44:53)
Body: Kouřil 13, Šiřina 12, Gniadek 10, Klečka a Blažek 8, Jurečka 7, Bujnoch 5, Cvek 4, Kvapil 3 – Wall a Pulpán 15, Burnett 14, Pandula 12, Kotas 7, Nečas, Švrdlík a Autrey 4, Kohout 3. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Kapaňa. Fauly: 22:22. TH: 13/20:14/19. Dvojky: 24/46:23/44. Trojky: 3/25:6/19. Doskoky: 30:40. Pět chyb: 37. Gniadek. Diváků: 1466. Nejlepší hráč: Dominez Burnett