Bodový účet otevřel dvojbodovým obnosem Vaňák, vzápětí ho následoval trojkou Štec. Vedení Klapetkova výběru mohlo být i vyšší nebýt zbytečných ztrát. Děčín se rozjížděl pomaleji, ale brzy si vypracoval šestibodový náskok, střelecky vynikal Pomikálek.

Opavští tentokrát na rozdíl od předešlého duelu bojovali, nejen, že stav srovnali ale v samotném závěru první čtvrtky šli do vedení po trojce Dygrýna.

Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný basketbal, ale jen chvíli. Opavě se podařilo ze začátku nástup Děčína ustát, avšak odpor v polovině druhého hracího období definitivně padl.

Po dvou šestkách Pomikálka vedli hosté 30:33, chvíli na to dával koš s faulem Soukup – 30:36. V 17. minutě už to bylo 32:37, z tříbodové hranice mířil přesně Alič. V této fázi postihlo Opavské hluché období, ve kterém jim odešla střelba, soupeře navíc pouštěli lehce pod koš a Děčín vedl v poločase už o dvanáct bodů.

Bohužel zlepšení nepřišlo ani po přestávce. Další hloupé ztráty a špatná koncovka zapříčinily to, že necelých třináct minut před koncem normální hrací doby prohrávala Opava 43:61. Trenér Klapetek stále své hráče hecoval. Domácím se v závěru podařilo díky Šiřinovi a trojce Cveka výsledek kosmeticky upravit, na zvrat ale bylo pozdě.

„Jsme rádi za výhru, třicet minut to byl z naší strany dobrý zápas, pak jsme dali šanci hráčům, kteří nehrají a to bylo znát,“ řekl hostující kouč Pavel Budínský. „Domácí nás i kvůli tomu v závěru potrápili, ale s výsledkem již nic neudělali,“ doplnil hostující trenér.“

Oproti sobotnímu zápasu se Opava zlepšila v obraně. „Báli jsme hrát, obrana byla lepší, ale výsledek nám utekl ve druhé čtvrtině, kdy jsme dostali osmadvacet bodů,“ řekl trenér David Klapetek. „V závěru jsme sice stav snížili, ale na žádný zvrat to už nebylo,“ dodal domácí trenér.

BK Opava – Děčín 72:77 (22:19, 35:47, 47:63)
Body: Blažek 19, Šiřina 11, Vaňák 10, Štec 9, Cvek 6, Kratochvíl 4, Dygrýn 3, Šoška 3, Novák 3, Douša 2, Čarnecký 2 – Hatcher 18, Alič 15, Soukup 14, P. Houška 10, Pomikálek 10, Pištěcký 4, Červenka 3, Retkus 2, Mařík 1. Rozhodčí: Dolínek, Kapl, Janovský. Fauly: 25:23. TH: 25/19:31/23. Trojky: 7:4. Diváci: 398. Nejlepší hráč: Wiliam Hatcher.