Sobota: Plzeň - Opava B

Opavě v Plzni nevyšel začátek. „Prohrávali jsme 10:0 a pak se to s námi již vezlo,“ řekl Petr Czudek.

„Sice jsme se na domácí díky zlepšené hře dotáhli, avšak ve čtvrté čtvrtině nám znovu utekli a bylo rozhodnuto,“ pokračoval opavský trenér.

„Přestalo se nám dařit hlavně v útoku,“ dodal. Plzeňský tým táhl hlavně Velenský.

Lokomotiva Plzeň - BK Opava B 82:64 (21:13, 41:38, 56:50)
Body Opavy: Klečka 15, Kopf 11, Filip 9, R. Dihel 8, Vaňák 8, Binar 4, D. Ihring 4, Cvek 3, Kuffa 2. Fauly: 18:19. TH: 20/14:16/6. Trojky: 7:6

Neděle: Chomutov - Opava B

Nedělní zápas přinesl z hostující strany zcela jiný výkon. Slezané od prvních minut domácí výběr přehrávali, a to zejména pohyblivým útokem. Zářil Viktor Cvek, autor dvaatřiceti bodů, kterému dobře sekundoval Vaňák.

„Podali jsme zcela odlišný výkon než v Plzni. Kluky musím za něj pochválit,“ řekl krátce Czudek.

Obě hvězdy dopoledního duelu, Cvek s Vaňákem, se s týmem domů nevrátily. V Radotíně se připojili k áčku, které čekal zápas Mattoni NBL na Vyšehradu.

Chomutov - BK Opava B 74:79 (18:24, 34:41, 52:63)
Body Opavy: Cvek 32, Vaňák 22, Klečka 12, Filip 6, Binar 5, R. Dihwl 2. Fauly: 20:28. TH: 35/25:20/12. Trojky: 5:7