VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radim Kramný: Když člověk chce, kondici nabere

/ROZHOVOR/ Jestliže basketbalistu BK Opava Radima Kramného znáte výhradně z palubovky, vězte, že nejde o jeho jediné povolání. V posledních týdnech se etabloval do pozice klubového kondičního trenéra a hráči se připravovali v jeho studiu Czech 
Beast Gym Opava, které se nachází v Jaselské ulici. Zde podstupovali tréninky tzv. CrossFitu.

1.7.2015
SDÍLEJ:

Jakub Šiřina při tréninku pod vedením svého spoluhráče Radima Kramného (vlevo).Foto: DENÍK / Petr Dušek

„Důraz klademe na to, aby se člověk naučil pracovat se svou vlastní vahou a dokázal udělat klik, dřep a sed leh," uvedl Radim Kramný, s nímž jsme si povídali nejen o jeho nové roli v klubu, ale například také o tom, jaké ohlasy má v Opavě právě CrossFit.

Radime, jak se zatím sžíváte s novou pozicí kondičního trenéra BK Opava?

Do této role jsem nebyl úplně uveden, spíš to tak nějak vyplynulo. Vzhledem k tomu, co dělám, se nabízí, abych takovou roli plnil. Kdyby tato spolupráce trvala dále, byl bych jenom rád.

Kromě toho, že jste nově kondičním trenérem, stále jste i členem kádru áčka. Daří se vám vše skloubit dohromady?

Zatím jsem to zvládal. Kolega mi vychází vstříc a zatím jsme to vždy naplánovali tak, aby se to dalo zvládat. Uvidíme, jak to bude do budoucna, ale zatím problém nebyl.

Trénujete společně s hráči, anebo se připravujete individuálně? Na mysli mám pouze kondiční část letní přípravy?

Jenom je diriguju. Kluci jsou tady zatím pouze krátce a ne všechno zvládají, proto chci, aby se to naučili správně a bez chyb. Proto si jedu své tréninky a klukům se stoprocentně věnuju.

Ve vašem studiu se lidé seznamují 
s tzv. CrossFitem. Můžete upřesnit, o co se jedná? Jak dlouho jste vůbec v provozu?

Osmnáctého listopadu budeme slavit první výročí, takže za chvíli to bude rok. Důraz klademe na to, aby se člověk naučil pracovat se svou vlastní vahou a dokázal udělat klik, dřep a sed leh. Postupně se do toho zapojují činky. Cvičí se také například s kettlebelly a medicinbaly. Jde o to, ať se cviky provádějí anatomicky správně.

.

Ohlasy jsou zatím dobré?

Lidi stále chodí a doufám, že jsou spokojení. Vycházíme jim vstříc tak, aby se jim tady u nás líbilo a vraceli se. Ohlasy jsou zatím dobré.

CrossFit byl do přípravy basketbalistů zařazen poprvé?

Zařadili jsme to. Dělal jsem celou měsíční přípravu. Absolvovali jsme tři tréninky týdně, což na začátek rozhodně stačilo.

Bavili jsme se o ohlasech běžných návštěvníků, ale jaké jsou ohlasy vašich spoluhráčů?

Podle mého se to klukům líbí. Jedná se o úplně něco jiného. Nejde o stereotyp. Ne každého baví posilování a zvedání činek v posilovně na lavici. Tady cvičíme s vlastním tělem. Myslím si, že by každý sportovec měl zvládat své tělo. Měl by se umět přitáhnout, měl by mít pevné svaly, záda, břicho a zvládal základní cviky, mezi něž patří klik, dřep, sed leh.

Jakmile toto člověk zvládne, přidávají se další cviky. V CrossFitu je nekonečně mnoho možností, jak se dá posunout dopředu. Trénink nikdy není stejný. Jeho náplň se mění. Není to o tom, že dělám jednu partii, ale zaměřuju se na všechny.

Může u vás s CrossFitem začít každý anebo na to musím mít třeba nějak natrénováno?

Je to úplně pro všechny. Mám tady lidi všech věků na různých kondičních úrovních. Je jedno, jestli vám je padesát, anebo dvacet, jestli jste chlap, anebo ženská. Nezáleží na věku ani kondici. Když jste na tom hůř, jdete pomaleji a tak dále. Když člověk chce, dostane se do kondice.

Uvažujete o tom, že byste v budoucnu vykonával práci osobního trenéra?

U nás v gymu ho už dělám, mám individuální lekce a lidem pomáhám také, co se týče výživového poradenství. Rovněž řešíme i doplňky, oblečení a mohl bych pokračovat. Máme toho spoustu a stále se to rozjíždí. Chce to ještě nějaký čas, než 
v našem gymu budou všechny tyto věci. Když u nás začnete cvičit, dostanete od nás všechno. Oblečení, přes tréninkový plán a tak dále.

Autor: Petr Dušek

1.7.2015
SDÍLEJ:
Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení