Opava nezačala třetí utkání špatně, hrála uvolněně a po Gniadkově zakončení byl stav 4:8. Středočeši výsledek otočili zásluhou Bendy.

V pátečním domácím duelu Opavským nešla střelba z dálky, ovšem v Nymburku to neplatilo. Po trojce Šiřiny měli Slezané vedení zpět. Domácí kouč sáhl ke střídání, ovšem po trojce Lyčky svítil stav 22:24. Poslední slovo v první čtvrtce měl Simmons, který šestkami vrátil favoritovi vedení.

Začátek druhé desetiminutovky nepotkal Opavské zrovna v nejlepším rozpoložení. Hosté dělali zbytečné ztráty, dvakrát hodili balon přes půl a vedení Nymburka začalo narůstat. Slezané nebyli schopni skoro pět minut dát koš a pomalu to začalo vypadat, že je rozhodnuto. Po koši Bendy svítil na světelné tabuli stav 33:24.

Czudkův výběr to ale nezabalil. Gniadek přerušil zakončením zpod koše střeleckou mizérii a hostům následně vyšly čtyři útoky v řadě a byli znovu ve hře. Kramný trojkou srovnal, a když si došel Cvek pro koš s faulem, Opava dokonce vedla.

Bohužel jen chvíli, Raivio se Simmonsem dali po trojkách a když se z dálky neprosadil Blažek, šel Nymburk do kabin s mírným vedením.

Po přestávce se opavský tým díky trojce Šiřiny přiblížil na jeden bod, bohužel to bylo na dlouhé minuty vše. Nymburk zapnul, Bartoň se Simmonsem poslali Středočechy do osmibodového vedení. Opavským v této fázi odešla střelba, zkoušeli to to ze všech pozic, ale marně.

V jednu chvíli už to bylo o patnáct bodů, to když Raivio proměnil jednu ze dvou šestek. Hosté dokázali z tohoto náskoku něco umazat, pět bodů v řadě dal Blažek, čtyři přidal Kramný. Nymburk ale další drama nepřipustil a postoupil do finále

„Přinutili jsme hrát Nymburk až do konce, v první čtvrtině jsme hráli výborně v útoku. Domácí poté přitáhli šrouby, ale i tak jsme se drželi. Šla nám střelba z dálky. Nymburk byl nucen hrát větší část v nejsilnější sestavě.

S dnešním výkonem jsem spokojený, věřím, že nás to posune dál. Mini vítězstvím byl fakt, že jsme Nymburk přeskákali," řekl k utkání opavský trenér Petr Czudek.

ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava 91:80 (26:24, 45:41, 71:62)
Body: Benda a Washington 18, Simmons 11, Welsch 10, Hruban a Raivio 9, Houška 6, Kříž a Stutz 4, Bartoň 2 - Gniadek a Šiřina 15, Blažek 13, Cvek 10, Kramný 8, Klečka a Vlček 7, Lyčka 5. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Hošek. Fauly: 20:23. TH: 15/22:15/17. Dvojky: 26/48:19/31. Trojky: 8/19:9/26. Doskoky: 28:30. Konečný stav série: 3:0.