Vítězství domácích se začalo rodit v samotném zárodku zápasu. Opava už po třech minutách vedla 12:2. Tým z města Škodovek si vzal time, ale opavský nápor přibrzdil jen mírně. I nástup do druhé čtvrtiny Slezanům vyšel, první čtyři minuty vyhráli 15:3 a ráz zápasu byl definitivně určen.

Když se závěrečným klaksonem Robert Dihel trojkou stanovil poločasové skóre na 51:26, o výhře domácích už asi nepochyboval nikdo.

Drobnou komplikaci přineslo třetí hrací období, kdy hosté snížili na 64:42. Petr Czudek v oddechovém čase svým svěřencům řádně domluvil. Pak už vše běželo podle opavských not a závěrečné vteřiny třetí čtvrtiny patřily Dominiku Ihringovi, který přesně vyhodnotil nutnost zakončení a dálkovou střelou upravil na 76:44.

Poslední hrací období bylo jen otázkou toho, zda se Opavě podaří dosáhnout populární stovky. Na to měl šanci při třech trestných hodech Michal Ihring, ale proměnil jen dva pokusy, takže nakonec překonal stobodovou hranici kapitán Radek Filip, který tak stanovil i konečné skóre 101:69.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, brzy jsme vedli o 10 bodů. Hráli jsme dobře v obraně, vycházel nám rychlý přechod do protiútoku. Soupeř nás nepřekvapil, mají dobré hráče pod košem, na což si u nich musíme dát pozor. Dnes musím pochválit všechny, zvláště ale Radima Klečku a Petra Strniska, pro které to byly vlastně poslední zápasy za béčko.

Myslím, že se rozehráli dobře a teď už budou plnit povinnosti v áčku. Na nás je zacelit tu mezeru po nich,“ ohlédl se za zápasem trenér Opavy Petr Czudek.

BK Breda & Weinstein Opava "B" - TJ AŠ Mladá Boleslav 101:61 (25:13 51:26 76:44)
Body: Klečka 28, Strnisko 17, Filip 13, Hutňan 13, R. Dihel 12, M. Ihring 6, D. Ihring 5, Mičůnek 5, Halík 2 - D. Dvořák 16, Valc 11, P. Dvořák 10, Sýkora 10, Kejmar 8, Procházka 2, Skřivánek 2, Ďurech 1, Frýda 1. Trojky: 10:4. TH: 33/19:21/15. Chyby: 22:22. Rozhodčí: Holubek