Basketbalové béčko se z Litoměřic vrátilo s prázdnou

Litoměřice, Opava - I přes slibný vstup do utkání se basketbalisté opavského béčka vracejí z Litoměřic s prázdnou. Utekl jim závěr prvního poločasu, ve kterém si domácí Slavoj vytvořil jedenácti bodový náskok, a zápas ze své moci už nepustil.

13.2.2012

BK Opava BFoto: DENÍK / František Géla

Slezané měli povedený začátek. „První čtvrtka byla z naší strany dobrá. Hráli jsme agresivně, na soupeře také platila naše vytažená zóna,“ začal o nedělním střetnutí hovořit opavský trenér Petr Czudek.

Domácí ale zabrali. „Zvykli si na naši agresivní hru, trefili pár trojek a v posledních pěti minutách prvního poločasu šli přes nás,“ pokračoval opavský kouč.

Opavští šli do druhé půle s jasným cílem výsledek otočit, přitvrdili v obraně, bohužel Slavoj udělal šňůru patnácti bodů a bylo rozhodnuto. „Klukům nemůžu upřít snahu, bojovali do posledních minut. Podařilo se nám výsledek korigovat, to bylo ale vše,“ uzavřel Czudek.

V pátek se Slezané představí na domácí palubovce, když od 18 hodin hostí béčko Prostějova.

Slavoj Litoměřice – BK Opava B 87:77 (16:22, 44:33, 68:50)
Body: Novák 24, Šťastný 21, Slunečko 17, Krupka 9, Sahan 9, Chotaš 4, Bruzl 3 – M. Ihring 16, Gerych 13, Filip 12, Vlček 10, Hutňan 6, D. Ihring 6, Kupčík 6, Mičůnek 5, R. Dihel 3. Rozhodčí: Poživil, Votroubek. Chyby: 22:34. TH: 41/19:39/15. Trojky: 8:11

13.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Kravaře hostí Konzulární dny

Derniéra opery a divadelní Matiné

Vojtěch Wertich: Naše avia tady dostává opravdu zabrat

/ROZHOVOR/ Už více než dva měsíce brázdí obytná avie zvaná Amálka Jižní Ameriku. Naší redakci se opět podařilo spojit s jedním ze členů výpravy Vojtěchem Wertichem. A stejně jako minule, kdy jsme expedici zastihli při neplánované zastávce kvůli technickým problémům, i nyní má výprava nucenou pauzu. Tentokrát ji zavinily záplavy v Peru.

V Loděnici se začíná se stavbou suché nádrže. Zadrží velkou vodu

Povodí Odry letos bude realizovat celkem 17 akcí, které by měly podpořit prevenci povodní. Celkové náklady dosahují téměř dvou miliard.

Město pomohlo nemocným dětem

Po sbírce potravin pro potřebné, do které se zaměstnanci opavského magistrátu zapojili loni, se nyní rozhodli pomoci psychiatrické nemocnici. A to přímo pacientům dětského a dorosteneckého oddělení.

Pavel Zavadil: Opava si postup zasloužila

V Opavě bydlí čtrnáct let, nakonec ale proti Slezskému FC nenastoupil. Zkušeného záložníka brněnské Zbrojovky Pavla Zavadila absence ve čtvrtfinále MOL Cupu mrzela. Porážku svého týmu byl nucen sledovat pouze z tribuny.