Semifinále s Nymburkem? Basketbalisté chtějí jedno vítězství

/POZVÁNKA/ Na nejtěžšího možného soupeře narazí v semifinále basketbalové Kooperativa NBL opavští basketbalisté. V boji o finále si to rozdají se suverénem posledních let Nymburkem.

2.5.2017

Petr CzudekFoto: DENÍK / Petr Widenka

Jestliže Nymburk se mezi nejlepší čtyřku dostal hladce, Opaváci po velkém boji.

Série s pražskými Vysokoškoláky (4:2) se změnila v nesmlouvavou válku, na což doplatili Luděk Jurečka s Martinem Gniadkem. Prvně jmenovaný má vykloubený palec na noze, druhého trápí problém se stehenním svalem.

„Do Nymburku nejedeme kompletní. Vedle dlouhodobě zraněného Vlčka nám budou chybě právě Gniadek s Jurečkou," prozrazuje trenér BK Opava Petr Czudek. „Po roční pauze jsme postoupili mezi nejlepší čtyřku, čímž jsme si splnili jeden z cílů. Bylo vidět, jak z hráčů spadlo napětí a nervozita," podotkl kouč Slezanů.

Nic jiného, než postup Nymburka do finále se neočekává. „Favorit je jasně daný. My v této sérii nemáme, co ztratit. Těžko se může od nás očekávat, že Nymburk čtyřikrát porazíme. O jedno vítězství se ale chceme porvat. Věřím, že na domácí dvojzápas bude plná hala a diváci uvidí dobrý basketbal," přeje si Petr Czudek.

Program semifinále play-off

3. zápas, sobota 6. května: Opava - Nymburk (16.00)
4. zápas, neděle 7. května: Opava - Nymburk (16.00)
případný 5. zápas, středa 10. května: Nymburk - Opava (18.30)
případný 6. zápas, sobota 13. května: Opava - Nymburk (18.00)
případný 7. zápas, středa 17. května: Nymburk - Opava (18.30)
(hraje se na čtyři vítězné zápasy)

Předprodej

Lístky na semifinálový víkendový dvojzápas basketbalové Kooperativa NBL mezi Opavou a Nymburkem jsou v prodeji. Předprodej probíhá na recepci hotelu Hala Opava denně od 6 do 20 hodin a bude ukončen v den utkání devadesát minut před samotným zápasem.

Pokladny i vstup budou otevřeny jako obvykle hodinu před utkáním. Na zápasy play-off je zavedeno vstupné pro děti ve věku 6 až 12 let a ženy ve výši 20 Kč. Cena obyčejného vstupného zůstává na play-off ve stejné výši, jako v základní části, tedy 90 Kč. Děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P včetně průvodce mají vstup zdarma.

Hráči z přípravek mají vstup na utkání zdarma, musejí však přijít v klubovém triku, které obdrželi na začátku sezony.

2.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a jedenáct chlapečků.