BASKETBALOVÉ PLAYOFF: USK Praha - Opava 53:82

/FOTOGALERIE/ Skvělý výkon předvedli opavští basketbalisté v úvodním čtvrtfinálovém duelu na pražské Folimance. Trenér Petr Czudek svůj tým výborně připravil a Slezané domácí Vysokoškoláky porazili.

11.4.2017

USK Praha – BK Opava 53:82 (16:18, 27:36, 43:62)Foto: Deník / Géla František

Podařilo se jim zastavit nevětší hvězdu Pražanů Jaromíra Bohačíka, navíc jim šla skvěle střelba z perimetru.

Opava vstoupila do zápasu výborně. První body zaznamenal Klečka, domácí srovnali, pak ale následovaly trojky Šiřiny a Zbránka, na ukazateli skóre svítil stav 2:10. Opavští dobře doskakovali, avšak pak jim krátce odešla střelba a Primorac snížil na 8:10. Po jedné proměněné šestce Šafarčíka bylo srovnáno na 13:13. Slezané se ale chytli, Kouřil pěti body v řadě vrátil svému týmu vedení.

První koš ve druhé čtvrtině trefil Kouřil, a to hned trojku, na druhé straně ho napodobil Feštr. Ve druhé polovině druhé desetiminutovky zavelel dvěma trojkami v řadě Filip Zbránek a hosté vedli 21:29. Slezané hráli výborně, do hry nepustili domácí hvězdu Bohačíka, kterému Zbránek pořádně znepříjemňoval život. Necelé dvě minuty před poločasem zvyšoval Klečka na rozdíl deseti bodů.

Czudkovi chlapci pokračovali i po přestávce v dobrém výkonu. Hra Vysokoškoláků byla kostrbatá. Bohačík si sice připsal první dva body, ale Šiřinova trojka znamenala vedení 46:33. Když dal trojku i Klečka, Pražané byli na kolenou. Hosté vedli v této fázi o šestnáct bodů a to nebylo vše. Další trojku trefil Gniadek a Slezané už své vítězství nepustili.

„Po celých čtyřicet minut jsme podali koncentrovaný výkon. Využili jsme nervozity soupeře," řekl trenér Opavy Petr Czudek.

„Hráli jsme odvážně na útočné polovině, dobře bránili. Neprohráli jsme o tolik doskoky, jak bývá u nás zvykem. Tento zápas je ale už za námi. Zítra to bude úplně o něčem jiném. USK se na nás určitě připraví. Věřím, že jsme natolik zkušení, abychom nelítali z toho vítězství v oblacích," uzavřel trenér Opavy.

Druhý zápas se hraje na Folimance zítra se začátkem v 18 hodin.

USK Praha – BK Opava 53:82 (16:18, 27:36, 43:62)
Body: Madsen 12, Bohačík, Primorac po 8, Michal Mareš 7, Grunt 6, Feštr, Šafarčík po 5, Petružela, Štěrba po 1 - Gniadek 20, Kouřil 16, Šiřina, Zbránek po 13, Klečka 11, Jurečka 5, Blažek 3, Dragoun 1. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kec. Fauly: 19:16. TH: 11/4:15/8. Dvojky: 31/17:39/16. Trojky: 14/5:23/14. Doskoky: 34:30. Diváci: 1 109.

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Základní školu Englišova v pondělí dopoledne navštívila atletická hvězda první velikosti – polská kladivářka Anita Wlodarczyková. Ta sem zavítala před úterním závodem, který absolvuje v rámci Zlaté tretry Ostrava.
4

OBRAZEM: Světová rekordmanka navštívila ZŠ Englišova

Když budete procházet Olomouckou ulicí v Opavě, uvidíte spoustu prázdných výloh. Proč odsud v posledních letech mizí jedna prodejna za druhou?
10

Vítejte na shromaždišti prázdných výloh

OBRAZEM: Handicapovaní absolvovali maraton

Centrum sociálních služeb (CSS) v Hrabyni uspořádalo druhý ročník Štafetového maratonu na kolečkách. Hrabyňské CSS na dálku souběžně soupeřilo s podobnými zařízeními ze Zbůchu u Plzně, Tloskova u Benešova, CSS Brno-Chrlice a Centrem Kociánka Brno.

Některé obce mají své vrty zdrojů pitné vody

Jeden nový přibude ještě letos v Bolaticích. Například vrt v Třemešné pak zásobuje vodou široké okolí.

Na zámku zahájí novou výstavu

/POZVÁNKA/ Velká galerie Bílého zámku v Hradci nad Moravicí bude od zítřka hostit zajímavou fotografickou výstavu s názvem Jindřich Štreit …a život jde dál…

Při charitě se vybraly desítky tisíc

Fotbalový turnaj Ceca Cup, který se v sobotu konal v opavském areálu na Minervě a na jehož organizaci se podílel nyní už bývalý útočník Aston Villy Libor Kozák, měl dvě roviny. Kromě té sportovní šlo především o tu charitativní.