Opava začala dobře, v první čtvrtině šla do vedení. V samotném závěru házel dvě šestky Hruban, ani jednu neproměnil, naopak na druhé straně košem s klaksonem zakončoval Kouřil a domácí první hrací období překvapivě vyhráli 24:16.

Na začátku druhé desetiminutovky dali Opavští pět bodů v řadě. Po trojce Radima Klečky vedli 29:16. Opavský výběr se dostal na koně, ve 13. minutě svítil na ukazateli skóre stav 33:18. Jenomže stačila chvilka a Středočeši z opavského náskoku ukrojili šest bodů.

Klečka sice dal trojku, ale na druhé straně přišla pětibodová šňůra – 36:29. Opavští se přestali dostávat do zakončení. Po Bendově trefě zpod koše se náskok Slezanů smrskl na dva body – 36:34.

Opava se neskutečně zvedla. Kvapil dal dvě šestky a poté těžkou trojku s klaksonem proměnil Šiřina, kterého brzy povedenou střelou z perimetru napodobil Zbránek – 44:36.

Czudkovci vstoupili dobře i do druhého poločasu. Cvekův koš s faulem a trojka Zbránka - devítibodový trhák, a to nebylo všechno, Opavští dál hráli výborně a favorit byl očividně zaskočen, zvedly ho až dvě trojky v řadě. Naštěstí domácí dokázali také odpovědět trojkami.

Dvě minuty před třetí sirénou nepískli rozhodčí útočný faul Sant-Rossovi, naopak z toho udělali výhodu pro hosty. Během chvilky se Nymburk dotáhl na šest bodů.

Čtvrtou čtvrtinu načal trojkou Cvek. Hosté přitlačili v obraně a začali se k Opavě přibližovat. Opavští se dlouho nedokázali střelecky prosadit. Zcela volný Hall dával zpod koše na 75:73. Domácí podržel Bujnoch, jenž dal koš faulem. Opavští se drželi, rvali se o každý míč.

V posledních vteřinách chtěl utkání poslat do prodloužení Welsch, ale Šiřina ho zablokoval a domácí mohli slavit.

BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk 80:76 (24:16, 44:36, 68:61)
Body: Šiřina 18, Klečka 15, Zbránek 14, Cvek 12, Bujnoch 10, Dragoun 6, Kouřil 3, Kvapil 2- Allen 18, Sant-Roos 16, Benda 10, Welsch, Hall po 9, Lawrence 6, Holt a Hruban po 3, Kříž 2. Rozhodčí: Matějek, Hošek, Vondráček. Fauly: 22:19. TH: 15/21:17/24. Dvojky: 13/32:22/34. Trojky: 13/35:5/29. Doskoky: 40:33. Diváci: 1314. Nejlepší hráč: Radim Klečka