KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 81:69

Po třech čtvrtinách to na pražské Folimance vypadalo, že Slezané odvezou z hlavního města dva body. Nakonec se tak nestalo. Opava nezvládla čtvrtou čtvrtinu a prohrála.

17.12.2016 2

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

„První čtvrtina nebyla z naší strany dobrá. Nechali jsme rozstřílet Bohačíka, který dal osm lehkých bodů a dostal se do pohody," začal o zápase hovořit opavský trenér Petr Czudek.

Druhá desetiminutovka byla v podání Opavských dobrá, domácím dovolili pouze devět bodů. „Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Výsledek jsme otočili a začali si vytvářet náskok," pochvaloval si trenér. A když to po třech hracích obdobích bylo už o deset, vypadalo to, že hosté mají nakročeno k vítězství.

„Domácí kouč udělal tah, který mu vyšel. Nám nebylo souzeno uspět. I přes porážku jsme odehráli slušný venkovní zápas," uzavřel Petr Czudek. Dle dění na palubovce bylo vidět, že na rozdíl od domácích bylo Opavě pískáno téměř vše, o čemž svědčí i poměr faulů.

USK Praha - BK Opava 81:69 (22:16, 28:35, 51:61)
Body: Bohačík 33, Mareš 13, Štěrba 12, Grunt 9, Madsen a Feštr 5, Šafarčík 3, Petružela 1 - Gniadek a Šiřina 15, Kouřil 11, Cvek a Zbránek 7, Blažek a Kvapil 6, Dragoun 2. Rozhodčí: Hruša, Kučerová, Kučírek. Chyby: 25:36. TH: 36/45:13/19. Dvojky: 15/19:25/56. Trojky: 5/24:2/13. Doskoky: 42:26. Pět chyb: 37. Madsen, 40. Šafarčík - 29. Kvapil, 37. Gniadek, 40. Cvek, 40. Zbránek.

17.12.2016 VSTUP DO DISKUSE 2
Hlavní organizátor Breda City Trail v Opavě Jan Krejčíř.

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

Hokejisté opavského Slezanu dvakrát uspěli v přípravě. Naposledy porazili polský Janów.
14

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

Na Táborsko s Pavlem Zavadilem v sestavě

Favorit doma zaváhal. Opavští fotbalisté uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu a přišli o první místo v tabulce Fortuna národní ligy. Už dnes je čeká další zápas, a to proti Táborsku.

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Zloděj se prostříhal plotem a ukradl naftu z kombajnu

Vítkovští policisté se v těchto dnech zabývají případem odcizené nafty. Postaral se o to zatím neznámý pachatel, který v části Klokočov vstoupil do areálu místního zemědělského družstva, kam se dostal po rozpletení pletiva.