Opava nezačala proti favoritovi vůbec špatně. Skóre otevřel košem s faulem Gniadek. Hosté Nečasem srovnávali na 5:5, ale Czudkově výběru vrátil vedení trojkou Blažek. Když se Klečka trefil z perimetru a chvíli na to proměnil dvě šestky, svítil na ukazateli stav skóre 15:9.

Opava pak ale nedotáhla útočné akce a Pardubice srovnaly. A minutu před koncem čtvrtiny domácí ztratili vedení. Opavská odpověď přišla v podobě trojky Jurečky.

Do druhé desetiminutovky naskočil Jakub Šiřina a hned se uvedl dvěma body. Slezané vycházeli z dobré obrany a udržovali si vedení, to bylo po trojce Bujnocha pětibodové – 28:23. Autrey snížil, avšak na druhé straně přesně střílel důrazný Bujnoch, jenž necelé čtyři minuty před poločasem upravoval na 32:25.

Pardubice se dokázaly zvednout. Avšak v momentě, kdy se přiblížily na dva body, vystřihl trojku Cvek. Domácí první poločas vyhráli 35:32.

Vyrovnaný basketbal pokračoval i ve třetí čtvrtině. Beksa Opavské do většího trháku nepustila, bodově ji držel Autrey, který měl ve 23. minutě na kontě čtrnáct bodů. Necelých pět minut před třetí sirénou snižoval Pandula trojkou na 49:46.

Slezané bojovali o každý míč, do soubojů chodili po hlavě. V samotném závěru čtvrtiny upravil Wall na 58:55.

Ve čtvrté desetiminutovce drama pokračovalo, Burnett trojkou snížil na 64:62, o pár chvilek později proměnil Autrey trestné hody a bylo vyrovnáno. Po technickém koši vedla Beksa, za Opavu kontroval trojkou Gniadek.

V samotném závěru, za nerozhodného stavu, se neprosadil zpod koše Cvek, na druhé straně dal trojku Kotas a Beksa si závěr pohlídala.

BK Opava – BK JIP Pardubice 72:81 (18:17, 35:32, 58:55)
Body: Šiřina 17, Bujnoch 14, Klečka 9, Gniadek 8, Jurečka 7, Kouřil a Blažek 6, Cvek 3, Dragoun 2 – Burnett 20, Autrey 14, Švrdlík 13, Půlpán 10, Wall 9, Pandula 5, Nečas 4, Kotas a Škranc 3. Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Kapaňa. Fauly: 19:18. TH: 12/14:15/17. Dvojky: 15/35:24/50. Trojky: 10/32:6/19. Doskoky: 27:37. Diváci: 654