BASKETBAL: Opava B - Zlín 78:56

Opava - Opavské rezervě se v první basketbalové lize daří. Slezané naposledy v sobotu na domácí palubovce zdolali svého souseda v tabulce, Proton Zlín.

18.1.2010

BK OpavaFoto: DENÍK/Archiv

„Čekali jsme těžký zápas, chtěli jsme potvrdit čtvrteční výborný výkon z poháru,“ řekl trenér Petr Czudek a dodal: „Chyběl nám Viktor Cvek, který má podvrtnutý kotník. Naštěstí se nám ho díky bojovnosti a nasazení ostatních hráčů podařilo nahradit.“

Úvodní minuty patřily hostům a vypadalo to, že Opavští budou dotahovat. Chvilkové zaváhání ale svěřenci trenéra Petra Czudka rychle odčinili. Po první čtvrtině vedli sice jen rozdílem tří bodů 21:18, pak ale zabrali na plné obrátky a hosté ve druhé desetiminutovce dokázali získat pouhých devět bodů.

„Dařilo se nám hlavně v obraně, pouze v úvodních minutách jsme soupeři dovolili několik lehkých košů,“ mohl se po zisku dvou bodů usmívat domácí kouč. Po přestávce Opava pokračovala v dobrém výkonu, bodově domácí táhl navrátilec do sestavy Hutňan, který nastřílel celkem dvaadvacet bodů.

„V prvním měření sil se Zlínem nás tento celek přehrál hlavně díky agresivitě a rychlosti. V tom jsme se jim dnes dokázali vyrovnat a byli jsme i lepší,“ zamyslel se Czudek.

BK Opava B - Proton Zlín 78:56 (21:18, 39:27, 59:39)
Body Opavy: Hutňan 22, Klečka 18, Filip 11, D. Ihring 9, M. Ihring 8, J. Dihel 4, Strnisko 2, Vaňák 2, Binar 2. Fauly: 23:20. TH: 19/14:18/12. Trojky: 6:4.