Poprvé po zranění achilovky dostal více prostoru Radim Kramný a blýskl se osmnácti body a sedmi doskoky. Skvěle mu sekundoval Radim Klečka. Do velkého finále se naopak nepodívá loňský vítěz Prostějov, který nečekaně padl v Kolíně.

Opava začala v Jindřichově Hradci rozpačitě. Než se stačila pořádně rozkoukat, prohrávala 21:7. Velké problémy jí dělal zejména střelecky disponovaný Šoula, který v prvním hracím období zaznamenal jedenáct bodů. Favoritovi nešla podle představ střelba a i v obraně mu to skřípalo.

Po první čtvrtině svítil na ukazateli skóre stav 27:13.

Ve druhé desetiminutovce se Opava zvedla. Zlepšila obranu a Jihočechům nenechávala tolik klidu k zakončení. Pomalu náskok umazávala, po Jurečkově trojce a Zbrankových šestkách byl rozdíl mezi oběma týmy už jen pětibodový. A když z perimetru přesně zacílil Jakub Blažek, Slezané poprvé v zápase vedli.

V této pasáži dali Jihočeši pouhých šest bodů.

Domácí celek sice na začátku druhého poločasu převážil misky vah na svou stranu, ale šlo jen o chvilkovou epizodu. Opavští sešlápli plynový pedál, Šiřina jim trojkou vrátil vedení zpět. Nakonec hosté šli do třináctibodového trháku a jejich postup se začínal přibližovat realitě.

V posledním dějství ovšem Lvi zabrali a opavské vedení stáhli na tři body. To ale bylo vše, Opava si závěr pohlídala.

Petr Czudek (trenér Opavy): „Chtěli jsme mezi čtyři, to se nám podařilo. První čtvrtina byla ale hrozná, nabrali jsme v ní šestnáctibodové manko. U všeho jsme byli pozdě, chvílemi to vypadalo obdobně jako v Kolíně. Naštěstí jsme se dokázali zvednout, zlepšili jsme obranu, soupeř se i trochu uspokojil. Rozhodla druhá čtvrtina, ve které jsme Jindřichově Hradci dovolili pouhých šest bodů. Dobře zahráli oba Radimové."

BK Lions Jindřichův Hradec - BK Opava 71:78 (27:13, 33:35, 54:64)
Body: Šoula 30, Zuzák 14, Novák 9, Lamar a Vošlajer 7, Stegbauer a Manley 2 - Kramný 18, Šiřina 14, Jurečka 9, Cvek 8, Klečka 7, Vlček a Zbránek 6, Blažek a Kvapil 5. Rozhodčí: Lukeš, Baloun, Jeřáb. Chyby: 20:20. TH: 14/19:17/19. Dvojky: 15/39:17/34. Trojky: 9/23:9/31. Doskoky: 37:39. Pět chyb: 40. Vošlajer